Skocz do zawartości

Jakie kolumny do ciężkiej muzyki???


Recommended Posts

Witam.Jestem na etapie wymiany sprzętu i tradycyjnie mam dylemat.Jakie kupić kolumny podłogowe do muzyki metalowej?Dużo ostatnio czytam ale ci ludzi to opinii więc pomyslałem, że spróbuję tutaj.Budżet do 2500 za parę.Na razie biorę pod uwagę Jamo s809 , Pylon Pearl 27 oraz Pylon opal 23.Proszę o jakieś rady i sugestie.Sprzęt to Marantz 6006.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dużo czytasz, ale mało piszesz ;) Podałeś za mało informacji.

Wzmacniacz już masz czy dopiero zamierzasz kupić? Jeśli już go masz to czy wcześniej słuchałeś go u siebie z jakimiś kolumnami, jak tak to jakimi i co Ci w dźwięku nie odpowiadało?

Muzyka metalowa jak wiesz posiada wiele odłamów, tak więc czy słuchasz wszystkich tj. Heavy, Thrash, Death, Black?

Jaki metraż pomieszczenia?

Kolumny mają być nowe czy mogą też być używane?

Co jest/będzie źródłem?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mordor12 napisał:

Witaj.

Dużo czytasz, ale mało piszesz ;) Podałeś za mało informacji.

Wzmacniacz już masz czy dopiero zamierzasz kupić? Jeśli już go masz to czy wcześniej słuchałeś go u siebie z jakimiś kolumnami, jak tak to jakimi i co Ci w dźwięku nie odpowiadało?

Muzyka metalowa jak wiesz posiada wiele odłamów, tak więc czy słuchasz wszystkich tj. Heavy, Thrash, Death, Black?

Jaki metraż pomieszczenia?

Kolumny mają być nowe czy mogą też być używane?

Co jest/będzie źródłem?

Jeżeli chodzi o muzykę to słucham wszystkich gatunków metalu.Marantza zamierzam kupić bo zawsze chciałem mieć sprzęt tej firmy.Myślę, że to będzie dobry wybór.Metraż salonu 27m 2.

Edytowano przez Adam Ojciec Grodzicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz do muzyki ciężkiej musi dysponować odpowiednią rytmiką, selektywnością, przestrzenią, energią. Również musi być mocny - i nie chodzi tutaj o to aby "dawać czadu" tylko aby przy mniejszych poziomach głośności było czuć nieskrępowane brzmienie.

Marantz Pm 6006 w mojej opinii absolutnie nie nadaje się do takiej muzyki. Jemu brakuje energii, odpowiedniej siły liczącej się w tym przekazie, nie wspominając już o jego wydajności prądowej. To wzmacniacz do spokojniejszej muzyki.

Jeśli chodzi o nowe wzmacniacze w podobnej cenie to już zdecydowanie NAD 326 wypada znacznie lepiej w takich klimatach muzycznych.

Pylony Pearl 27 odpuść od razu, nie sprawdzą się, co innego taki Pylon Diamond 25 / 28 ale to już nie te rewiry cenowe.

Patrząc na Twoje fundusze osbiście postawiłbym na starą szkołę Rotela i wybrał model wzmacniacza Rotel Ra 980 Bx. Niegdyś to była topowa integra tego producenta, a dzisiaj do kupienia za grosze. Otrzymasz z niego dokładnie takie cechy muzyczne jak napisałem w pierwszym zdaniu. I to jest wzmacniacz do metalu.

Jeśli chodzi o kolumny to dobrałbym używane Dali z serii Blue 6006. W takim metrażu sprawdzą się znakomicie. W połączeniu z Rotelem będziesz miał odpowiednie dociążenie, drive, selektywność, wypełnienie.

Za wzmacniacz i kolumny zamkniesz się w przedziale 2.5K

Oczywiście nie musisz iść tą drogą i wybrać sprzęt nowy znacznie gorzej grający muzykę ciężką od powyższego za większe pieniądze.

Ale to oczywiście Twój wybór ;)

Ps. Zestaw grający poprawnie taką muzykę jest naprawdę ciężko dobrać. To nie są spokojne wokale, jazzik, gdzie gra to ładnie na większości klocków ;) W metalu masz dużo źle zrealizowanych płyt, szczególnie z lat 80, 90 - tych, kiedy ta muzyka była najpiękniejsza swoją drogą. Taki materiał przy źle dobranych elementach da Ci sam "jazgot" a nie przyjemność ze słuchania. Koleją sprawą jest fakt, że w takiej muzyce gra dużo instrumentów na raz, jest gęsto więc bez odpowiedniej selektywności zakończy się to jednym wielkim "zlepkiem" , papką muzyczną.

Także wszystko z głową, bez pośpiechu i odsłuchy najważniejsze ;)

A teraz czas posłuchać audiofilskiego King Diamond'a na dobranoc ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...