Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w dobraniu kolumn do Marantz SR7008


jacckii

Recommended Posts

Witam,

 

Jako nowy użytkownik tego forum witam Was serdecznie. Znalazłem się tutaj ponieważ nabyłem od znajomego amplituner Marantz SR7008. Teraz szukam pomocy w dobraniu kolumn. 

Jeśli temat jest w złej kategorii (wybrałem kino domowe ze względu na wspomniany wielokanałowy amplituner) proszę moderatorów o przeniesienie.

Przejdzmy do tematu gdyż do tej pory słuchałem byle co na byle czym...

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

do 3,5tyś (nowy na raty), do 1,5tyś używany

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Nowy lub używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

90% czasu słucham muzyki i 10% filmy, do tej pory najczęściej włączałem wielokanałowe stereo gdyż w moim odczuciu dzwięk był bardziej przestrzenny

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Marantz SR7008, Marantz UD7007, Marantz CD6005

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

28m2, rysunek zamieszczam poniżej. 

6) Jakiej muzyki słuchamy

Z każdego rodzaju po trochu się znajdzie, głównie pop i elektroniczna, lubię również akustyczne i symfoniczne covery posłuchać

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Raczej zakup na kilka lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Amplituner zapewnia więcej funkcji niż będę używał ;)

Podłączony dodatkowo pod TV i być może w przyszłości konsolę do gier

9) Dźwięk jaki lubię:

Wiem, że nie jestem pierwszy, który to napisze ale właśnie z tym mam największy problem gdyż nawet mogę pomylić pojęcia.

Napewno lubię dzwięk przestrzenny, ponadto podoba mi się gdy słyszę poszczególne dzwięki czy instrumenty szczególnie w wersjach akustycznych więc określę to jako szczegółowy, do tej pory "podkręcałem" dzwięk equalizerem więc chyba lubię dynamiczny, lubię niskie tony (nie chce dudnienia) ale lubię gdy są wyraźnie słyszalne i na koniec często słucham głośno bo sprawia mi to przyjemność - jakby dzwięk był bardziej dynamiczny - gdyby sie udało mieć takie wrażenia przy 1/4 mocy wzmacniacza byłoby super. Na koniec, tak jak wyżej napisałem, głównie słucham muzyki, do tej pory było to na przypadkowo dobranym sprzęcie z bardzo niskiej półki oraz ze źródeł o kiepskiej jakości typu yt. Czy dobrze dobrane kolumny stereo dadzą lepszą wrażenie dzwięku przestrzennego niż wielokanałowe stereo?

Jeśli chodzi o akustykę to załączam obrazek pokoju. Dodam ogólnie, że pokój ma wymiary 7x4m z czego część to otwarta kuchnia z jadalnia, a reszta salon. Narożnik jest materiałowy, a ściany gołe. Jedynie firanki i zasłony do podłogi i dywan. Szafka rtv oraz komoda mogą zostać zastąpione inna rtv'ka lub meblościanką. Kolumny mogą być odsunięte od ściany max 20cm. Oczywiście doradzcie również, w którym miejscu byście ustawili kolumny.

1001442551_ukadpokoju.jpg.fe338e8b26c2d8f70a2e3e85e37dd7b6.jpg

Z góry dziękuję Wam za pomoc.

Edytowano przez jacckii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że przy takim użytkowaniu kupiłeś amplituner kina. No ale już skoro go masz to chyba lepiej wybrać komplet 5.1.

Sam nie wiem. Kasy wystarczy na lepsze fronty ale to wciąż amplituner.

Tak stawiam na zestaw.

Nowy: Polk t50 z sub magnat 302a albo nowy set quadral argentum 6000 + ten sam sub.

Za 1500 ciężko będzie znaleźć używany system 5.1

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym budżecie zakup samych frontów jest lepszym pomysłem,  masz większe pole manewru i będziesz miał czas posłuchać sprzętu i zdecydować, jeżeli będzie Ci brakowało więcej kanałów za jakiś czas dokupisz resztę do tego Marantza,a jeśli stwierdzisz że wolisz same  stereo możesz skoczyć poziom wyżej sprzedać amplituner i kupić wzmacniacz stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

90% czasu słuchasz muzyki, w takim razie zdecydowanie Twój budżet przeznacz na dobre dwie podłogówki. Będzie kilka konkretnych propozycji do posłuchania, a wybór będzie należał do Ciebie. Zacznij od Heco Aurora 700, Dali Oberon 7, koniecznie niestety trochę droższe Kef Q750, Pylon Audio Diamond 25, może Polk Audio S55E jeśli lubisz trochę bardziej twardy dźwięk.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...