Skocz do zawartości

Mini wieża do 15000


Gizbern

Recommended Posts

Witam.Jestem tutaj nowym użytkownikiem.Od wielu lat użytkuje tylko mini wieże.Obecnie posiadam 6 letnią Yamahe Mcr 840 + b&w685+ Magnat 302A.Jednak nadszedł czas na wymianę. Szukam również coś mini,bez zbędnych bajerów jednak z krystalicznym dzwiekiem.Budżet ok 15000 tyś z możliwością nagięcia w góre.Czy.jest ktoś kto mógłby mi pomóc?.Pomieszczenie ok 25 m.Pokój z aneksem kuchennym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gizbern napisał:

Witam.Jestem tutaj nowym użytkownikiem.Od wielu lat użytkuje tylko mini wieże.Obecnie posiadam 6 letnią Yamahe Mcr 840 + b&w685+ Magnat 302A.Jednak nadszedł czas na wymianę. Szukam również coś mini,bez zbędnych bajerów jednak z krystalicznym dzwiekiem.Budżet ok 15000 tyś z możliwością nagięcia w góre.Czy.jest ktoś kto mógłby mi pomóc?.Pomieszczenie ok 25 m.Pokój z aneksem kuchennym. 

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, musisz podać trochę więcej informacji. Przede wszystkim jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, co podoba Ci się w aktualnym systemie, a co najbardziej denerwuje, co chciałbyś zmienić, co będzie źródłem (czy streaming, plik, odtwarzacz cd, gramofon).

Czekam na szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, musisz podać trochę więcej informacji. Przede wszystkim jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, co podoba Ci się w aktualnym systemie, a co najbardziej denerwuje, co chciałbyś zmienić, co będzie źródłem (czy streaming, plik, odtwarzacz cd, gramofon).

Czekam na szczegóły.

Głównie muzyka elektroniczna.Podstawowym źródłem cd i nbox nc+.Sprzęt gra praktycznie 24 h na dobę. Z czasem zaczął mnie denerwować sopran z tych głośników.Mam też wrażenie że muzyka zaczęla się zlewać .Poza tym przy dużych głośnosciach amplituner się blokuje.(4 razy serwis,3 razy odbokowanie i raz wymiana końcówek mocy).Lubię niskie zejścia i naturalny nie kłujący w uszy sopran.Głośniki będą oddalone od siebie o ok 2m.Zastanowiałem się nad Tannoyami revolution xf8 bądź  browersami 705 s2.Wiem że to podłogówki a tamte tylko monitory.Problemem raczej będzie dobór zestawu mini który mi to napędzi.

3 godziny temu, Gizbern napisał:

Głównie muzyka elektroniczna.Podstawowym źródłem cd i nbox nc+.Sprzęt gra praktycznie 24 h na dobę. Z czasem zaczął mnie denerwować sopran z tych głośników.Mam też wrażenie że muzyka zaczęla się zlewać .Poza tym przy dużych głośnosciach amplituner się blokuje.(4 razy serwis,3 razy odbokowanie i raz wymiana końcówek mocy).Lubię niskie zejścia i naturalny nie kłujący w uszy sopran.Głośniki będą oddalone od siebie o ok 2m.Zastanowiałem się nad Tannoyami revolution xf8 bądź  browersami 705 s2.Wiem że to podłogówki a tamte tylko monitory.Problemem raczej będzie dobór zestawu mini który mi to napędzi.

Z drugiej jednak strony zastanawia mnie zestaw typu Taga harmony 1200+ Pylon Audio Diamond 28/ tannoy revolution xf8 + jakieś cd.Co o tym sądzicie.Czy nie będzie to lepsze rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duże pomieszczenie. Nie powinieneś szukać małego systemu. To co masz obecnie jest ok. Ale to co możesz mieć w tej cenie przyćmi go całkowicie. Chyba nie chodzi ci o wymianę w bok?

Moim zdaniem mały system to nad 368 z modułem bluos. Wszystko masz w jednym urządzeniu. Dalej bardzo dobry zestaw cxa60 + cxn od Cambridge. 

Co do kolumn tu wybór jest szeroki. Wspomniane tannoy xt8f albo konkurencyjne fyne audio. Dobrze sprawdzi się też konstrukcje opera. Z monitorów zdecydowanie polecam ci pmc twenty 22. Te będą z ekspozycji. To drogie modele ale jednak jakość dźwięku jest klasę do przodu.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem starej daty i wychowałem się na magnetofonie szpulowym grundika.Nie wiem jak jest teraz ale chodzi mi o to że wzmak 388 może mi spalić te kolumny.Z tego co pamiętam dawniej dopierało się tak kolumny aby miały dwukrotną moc wzmacniacza.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przewodów ok 8 m + interkonekt.Średniej klasy w przystępnej cenie gdyż żona coś mi również wspomina o gramofonie.Czy w kwocie ale to już max 18 tyś się zmieszcze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...