Skocz do zawartości

Zestaw kina 7.1 - pomieszczenie około 50m2 - muzyka, kino, konsola


marekjs

Recommended Posts

Witam,

Jestem zielony w temacie, jeżeli chodzi o producenta. Jest zbyt wiele sprzętu na rynku. 

Mam instalację na 7.1 pod zestaw podłogowy, ze względu na sufit. Pomieszczenie jakieś 50 m2.

Kiedyś myślałem nad projektorem, ale zdecydowałem się na Sony Bravia 85'' (stoi i się kurzy).

 

Nie mam parcia na MusicCast, lub alternatywne rozwiązanie, aczkolwiek jak ktoś mnie przekona to mógłym się nad tym zastanowić (mam parę pomieszczeń w domu).

 

Ma to grać pod kino, muzykę i dać radę pod konsolę.

Mam spory budżet.

 

Pozdrawiam i proszę o radę. 

Marek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie Marku jeśli kino i przy okazji multiroom to Yamaha jest naturalnym wyborem, choć Denon i Marantz również w tym temacie ma swoich odbiorców. Z amplitunerów polecałbym model Yamaha RX-A 2080 i Marantz SR7013 dwa urządzenia nafaszerowane rozmaitą funkcjonalnością, o których nie będę pisał. Jeśli miałbym pokusić się o porównanie to plusa za brzmienie w kinie daje amplitunerowi Yamaha, natomiast Marantz ma plusa za stereofonię. W kolumnach wybór jest na pewno większy i tak na szybko można by było podłączyć do tych amplitunerów np. zestaw oparty na kolumnach firmy Focal z serii Aria, firmy Kef z serii R, czy np. Monitor Audio z serii Gold albo Silver pomysłów na pewno można by przytoczyć jeszcze więcej, ale bez odsłuchu będzie ciężko i nam i Panu dokonać rozsądnego wyboru. Zapraszam do naszego salonu na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

Witam,

Panie Marku jeśli kino i przy okazji multiroom to Yamaha jest naturalnym wyborem, choć Denon i Marantz również w tym temacie ma swoich odbiorców. Z amplitunerów polecałbym model Yamaha RX-A 2080 i Marantz SR7013 dwa urządzenia nafaszerowane rozmaitą funkcjonalnością, o których nie będę pisał. Jeśli miałbym pokusić się o porównanie to plusa za brzmienie w kinie daje amplitunerowi Yamaha, natomiast Marantz ma plusa za stereofonię. W kolumnach wybór jest na pewno większy i tak na szybko można by było podłączyć do tych amplitunerów np. zestaw oparty na kolumnach firmy Focal z serii Aria, firmy Kef z serii R, czy np. Monitor Audio z serii Gold albo Silver pomysłów na pewno można by przytoczyć jeszcze więcej, ale bez odsłuchu będzie ciężko i nam i Panu dokonać rozsądnego wyboru. Zapraszam do naszego salonu na odsłuch i indywidualne wyceny.

Witam,

Faktycznie myślałem nad A2080. Nawet miałem okazję go niestety tylko obejrzeć z bliska, porównując z A3080.

Niestety, z odsłuchem gorzej. Nie ma mnie w lokalizacji i muszę praktycznie kupić zdalnie i postawić na pewniaka. Często się przemieszczam....

Czyli statystycznie i doświadczenia co "najlepiej chodzi" pod tym sprzętem, jeżeli chodzi o kolumny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę sport ekstremalny, wydać kilkanaście/dziesiąt tysięcy PLNów, na sprzęt, w oparciu tylko i wyłącznie o internetowe opinie.

21 minut temu, marekjs napisał:

Czyli statystycznie i doświadczenia co "najlepiej chodzi"

to jest wszystko kwestia indywidualnego gustu każdego z użytkowników, zwłaszcza, że w takim budżecie wachlarz wyboru jest na prawdę szeroki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Markcox napisał:

trochę sport ekstremalny, wydać kilkanaście/dziesiąt tysięcy PLNów, na sprzęt, w oparciu tylko i wyłącznie o internetowe opinie.

to jest wszystko kwestia indywidualnego gustu każdego z użytkowników, zwłaszcza, że w takim budżecie wachlarz wyboru jest na prawdę szeroki

Witam, jestem pełen optymizmu i wierzę w opinie osób doświadczonych.

