Skocz do zawartości

Wymiana onkyo 8150 czy inne rozwiązanie


PJ

Recommended Posts

2 lata temu kupiłem onkyo 8150 wraz z heco style 900. