Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 - brak dźwięku z TV


Jarek8

Recommended Posts

Hejka,

Siedzę drugi wieczór nad konfiguracją i już mi brak pomysłów.

Podłączyłem pod amplituner (później amp.) 2 kolumny + głośnik centralny. Połączyłem się z TV Samsung UE48H6400 HDMI (nr 2) arc <---> AMP HDMI (nr 1) arc. Jest obraz pianino, ustawiłem impedancję głośników na zgodną 6 Ohm.

W TV włączyłem Anynet+ (HDMI-CEC). Zwiększam głośność w TV - od razu zmienia się głośność w AMP (cyferki). Niestety brak dźwięku. W TV w audio mam ustawione Odbiornik. Jak w TV przełączę na 

dźwięk: telewizyjne - jest tylko dźwięk z głośników TV

wyjście audio - brak dźwięku

odbiornik - brak dźwięku.

Co powinienem jeszcze zrobić/ustawić?

Muzyka z pendrive czy radia internetowego gra ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak masz w Yamaszce ustawione ?: Option - Audio Select - powinno być HDMI.

Hmm nie widzę takiej opcji.

Mam coś podobnego

Configure -> HDMI Control -> TV Audio Input : tutaj już lista Audio1..Audio4 oraz AV1, AV2 - bez HDMI

 

Bez dekodera - antena podpięta pod TV.

Edytowano przez Jarek8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarek8 napisał:

Połączyłem się z TV Samsung UE48H6400 HDMI (nr 2) arc <---> AMP HDMI (nr 1) arc.

Zaraz , jak chcesz mieć dźwięk z TV przez amp. to masz złe podłączenie. Twój TV ma jedynie wyjście optyczne i słuchawkowe. W tej chwili masz podłączone wejście w TV / HDMI/ do wyjścia w amplitunerze / OUT ARC/ więc dźwięk nie pójdzie, bo niby jak skoro źródłem jest TV a nie amplituner. Podłącz TV kablem optycznym z amplitunerem KD i będzie dobrze.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Zaraz , jak chcesz mieć dźwięk z TV przez amp. to masz złe podłączenie. Twój TV ma jedynie wyjście optyczne i słuchawkowe. W tej chwili masz podłączone wejście w TV / HDMI/ do wyjścia w amplitunerze / OUT ARC/ więc dźwięk nie pójdzie, bo niby jak skoro źródłem jest TV a nie amplituner. Podłącz TV kablem optycznym z amplitunerem KD i będzie dobrze.  

Nie ogarniam do końca tych standardów połączeń. TV ma złącza HDMI IN 1(stb), HDMI IN 2(arc), HDMI 3, HDMI 4.

Liczyłem na to że to złącze w TV HDMI arc całkowicie załatwi sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jarek8 napisał:

TV ma złącza HDMI IN 1(stb), HDMI IN 2(arc), HDMI 3, HDMI 4.

To są wszystko wejścia sygnału ,a Ty go /sygnał/ musisz wyprowadzić z telewizora do amplitunera. Wyjścia w telewizorze masz dwa słuchawkowe i optyczne i jedno z nich powinieneś podłączyć pod wejście / IN/ optyczne lub kablem jack/2xRCA z wyjścia słuchawkowego TV pod wejście analogowe amplitunera.

2 minuty temu, Markcox napisał:

ARC w TV + ARC w ampli = powinno to działać ;)  

Sygnał masz z anteny zewnętrznej ? Kurde jutro to sprawdzę. Nie abym , nie wierzył ? Ale wiesz jak to jest :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC (Audio Return Channel) ma to do siebie, że dla sygnału audio jest wejściem i wyjściem jednocześnie. Więc mając w obu urządzeniach takie gniazda, można przesyłać sygnał dźwięku, zarówno z urządzenia A do B, jak i z B do A. Tyle teoria. Praktyka niestety czasem potrafi płatać różne figle ;)  u mnie w każdym razie przy testach z ciekawości działało bez problemu

EDIT.

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Sygnał masz z anteny zewnętrznej ? 

to mi umknęło. I przyznaję się bez bicia, że z sygnałem z anteny zew. nie przeprowadzałem. Nawet nie miałbym jak :P 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

To są wszystko wejścia sygnału ,a Ty go /sygnał/ musisz wyprowadzić z telewizora do amplitunera. Wyjścia w telewizorze masz dwa słuchawkowe i optyczne i jedno z nich powinieneś podłączyć pod wejście / IN/ optyczne lub kablem jack/2xRCA z wyjścia słuchawkowego TV pod wejście analogowe amplitunera.

