Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

@JaZz Bartek to bardzo miły Gość. Nie, żeby Mu tu słodzić, ale pamiętam jak trochę kombinowałem z ustrojami u siebie i napisałem pytanie dotyczące ustrojów sufitowych. Nie pamiętam już jak brzmiało to pytanie. Myślełem że jeśli już to może będzie jakaś odpowiedź w ciągu kilku dni. Jakie było moje zdziwienie kiedy odpowiedź była już po kilknastu minutach.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dorsz napisał:

Zewnętrzne. U mnie jest to cegła.

Sens pozostaje ten sam - co przeszło przez płytę gipsowo kartonową, to nie wraca.

chyba powoli sam zatraciłeś się w tym o czym dyskutujesz, bo powoli nie wiem o co Ci chodzi.... a wydaje mi się że o coś zupełnie innego i naprowadza mnie na to ostatnie zdanie że coś "nie wraca". Chodzi zapewne o temat, który też wielokrotnie powtarzałem - jeśli np. ściana jest licha, powiedzmy, 1 warstwa GK, to znaczy że sporo dźwięku wypuszcza z pomieszczenia i wtedy to co wypuści to tak, nie wraca, a z punktu widzenia pomieszczenia gdzie dźwięk jest wytwarzany to że coś przechodzi przez ścianę praktycznie równa się z absorpcją, czyli pochłanianiem. Jeśli coś ma działać jak kontrolowany absorber płytowy, czyli np OSB + wełna, GK + wełna, to musi mieć za sobą litą ścianę typu cegła porotherm pustak beton żelbet, cokolwiek co z natury dźwięku "nie wypuszcza" i wtedy to działa jak rezonator, jak ma za sobą twardą powierzchnię. I kończąc, chociaż to powtórzenie - obecność wełny tutaj nie sprawia, że nagle mamy ustrój porowaty. Jeżeli ściana najbardziej zewnętrzna nie wypuszcza, czyli idziemy w opcję rezonatora płytowego, to obecność wełny modyfikuje jego parametry ale dalej jest to rezonator płytowy - nie zmienia się w kierunku porowatego.

2 minuty temu, Rega napisał:

@JaZz Bartek to bardzo miły Gość. Nie, żeby Mu tu słodzić, ale pamiętam jak trochę kombinowałem z ustrojami u siebie i napisałem pytanie dotyczące ustrojów sufitowych. Nie pamiętam już jak brzmiało to pytanie. Myślełem że jeśli już to może będzie jakaś odpowiedź w ciągu kilku dni. Jakie było moje zdziwienie kiedy odpowiedź była już po kilknastu minutach.  

siedze sobie przy kompie do obliczeń i gram w Civilization VI drugą ręką odpisując Wam tutaj, więc czasem mam czas w ten sposób gadać :D

242027923_870388743863954_3028207601813538457_n.jpg.28e094ed528c5bdd8b2c93d516b6e82d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek Chojnacki, widzę, że wprowadzacie (bardzo:) powoli nowe ustroje do oferty.

skl_1.thumb.jpg.b999e7d4f29602f1d86b1e96cad45df0.jpg

Chciałbym dopytać o powyższą kratownicę z PET. Rozumiem, że to projekt nakierowany na aranżację powierzchni biurowych. Czy może być przydatny także dla audio fanów? Jest estetyczny i mógłby nawet zdobić pomieszczenie, ale czy jest wystarczająco wydajny. Czy takie ustroje w miejscach pierwszych odbić na suficie czy ścianie miałyby sens akustyczno-finansowy? Czy dystans od ściany/sufitu ma w ich przypadku duże znaczenie dla właściwości?

240956327_4454752224547262_2682978563646978989_n.thumb.jpg.78d0d9adc0b782be99287886ec272885.jpg240979768_4454752211213930_9126186391761620925_n.thumb.jpg.341db51c61b5a1ba3321fa7e0608ee55.jpg

Czy te ładne drewniane hybrydy będziecie wprowadzać do oferty, czy to tylko wyrób na specjalne zamówienie. Ile kosztują?

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek Chojnacki, mam takie trochę nietypowe pytanie: Czy Twoim zdaniem przestrzeń wewnątrz muszli słuchawek wokółusznych można traktować jak powiedzmy "małe" pomieszczenie? Chodzi mi o propagację fali akustycznej, zjawiska związane z interferencją, rezonansami itp, itd. Jeżeli tak, to czy taka przestrzeń mogłaby stanowić dobry przykład pola rozproszonego? No i wreszcie (znowu nawiązując do poprzedniego pytania), czy można założyć, że ucho umieszczone w takiej przestrzeni odbiera dźwięk w taki sam sposób, jak wtedy, gdy słyszymy go przebywając w zwykłym, w sensie mało wytłumionym, pomieszczeniu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2021 o 12:51, Kraft napisał:

@Bartek Chojnacki, widzę, że wprowadzacie (bardzo:) powoli nowe ustroje do oferty.

 

Chciałbym dopytać o powyższą kratownicę z PET. Rozumiem, że to projekt nakierowany na aranżację powierzchni biurowych. Czy może być przydatny także dla audio fanów? Jest estetyczny i mógłby nawet zdobić pomieszczenie, ale czy jest wystarczająco wydajny. Czy takie ustroje w miejscach pierwszych odbić na suficie czy ścianie miałyby sens akustyczno-finansowy? Czy dystans od ściany/sufitu ma w ich przypadku duże znaczenie dla właściwości?

 

Czy te ładne drewniane hybrydy będziecie wprowadzać do oferty, czy to tylko wyrób na specjalne zamówienie. Ile kosztują?

 

Kratownice jak najbardziej mogą byc do dowolnej przestrzeni, należy to traktować jako ustrój pochłaniający w szerokim spektrum częstotliwości. Odsuwanie jest dobrym pomysłem, wtedy można uzyskać dodatkowy efekt w zakresie niskich częstotliwości. Działanie takiej kratownicy 18 cm jest podobne do panelu z wełny 10-12 cm grubości, jednak brak takiej litej powierzchni, pleców, nieco osłabia działanie całości. Na pierwsze odbicia na ścianie bym nie dawał, chyba będzie dziwnie wyglądać :P

Panele drewniane hybrydowe - są jeszcze rozwijane, ale już możemy produkować, natomiast problemem jest cena bo taki jeden klocek 45x45 cm będzie kosztował ok. 900-1000 zł... niestety lite drewno robi swoje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek Chojnacki napisał:

Na pierwsze odbicia na ścianie bym nie dawał, chyba będzie dziwnie wyglądać :P

Tu można dyskutować. Domownicy prędzej zaakceptują na ścianie taką kratownicę, niż Schroadera czy obitą płótnem skrzynię absorbera.  Kratownica tajemniczo wygląda. Może to designerska dekoracja?;)

inne-12426142_9603814120.thumb.jpg.aed3888a9b1e87e936addf56cd677add.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...