Skocz do zawartości

Jakie kolummy do Yamaha WXA-50


Axure

Recommended Posts

Mam wzmacniacz Yamaha WXA-50. Potrzebuję dobrać do niego urządzenie wyjściowe.

Sam jeszcze nie wiem, czy lepsze będą podłogówki, czy monitory na biurko/szafkę. Staną w pomieszczeniu o powierzchni ~30 m kw.

Odtwarzana będzie różnorodna muzyka - od poważnej, przez zwykłą rozrywkową, po metal. Niemniej muszą sobie dobrze poradzić z niskim tonami - nie kopać po uszach, tylko być w stanie zejść nisko i ładnie zaprezentować to, co tam się dzieje. Co nie znaczy, że chcę wyeksponowane basy, jak w wielu dzisiejszych słuchawkach konsumenckich. (Np. testowane przeze mnie w kilku sklepach Sony WH1000XM3 brzmią dla mnie tak, jakby były wypchane watą.)

Nie mam ścisłych widełek cenowych, ale wyobrażam sobie, że kolumny nie powinny być dużo droższe od wzmacniacza, a ten kosztował 2,5k. ;)

 

Edytowano przez Axure
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami w wydajności wzmacniacza, szczegolnie jeśli masz do nagłośnienia 30m2. Moim zdaniem najloeszą opcja będzie zestaw kolumn marki Klipsch. To wydajne, micne kolumny, oferujące dźwięk eksponujący skraje pasma. Najważniejszą jednak cechą tych kolumn jest wysoka skuteczność, kolumny potrafią dobrze, głośno i dynamicznie zagrać nawet w połączeniu z ograniczonymi mocowo wzmacniaczami.w Twoim przypadku brałbym pod uwagę model R-620F.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz kupiłem pod koniec 2017. 

A co, miał jakąś wadę w tamtym okresie?

Szczerze mówiąc, używałem go przez jakis czas z pożyczonymi głośnikami, ale brzmiały słabo i je oddałem, po czym dopiero teraz zebrałem się żeby kupić własne kolumny. ;)

Edytowano przez Axure
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slaw0001 napisał:

jak zawsze polecam pożyczyc i posłuchać i tak z kilka razy .

Kolumny można wypożyczać ze sklepów audio? Myślałem, że to raczej ja muszę poprosić salon o przygotowanie WXA-50 i ze trzech par kolumn, po czym przyjść z paroma nagraniami, które chciałbym przetestować?

Cytat

oferujące dźwięk eksponujący skraje pasma

Może niejasno się wyraziłem. Nie zalezy mi na eksponowaniu skrajnych pasm, raczej na liniowym dźwięku, ale pełnej sprawności (w sensie potocznym) w skrajnych pasmach.

Nie znam się na sprzęcie audio, ale ogólną cechą wszystkich urządzeń jest, że słabiej działają w skrajnych obszarach znamionowych wartości. Przykładowo, waga o zakresie 1kg - 200kg będzie mało dokładnie ważyła przedmiot dwukilogramowy. ;)

Ponieważ lubię rocka i metal, to nie chciałbym, żeby nisko zagrana gitara basowa była odtworzona byle jak.

Cytat

No to nie ma tematu z mojeje strony. 

A na czym polegała zmiana w WXA-50 i kiedy nastąpiła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Axure napisał:

Kolumny można wypożyczać ze sklepów audio? Myślałem, że to raczej ja muszę poprosić salon o przygotowanie WXA-50 i ze trzech par kolumn, po czym przyjść z paroma nagraniami, które chciałbym przetestować?

Na poczatek najlepiej odwiedzić salon, co by wiedziec co wypożyczyć. Ale, tak wypożyczają nawet nawet za pomocą kuriera.

 

8 minut temu, Axure napisał:

A na czym polegała zmiana w WXA-50 i kiedy nastąpiła?

Nie chodziło mi o zmiany tylko o cenę która na dzień dzisiejszy jest oględnie mówiac wysoka. No, ale data zakupu to usprawiedliwia. Swoją droga to z końcem 2018 roku była chyba jakaś aktualizacja oprogramowania do pobrania ze stron Yamahy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryteria cenowe są dosyć luźne. Chyba zgodzisz się ze mną, że nie ma sensu kupować kolumn za 15 tys do wzmacniacza za 2? A tak poza tym, nie zamykam się na żadne pomysły. Podałem też jakieś kryteria muzyczne, znamy wzmacniacz, znamy pomieszczenie.

Z kolei nie wiem czy jest sens iść do salonu, jeśli nie mam kompletnie pomysłu, co wypożyczyć do domu, bo się na tym nie znam. Musiałbym się zdać zupełnie na sprzedawcę. Gdyby wystarczyła opinia sprzedawcy, to po co w ogóle forum. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Axure napisał:

Z kolei nie wiem czy jest sens iść do salonu, jeśli nie mam kompletnie pomysłu, co wypożyczyć do domu, bo się na tym nie znam. Musiałbym się zdać zupełnie na sprzedawcę. Gdyby wystarczyła opinia sprzedawcy, to po co w ogóle forum. ;)

No to jako forumowicz, który doświadczył trudów wyboru rodzę za kolegą z branży. Sklepy Audio a w szczególności te majace tez stacjonarne salony są nastawione długofalowo. Czyli zależy im, że by klient od nich wyszedł i wielokrotnie wracał. Także spoko, doradzą profesjonalnie i na bieżaća będa reagować na Twoje odczucia. Każdy ma swój słuch i ciężko powiedziec co Ci przypasuje. Jeszcze inaczej. Wbierz sobie jakiś sklep internetowy, przegladnij oferte i wybierz apre modeli wg. ceny i ewentualnie jeżeli ważne róweniż wyglądu. Następnie poszukaj recenzji i opinni w sieci. Zawęź wybór do powiedzmy trzech które jakoś Ci najbardziej przypasowały, nastęnie zadzwoń do salony i umów sie na odsłuchy. Dalej potoczy sie samo. 

Ja wszedłem do salonu po amplituner kina domowego za 1500pln a po pół roku miałe sprzęt za ... trochę więcej (nigdy nie wiadomo kto to czyta :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...