Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem głośników na S/PDIF


Piotr Janczewski

Recommended Posts

Witam.

Posiadam głośniki Creative Gigaworks T40 series II oraz kartę dźwiękową Audiotraka model Prodigy HD2 Advanced DE. Dzisiaj zakupiłem konwerter, ponieważ jak doradziła mi Pani z allegro potrzebowałem do tego zestawu coś w rodzaju przejściówki, gdyż same głośniki nie posiadają wejścia optycznego. Problem polega na tym, że po podłączeniu tego konwertera nic nie działa Brak dźwięku). Podłączyłem tak jak było to pokazane w instrukcji i nic. Może sam konwerter jest zły? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coax-2xrca-cinch-kable-7274430238?snapshot=MjAxOS0wMi0wNFQxNzoxNDowMy45NjhaO2J1eWVyOzRkY2Q4MmYyODdlODg5M2IyYTAyYmQxNGJiODYyOGYyNzZjNjI2ZDI5YmZmZDM2NWFkNzA5NjMyNDZjN2Y2NDQ%3D

W panelu sterowania po zmianie na digital in nie są widoczne głośniki. Działają tylko na zwykłych ustawieniach i jeszcze S/PDIF status jest na locked (zamknięty)???? Co mam robić???

Dnia 7.02.2019 o 11:45, kukocz napisał:

Byłoby łatwiej gdybyś napisał coś więcej na temat samego konwertera, np. model :)

 

Dnia 7.02.2019 o 11:45, kukocz napisał:

Byłoby łatwiej gdybyś napisał coś więcej na temat samego konwertera, np. model :)

Więc tak konwerter ma wejścia z jednej strony: toslinka oraz coaxial. Na wyjściu ma RCA (lewy, prawy) oraz wtyk zasialający. W instrukcji pisze, że obsługuje on pasma próbkowania 48 i 96 kHz. 

Edytowano przez Piotr Janczewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...