Skocz do zawartości

Stero do kina domowego


wukanio

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum oraz zielony w temacie kolumn podłogowych do KD. Przeglądałem rożne fora czytałem opinie oraz porównania kolumn. Jestem umówiony na odsłuch w sobotę w Warszawie ale chciałbym poczytać wasze opinie, propozycje jakie kolumny byłyby najlepszym rozwiązaniem w moim temacie.

1. Kwota jaką dysponuje to ok. 3500 zł. (bardziej w mniej niż w więcej)

2. Sprzęt ma być raczej nowy.

3. Szukasz kolumn podłogowych.

4. Salon ok 25m2 w kształcie prostokąta - kolumny stałyby swobodnie w miejscu bez mebli. Będą miały miejsce z tyłu ok 15-20 cm od ściany.

5. Sprzęt chcę kupić na długie lata i potem go rozbudować do 5.1. Wcześniej posiadałem kolumny Eltax 5.0 ok. 5 lat i dokupiłem do nich subwoofer.

6. Kolumny mają służyć w 70% do filmów 30% muzyka (youtube, radio) - muzyka typu rock, rap, pop.

Zestaw  kolumn, które będę odsłuchiwał w sobotę:

JAMO S809 HCS 5.0

TAGA HARMONY AZURE F100

MONITOR AUDIO MONITOR 200

JAMO C95

JAMO c97

KLIPSCH R610F

KLIPSCH R620F

MELODIKA BL40 MK3

Nie mam żadnego faworyta, jedyny problem to żona, która będzie się kierować tylko wyglądem oraz ceną.

Edytowano przez wukanio
bląd w pkt.6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych kolumn postawiłbym na Klipscha, który w kinie zawsze nieźle sobie radził i z Denonem na pewno zabrzmi lepiej od pozostałych. W takiej kwocie powinieneś zamiast tych wszystkich Jamo i pozostałych posłuchać Heco Aurora 700 czy Pylon Sapphire25. To jedne z najciekawiej grających kolumn w tym przedziale cenowym to te kolumny plus ewentualnie kolumny Klipsch powinieneś porównywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Z wymienionych kolumn postawiłbym na Klipscha, który w kinie zawsze nieźle sobie radził i z Denonem na pewno zabrzmi lepiej od pozostałych. W takiej kwocie powinieneś zamiast tych wszystkich Jamo i pozostałych posłuchać Heco Aurora 700 czy Pylon Sapphire25. To jedne z najciekawiej grających kolumn w tym przedziale cenowym to te kolumny plus ewentualnie kolumny Klipsch powinieneś porównywać.

Dziękuję za informację posłucham w weekend prześpię się z decyzją i pewnie wrócę do Ciebie z prośbą o wycenę wybranego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie idź w te tanie klipsch reference. Będziesz żałował. Mówimy ci z kolegą rp260. 

Te możesz.

A melodika może cię na prawdę zaskoczyć. Nie pomijaj jej. 

Mogę ci wysłać sprzęt do odsłuchu

Piotr

 

Jutro posłucham tych wszystkich kolumn, które wypisałem na początku tak, aby mieć jakiś pogląd sytuacji. Prześpię się decyzją i w tygodniu dokonam zakupu.

Klipsch rp 260 oraz Melodika podobają mi się bardzo też ich posłucham i są faworytami na ten moment.

A monitor audio monitor 200 lub 300 według znawców dobrze się spisują w kinie i jak na tle melodiki i klipscha wypadają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Byłem w sobotę na odsłuch ponad 2 godziny i ku mojemu zdziwieniu miedzy kolumnami są ogromne różnice w dźwięku, ale do rzeczy.

Sprzęt na jakim w pierwszej kolejności był robiony odsłuch to jakiś wzmacniacz ONKYO nie pamiętam modelu. Muzyka rock, hip-hop, rap jakieś klubowe utwory oraz film.

Pierwszy zestaw kolumn to Klipsch R620F oraz Taga Azure F100, w ogóle nie przypadł mi dźwięk Tagi przy Klipsch-ach nie istniały. Potem podpięte zostały Audio Monitor 200 dalej z Klipsch-em. Monitory nie maił basu oraz strasznie wysoką górę dla mnie mało komfortowy dźwięk na dłuższą metę nie dal bym rady ich słuchać. Jamo głośniki odpuściłem po rozmowie z Panem sprzedawcą. Melodika BL 40 MK3 potem wjechała bardzo długo się zastanawiałem nad nimi, dźwięk super na tle pozostałych to różnica ogromna góra ładna średnie też było słychać dobrze tylko bass był gorszy od Klipscha. Sprzedawca zaproponował kolumny jeszcze lepsze od nich dla kontrastu Audio Monitor Bronze 6, tutaj to było prawie wszystko porównywałem je z Klipsche R620F ale kwota za Bronze 6 dla mnie za duża i dorzucać tyle kasy, gdzie Klipsch wcale nie odstaje od nich tak bardzo. Nie mieli niestety modelu Klipsch RP260F, abym mógł je porównać z R620F tak jak radziliście w postach powyżej, że są po prostu lepsze. Podsumowując mój pierwszy w życiu odsłuch kolumn i podłączeniu wybranych do swojego amplitunera wybrałem Klipsche i zaryzykuje kupno modelu RP260F bez słuchania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wukanio napisał:

i ku mojemu zdziwieniu miedzy kolumnami są ogromne różnice w dźwięku

i tą tezę powinni wziąć sobie do serca wszyscy poszukujący, którym wydaje się, że można wybrać dla siebie odpowiednie kolumny, tylko i wyłącznie w oparciu o opinie internetowe.

36 minut temu, wukanio napisał:

zaryzykuje kupno modelu RP260F bez słuchania

jeżeli podeszła Ci sama charakterystyka Klipscha, to akurat tu w ciemno możesz zawierzyć, że z RP260F będzie lepiej, niż z R620F. Dokonaj zakupu przez internet, zabezpieczając się możliwością zwrotu, ale obstawiam, że będzie Pan zadowolony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...