Skocz do zawartości

Czy warto kupić DAC do starego odtwarzacza CD SONY


Radziulas

Recommended Posts

Witam serdecznie,

proszę o Wasze opinie. Odtwarzacz SONY CDP X920QS. Odtwarzacz ma na tylnej ściance gniazdo optyczne i coaxialne. 

Ja użytkuję go poprzez podpięcie przez zwykłe wyjście liniowe bo mój wzmacniacz SONY TA FB 940QS nie ma wejść cyfrowych i wbudowanego DAC-a.

1. Jak sądzicie czy warto kupić zewnętrzny DAC i podpiąć odtwarzacz poprzez złącze optyczne?

2. Czy poprawi to słyszalnie jakość dźwięku?

3. Jeśli tak, to jaki DAC jest już sensownym zakupem i ile trzeba na niego wydać?

Pozdrawiam, będę wdzięczny za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które połączenie będzie dla Ciebie lepsze. Na pewno trzeba to sprawdzić i ocenić samemu. Sensowny DAC to wydatek rzędu 1500-2000zł i za taką cenę są sprzęty, które faktycznie w znacznym stopniu poprawią brzmienie.
W Twoim przypadku uważam, że zewnętrzny DAC może pozytywnie wpłynąć na finalny efekt. Rozwiązaniem może być Audiolab M-DAC Mini, który w swojej cenie oferuje brzmienie bardzo rozdzielcze oraz szczegółowe.
Zapraszam do kontaktu na PW, na pewno dogadamy się co do szczegółów.

Pozdrawiam
Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam podobny problem, CD arcam alpha 7se. Jestem na etapie kompletowania płyt CD lub nagrywania tychże płyt z plików flac. Jakież było moje zdziwienie kiedy zgrany utwór z ori płyty na PC i puszczony przez wzmacniacz zagrał lepiej niż przez w/w cdek i ten sam wzmak? Wniosek nasunął się jeden ze źródło jest do bani.

W pc mam kartę dźwiękową Asus xonar dx, i teraz pytanie co robić ?czy kupić daca i użyć cd arcam jako transport czy wymienić cdka na lepszy/używany.

Kwota jaką mogę wydać nie powala około 1-1,2 tys max, jednak może coś używanego w tej cenie mi polecicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co ewentualnie jesteście mi w stanie polecić, wzmak arcam alpha 9, monitory tannoy M2 modyfikowane, preferencje muzyczne rock, blues, heavy, oczekuje dobrego stereo, detali ale nie męczących w górze pasma.

Czy wystarczy na razie wziąć Cambridga, czy dołożyć i szukać używki rdac arcama, albo jeszcze coś innego.

Jak pisałem kwota to max 1,2 tys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...