Nie jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt hifi, ale nie kompletowałem jeszcze kina domowego takiego kalibru.

Kupując sprzęt można by rzec za  "kilkanaście/dziesiąt tysięcy PLNów" , niekoniecznie hifi,  jeszcze nigdy się nie zawiodłem, czerpiąc porady z forum. Za przykład podam Sony 85" - jakość powala na kolana za tą cenę, nawet porównując do mojej wcześniejszej (rok różnicy) wersji 65".

Wierzę, że sprzęt za taką cenę prezentuje pewnego rodzaju klasę. To tak jak z zakupem Porsche Cayenne. Wiadomo czego można oczekiwać od takiego samochodu - przede wszystkim jakości.

Kolumny mają przede wszystkim powalać mocnym brzmieniem. Nie jestem fanem muzyki relaksacyjnej, czy poważnej.

Mają dać radę przy oglądaniu Avengers, odsłuchu cięzkiego rocka, czy elektronicznej, a jednocześnie wytrzymać Tomb Raidera na PS4 przykładowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że zakup kolumn, różniących się między sobą znacznie swoim brzmieniem, to zupełnie co innego, niż zakup "dobrego" TV, czy samochodu. Samochód wiesz, że Ci się wizualnie podoba i tafia w Twoje gusta (mechanicznie i komfortem, jak sam napisałeś, wiesz, czego się spodziewać), TV po prostu wyświetla obraz i ma bardziej, bądź mniej uwydatnione wady technologiczne (tu zdecydowanie łatwiej oprzeć się o opinie forumowe). Z dźwiękiem sprawa nie wygląda już tak prosto. Gdybyś chociaż wybrał się na odsłuch dwóch skrajnie brzmiących zestawów i określił, która koszula była bliższa Twojemu ciału, byłoby zdecydowanie prościej. A tak, to jest zwykłe wróżenie z fusów :) 

Jeżeli ja mam się pobawić we wróżbitę Macieja, w oparciu o poniższą wskazówkę

57 minut temu, marekjs napisał:

Kolumny mają przede wszystkim powalać mocnym brzmieniem. Nie jestem fanem muzyki relaksacyjnej, czy poważnej.

 Mają dać radę przy oglądaniu Avengers, odsłuchu cięzkiego rocka, czy elektronicznej, a jednocześnie wytrzymać Tomb Raidera na PS4 przykładowo...

to od siebie proponuje wziąć pod uwagę - między innymi oczywiście - wybór kolumn ze stajni Klipsch'a z serii Reference Premiere.

ps. będąc uczciwym, muszę tu dodać, że osobiście nie wyobrażam sobie u siebie innego grania, niż od tego producenta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marekjs napisał:

Ma to grać pod kino, muzykę i dać radę pod konsolę.

 

2 godziny temu, marekjs napisał:

Faktycznie myślałem nad A2080.

W kinie będzie ok. , na konsoli również , w stereo będzie słabo. Mam RX-A3030, a więc najwyższy model sprzed paru lat i doradzam przed zakupem poprosić o włączenie A3080 / stereo/ i jakiegokolwiek wzmacniacza stereo za powiedzmy 3k. w celu porównania. Będziesz miał przynajmniej czyste sumienie , że słuchałeś i wybór był świadomy. Ja niestety kupiłem na podstawie recenzji / " że wreszcie amp.KD świetnie odtwarza muzykę w stereo"/ i to był błąd , który wymusił zbudowanie oddzielnego systemu do muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Repugnant napisał:

yamaha super wybor sam mam i sobie chwale:)z czystym sumieniem moge tez polecic klipscha rf-7 II lub III ki mysle ze na 50m beda i graly swietnie i prezentowaly sie ladnie:)

1 godzinę temu, Markcox napisał:

to od siebie proponuje wziąć pod uwagę - między innymi oczywiście - wybór kolumn ze stajni Klipsch'a z serii Reference Premiere.

Witam, fakt, czytałem świetne opinie na temat rf Klipscha...

 

 

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

W kinie będzie ok. , na konsoli również , w stereo będzie słabo. Mam RX-A3030, a więc najwyższy model sprzed paru lat i doradzam przed zakupem poprosić o włączenie A3080 / stereo/ i jakiegokolwiek wzmacniacza stereo za powiedzmy 3k. w celu porównania. Będziesz miał przynajmniej czyste sumienie , że słuchałeś i wybór był świadomy. Ja niestety kupiłem na podstawie recenzji / " że wreszcie amp.KD świetnie odtwarza muzykę w stereo"/ i to był błąd , który wymusił zbudowanie oddzielnego systemu do muzyki. 

Okay, to w takim razie, w jednym pomieszczeniu stoi zestaw kolumn pod kino i dodatkowe kolumny pod stereo ? :) 

Jak to zgrać np. na Klipsch, o ile te kolumny zagrają pod audio?

Czy iść na kompromis tj. kolega Repugnant sugeruje?

17 minut temu, Repugnant napisał:

yamaha super wybor sam mam i sobie chwale:)

Ale czy pod audio to pójdzie? Kolega tomek4446 wypowiedział się, że pod stereo "no go"...

Edytowano przez marekjs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu właśnie uruchamia się temat (ampli KD do stereo), który może trwać bez końca, a który mógłbyś sam dla siebie uciąć szybko, poświęcając chociaż godzinę na wizytę w salonie audio ;)

generalnie ampli KD został stworzony do nieco innych czynności, niż smakowania stereo - oczywiście to robi i zagra, ale pytanie, czego w tej kwestii Ty oczekujesz. Jednym to w zupełności wystarcza, inni oczekują jednak czegoś więcej, czego ampli KD nie jest w stanie im dać. Biorąc pod uwagę mocno teoretyczny "forumowo-branżowy" kalkulator, typowy wzmacniacz stereo zagra lepiej od ampli KD, będąc w cenie 1/3 wartości takiego ampli. Dlatego niektórzy idą na kompromisy idąc w ampli KD z pre out + wzmacniacz stereo do frontów (tu odpowiadając na Twoje pytanie, możesz, ale nie musisz mieć oddzielnych kolumn do stereo) i wtedy wykorzystują ten wzmacniacz do stereo, jak i odciążenia samego ampli przy projekcjach filmowych (zasilając fronty, więc dla ampli pozostaje zasilenie centralnego i surround'ów), jeszcze inni idą w wyższe półki ampli KD (np. Arcam, Anthem), które w stereo (podobno) radzą sobie lepiej, niż ich "popularni" bracia, jeszcze inni w procesory i końcówki mocy. Sam u siebie posiadam ampli KD Pioneera z serii SC-LX87 opartego na Klipschach i w kinie mnie miażdży, w odsłuchu muzyki (głównie elektronicznej, klubowej) jak dla mnie w 100% spełnia swoje zadanie. Wiem, że mógłbym lepiej, ale (przynajmniej na ten moment) nie potrzebuję.

Generalnie temat rzeka...

To co na pewno mogę Ci podpowiedzieć, jeżeli chodzi o zastosowanie typowo kinowe, to najważniejszymi (tu znowu podkreślę - moim zdaniem) kolumnami są centralny i subwoofer (w przypadku Twojego metrażu nawet się nie zastanawiaj i bierz pod uwagę zakup dwóch sub'ów). Warto o tym pamiętać, gdyż często ludziom wydaje się, że centralny służy tylko do "dialogów" (nic bardziej mylnego) i traktują ten element po macoszemu, a sub'ów nie potrzebują, bo przecież postawią sobie "wielkie" frontowe podłogowe kolumny.

Podsumowując te wypociny

49 minut temu, marekjs napisał:

Ale czy pod audio to pójdzie?

Nikt Ci na to pytanie z pełną odpowiedzialnością nie odpowie. Każdy może tylko przedstawić Ci swoje własne odczucia w tej kwestii, ale już w oparciu o te kilka postów tego tematu, jak i setki tematów innych widać, że odczucia są naprawdę różne. I każde są prawdziwe. Miłej "zabawy" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, marekjs napisał:

Okay, to w takim razie, w jednym pomieszczeniu stoi zestaw kolumn pod kino i dodatkowe kolumny pod stereo ? :) 

Nie , kolumny są jedne , dobrane do systemu stereo / doszedłem do wniosku , że jednak częściej słucham muzyki , niż delektuję się kinem :) / , Z PRE OUT amp.KD mam podłączony wzmacniacz stereo a do niego  fronty. Kolumny są wspólne do obu systemów. Źródła stereo są podpięte pod wzmacniacz. 

59 minut temu, marekjs napisał:

Ale czy pod audio to pójdzie? Kolega tomek4446 wypowiedział się, że pod stereo "no go"...

Pójdzie , ale musisz sam posłuchać, czy Ci dźwięk pasuje , bo może się okazać , że przesadzam i będzie ok.  . Pamiętaj , że decydujesz się na amplituner kina domowego , masz tam gdzieś w nazwie coś o stereo ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Repugnant napisał:

kolumny masz te same problem moze pojawic sie z ich napedzeniem do stereo ale zawsze mozna to rozwiazac dokupujac wzmacniacz stereo ale to juz twoj wybor

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie , kolumny są jedne , dobrane do systemu stereo / doszedłem do wniosku , że jednak częściej słucham muzyki , niż delektuję się kinem :) / , Z PRE OUT amp.KD mam podłączony wzmacniacz stereo a do niego  fronty. Kolumny są wspólne do obu systemów. Źródła stereo są podpięte pod wzmacniacz. 

Okay, dziękuję. Zaczaiłem. Dodatkowy wzmacniacz napędza fronty, aby wzmocnić stereo z zewnętrznych źródeł podłączonych pod wzmacniacz. Jednocześnie podejrzewam, że po przełączeniu źródła z amplitunera kina domowego, może służyć on jako wzmacniacz do kina, bez przekładania kabli do frontów. 

Rozumiem, że istnieje jakiś zestaw Klipsch co pasuje do obu opcji...

 

 

Przyznam, że robi się niezła pajęczyna.

Ustawienie nr 1 - Przykładowo chcę posłuchać muzy ze Spotify z amplitunera KD - sygnał idzie na fronty przez wzmacniacz, po czym np. chce jeszcze jakoś odpalić subwoofer pod taką konfigurację .

Po czym przykładowo chcę obejrzeć film pod Netflixa z HDMI -  ustawienie nr.2 -  sygnał wchodzi na amplituner i wychodzi na fronty przez wzmacniacz i jednoczesnie na resztę kolumn i subwoofer.

Ustawienie nr 3 - chcę zagrać na konsoli - sygnał wchodzi na ampl KD - reszta jak w ustawieniu nr 1

Ustawienie nr 4 - Chcę posłuchać muzy spod zewnętrznego odtwarzacza cyfrowego - podpinam pod źródło wzmacniacza pomijając ampl KD

Czy jest jakaś opcja aby to zgrać i przykładowo wybieram ustawinie nr 1 z pilota, potem nr 2 itd, czy za każdym razem kręcę dziesięcioma pokrętłami, albo jestem skazany na 5 pilotów i się gubię? 

42 minuty temu, tomek4446 napisał:

Pójdzie , ale musisz sam posłuchać, czy Ci dźwięk pasuje , bo może się okazać , że przesadzam i będzie ok.  . Pamiętaj , że decydujesz się na amplituner kina domowego , masz tam gdzieś w nazwie coś o stereo ?

Przyznam, że ostatnio muzyki słucham w terenie na Bose (dwie kombinacje noise cancelling douszne, lub duże), lub mam na stole gdzieś w terenie Soundlinki zgrane pod party mode...taka praca....

Ale czasam i wracam do domu i chcę zadziałać na dużym formacie zamiast na portable :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz połączyć kino w stereo to jest to do zrobienia .

Zastanów się tylko nad funkcjonalnością. Czy model 2080 jest ci potrzebny? Pytam o funkcje. Czemu? Bo tańszy 1080 + zewnętrzny wzmak da ci znacznie ale to znacznie lepsza jakość dźwięku.

I to dotyczy każdej elektroniki czy weźmiesz Yamahę czy Denona czy marantza, Onkyo itp.

Idąc dalej można wziąć prostrzym funkcyjnie ale rewelacyjnie brzmiącego nada 758 V3. 

Ten ma rewelacyjna kalibrację Dirac live i dźwięk prawdziwego stereo. 

Co do kolumn to musisz wybrać kolumny duże, konkretne mocne i..... Ja bym stawiał na znakomite rozwiązanie z dwoma subami.

Zapraszam cię na odsłuch albo my możemy że sprzętem przyjechać do ciebie. Pokażemy. Skalibrujemy, dobierzemy i lepsze ceny przygotujemy. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...