Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 - brak dźwięku z TV


Jarek8

Recommended Posts

ARC nie ma nic wspólnego z innymi "wodotryskami" typu CEC. Weź to powyłączaj i skup się na samym ARC. 

Włączyłeś na ON tą funkcję, którą wskazał Ci kolega Tomek w instrukcji?

20 minut temu, maverick2005 napisał:

A próbowałeś z innym wejściem hdmi przypisać źródło w tv oraz ustawić w amplitunerze

Inne źródło nie będzie z ARC, więc tym bardziej nie będzie miało prawa zadziałać

EDIT: i doczytaj też w instrukcji, jakie źródło dźwięku powinieneś wybrać w samym ampli, żeby ARC w ogóle zagrał. Zakup nawet pierdyliarda kabli nie zastąpi Ci zaznajomienia się z instrukcją i samym sprzętem

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jarek8 napisał:

CEC mogę wyłączyć w TV. Po jego wyłączeniu w TV znika całkowicie odbiornik (czyli ampli). Podgłaszanie, przyciszanie na TV nic nie daje wtedy - skala głośności się nie zmienia, a ampli nie reaguje na pilot od TV.

 

bo od tego jest CEC, a problem masz z ARC.

a jakie źródło masz włączone po stronie ampli? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jarek8 napisał:

Jeszcze nasuwa mi się myśl że być może problem jest w przewodzie hdmi.

Sprawdź ten przewód z innym sprzętem,ja miałem tak ostatnio podłączyłem kompa do tv,w tv na źródle wykrywało mi że podłączyłem przewód hdmi,a na kompie nic, wziąłem drugi przewód i wszystko okej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przewód HDMI komp + TV - obraz jest ok.

Kupiłem przewód optyczny podłączyłem i teraz jest już ok - mam dźwięk z TV na kolumnach. 

Jedyny niuans jaki mi się teraz pojawił - ale to pewnie kwestia ustawień to poziom głośności gdy puszczam dźwięk z TV a dźwiękiem np z USB.

Z TV żeby dobrze się słuchało muszę ze skalą głośności od -80db zjechać do -30db. Jak słucham z USB to na -50db już jest dosyć głośno.

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc i nakierowanie mnie na rozwiązanie. Pewnie jeszcze nie jeden wieczór spędzę nad konfiguracją bo trzeba aplikacje sieciowe pokonfigurować, radio, poznać sprzęt. Dostaję monity o aktualizację firmware - tak że będzie się działo ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Dnia 8.02.2019 o 19:27, Jarek8 napisał:

Hejka,

Siedzę drugi wieczór nad konfiguracją i już mi brak pomysłów.

Podłączyłem pod amplituner (później amp.) 2 kolumny + głośnik centralny. Połączyłem się z TV Samsung UE48H6400 HDMI (nr 2) arc <---> AMP HDMI (nr 1) arc. Jest obraz pianino, ustawiłem impedancję głośników na zgodną 6 Ohm.

W TV włączyłem Anynet+ (HDMI-CEC). Zwiększam głośność w TV - od razu zmienia się głośność w AMP (cyferki). Niestety brak dźwięku. W TV w audio mam ustawione Odbiornik. Jak w TV przełączę na 

dźwięk: telewizyjne - jest tylko dźwięk z głośników TV

wyjście audio - brak dźwięku

odbiornik - brak dźwięku.

Co powinienem jeszcze zrobić/ustawić?

Muzyka z pendrive czy radia internetowego gra ok.

Witam. U mnie jest obraz Ale nie ma dźwięku.  Coś chyba poprzestawialam w ustawieniach nie tak. Może jakaś podpowiedź?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat, mialem podobny problem jak kolega i koleżanka wyżej, chodziło o kabel HDMI. Wszystko działało przez 2ms bez zarzutu i pierdzielenie ze TV nie wysyła dźwięku przez HDMI to bujda, prznajmniej 10lat. Wracając do tematu, wszystko było ok i przestało grać ot tak. Przy właczeniu amplitunera pojawia się komunikat: Włączony system audio, ale nic się nie dzieje, cisza. kupiłem nowy kabel, ale dalej to samo, Jedynym wyjściem jest kupno przewodu optycznego? A może potrzeba jakiejś aktualizcji?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...