Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

Jeżeli sprawę postawimy tak - czy się stosuje, to odpowiedź brzmi - tak, stosuje się. Jeśli byłoby pytanie, co jest lepsze, to w 80% przypadków odpowiedź brzmi absorber, ale to dyskusja bezprzedmiotowa bo jak akceptację ma tylko dyfuzor... to musi być dyfuzor. taki 120x60 cm obszar byłby ok, dobrze by też było gdyby dyfuzor był względnie głęboki 10-15 cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek Chojnacki Sytuacja rozwija się dynamicznie , Bartek udało się !!! Właśnie otrzymałem zgodę na absorbery :) 

Ale .... pod warunkiem , że na materiale będzie nadruk wybrany przez żonę . Podejrzewam , że będzie to jakiś fragment miejsca na świecie który zwiedzaliśmy z naszych zasobów zdjęciowych. Czy Mega Acoustic wykonuje takie zlecenia ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

@Bartek Chojnacki Sytuacja rozwija się dynamicznie , Bartek udało się !!! Właśnie otrzymałem zgodę na absorbery :) 

Ale .... pod warunkiem , że na materiale będzie nadruk wybrany przez żonę . Podejrzewam , że będzie to jakiś fragment miejsca na świecie który zwiedzaliśmy z naszych zasobów zdjęciowych. Czy Mega Acoustic wykonuje takie zlecenia ? 

To ja się też przyłącze do pytania. Na jakim materiale chcesz te nadruki wykonywać? Żeby przepuszczały swobodnie fale dźwiękowe do środka absorbera a jednocześnie dawały fajny nadruk?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150  zewnętrzny materiał absorbera nie jest bardzo istotny, ponieważ słuzy on głównie do absorbownia nadmiaru niskich cżęstotliwości. A te, jak wiadomo przenikają nawet beton. Tak wiec do zewnętrznego wykończenia asorbera można wybrać różne materiały. Moje Essentiale mają wykończenie ze zwykłej włókniny, no ale nie są art. Kiedyś nawet jeden z gości pomylił je z elektrostatami😉.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

@HQ150  zewnętrzny materiał absorbera nie jest bardzo istotny, ponieważ słuzy on głównie do absorbownia nadmiaru niskich cżęstotliwości. 

Akurat nie. Taki absorber ma pochłaniać jak najszerszy zakres częstotliwości. I tak czyni, ponieważ nadruki robi się na tkaninie akustycznie przeźroczystej (przynajmniej na pewno Mega Acoustic tak robi).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

zewnętrzny materiał absorbera nie jest bardzo istotny, ponieważ słuzy on głównie do asorbownia nadmiaru niskich cżęstotliwości.

Czy aby na pewno?

2 minuty temu, Kraft napisał:

Akurat nie. Taki absorber ma pochłaniać jak najszerszy zakres częstotliwości.

No właśnie. Zresztą one raczej nie pracują przy tych najniższych częstotliwościach tylko z tego co się orientuję raczej powyżej 100 -125 Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @KraftNo, tu można mieć różne zdania. Bo wyższe cżestotliwości są bardzij kierunkowe i ich pochłanianie jest niewielkie. Do tego służą raczej hybrydy umieszczone na bokach pomieszczeń, w miejscach odbić. Ja opieram sie na metodzie prób i błędów i sprawdziłem kilka ustawień i różnych rodzajów ustrojów. Pozostały absorbery ZA kolumnami i na suficie oraz hybrydy na bokach. A jeszcze w przyszłości dyfuzory na suficie oraz za miejscem odsłuchowym. I jeszcze pytanie do dyskutantów - ilu z Was to sprawdzało w swoich pomieszczeniach? Znowu dyskusja teoretyczna.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

I jeszcze pytanie do dyskutantów - ilu z Was to sprawdzało w swoich pomieszczeniach?

No ja na dniach przystępuję do adaptacji akustycznej pokoju kinowego. Łącznie z zerwaniem całego sufitu i położeniem nowego akustycznego.

I też szukam materiału na absorbery na ściany i wiem, że inżynier akustyk np. odrzucił mój pomysł pokrycia ich filcem ( powiedział, że co najwyżej 1 mm grubości).

Więc byłbym wdzięczny za typ materiału nadającego się dobrej jakości wydruk.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

 @KraftNo, tu można mieć różne zdania. 

No nie wiem. Dany absorber pochłania, co pochłania i można to zmierzyć (lub obliczyć). Nasze osobiste przekonania tego nie zmienią;). Ale płaszczyzny sporu tu żadnej nie widzę. Absorber szerokopasmowy powinien być obity tkaniną przepuszczającą powietrze i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

U mnie na Całej powierzchni sufitu, pod warstwą zewnętrzną, jest wełna akustyczna.

U mnie też już jest tylko co z tego jak warstwą zewnętrzną jest płyta gipsowa. Nic ta wełna mi teraz nie daje.

Dlatego zastąpię ją płytami akustycznymi.

A u Ciebie co tworzy tę warstwę zewnętrzną?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rega napisał:

@Kraft - z całym szacunkiem - ja opieram się na próbach i wynikach tych prób , a Ty na teorii? Każde pomieszcenie jest inne i nie można uogólniać.

Napisałem tylko, że obicie absorbera szerokopasmowego musi przepuszczać powietrze. W ogóle nie odnosiłem się do Twojego przypadku. Przepraszam i już się nie odzywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @HQ150No, niekoniecznie nic nie daje. Spróbuj ją wyjac to zauważysz różnice. U mnie warstwe zewnętrzną stanowi płyta OSB. Pomalowana farbą pochłaniającą. Tak przynajmniej wyczytałem na opakowaniu. Zewnętrznie powłoka z tej tej farby przypomina trochę korek. Poza tym sa różne rodzaje wełny. Nawet takie służace wyłącznie do ociepleń, i mające niewielkie własności absorbujące częstotliwości akustyczne. Może masz własnie taką.

@Kraft - nie miałem najmniejszego zamiaruCię obrażać i jeśli tak to odebraleś to przepraszam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...