 

6 minut temu, tomek4446 napisał:

To są wszystko wejścia sygnału ,a Ty go /sygnał/ musisz wyprowadzić z telewizora do amplitunera. Wyjścia w telewizorze masz dwa słuchawkowe i optyczne i jedno z nich powinieneś podłączyć pod wejście / IN/ optyczne lub kablem jack/2xRCA z wyjścia słuchawkowego TV pod wejście analogowe amplitunera.

Możliwe że to tylko sygnał IN do TV. Postaram się kupić jakiś kabel optyczny - muszę poczytać jaki - chyba że jest jakiś szczególnie polecany - ze 2 - 3 metry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja u siebie, jak już wspomniałem, TV używam tylko i wyłącznie jako odbiornik końcowy obrazu. Wszystkie źródła mam wpięte w ampli i nie muszę bujać się z tego rodzaju problemami :)

Jarku, a co w ogóle mówi instrukcja od ampli? trochę napisałeś o ustawieniach w samym TV, a co zrobiłeś w samym ampli? jakie źródło załączyłeś, oczekując na ten dźwięk z ARC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

dlatego ja u siebie, jak już wspomniałem, TV używam tylko i wyłącznie jako odbiornik końcowy obrazu. Wszystkie źródła mam wpięte w ampli i nie muszę bujać się z tego rodzaju problemami :)

Jarku, a co w ogóle mówi instrukcja od ampli? trochę napisałeś o ustawieniach w samym TV, a co zrobiłeś w samym ampli? jakie źródło załączyłeś, oczekując na tenwięk z ARC?

Jest do wyboru źródło od HDMI 1 do 5 - sprawdzałem nr 1 - ale HDMI arc też jest 1 - tylko że obok. Instrukcja to 200 stron ? - jeszcze całej nie przeczytałem - wyrywkowo tematy niedziałające.

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Kabel optyczny to dla mnie nowość - muszę tylko te końcówki obadać czy będą poprawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa u mnie też w Samsungu mam podobne wejścia hdmi 1in,hdmi2 in i hdmi3 in(arc) mam obecnie podpiętego Marantza i obojętnie pod które hdmi nie podłączyłem to głos jest z tv na amplitunerze,bo inaczej YouTube oraz inne wgrane aplikacje głosu by nie miały,a optyka żadnego nie mam podpiętego.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiele historii widziałem, w których ARC nie działało, jak zakładała teoria, stąd pozwoliłem sobie na wzmiankę, że

41 minut temu, Markcox napisał:

Tyle teoria. Praktyka niestety czasem potrafi płatać różne figle

I raczej nie dotyczy to tylko Yamahy :) z resztą trudno nawet w takiej sytuacji winić ampli KD, gdyż problem może występować zarówno z jednej, jak i drugiej strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę instrukcje w j. polskim - i tak naprawdę to były pierwsze kroki aby skonfigurować ARC. Konfiguracja przebiegła pół-poprawnie tzn yamaha reaguje na pilot od TV natomiast jak dźwięku nie było tak dalej nie ma.

 

Jednego nie rozumiem

When using ARC to input TV audio to the unit, the input jacks selected here will be used for TV Audio Input

W przypadku stosowania ARC dla wprowadzenia sygnału audio TV do tego urządzenia, gniazda wejściowe tu wybrane będą stosowane dla wprowadzenia audio TV. 

Czyli jakby ARC bez dźwięku?

Edytowano przez Jarek8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maverick2005 napisał:

A próbowałeś z innym wejściem hdmi przypisać źródło w tv oraz ustawić w amplitunerze.

To się ze mną bardzo kłóciło.

Ale uznałem że TV ma wypuścić sygnał - więc jedyne słuszne uznałem TV HDMI ARC. 

Natomiast w AMPLi zmieniłem do innej (zwyczajnej) jedynki HDMI - ale bez efektu.

Jutro kupię kabel i będę dalej działać.

----------------------------------------

Jeszcze nasuwa mi się myśl że być może problem jest w przewodzie hdmi.

Edytowano przez Jarek8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...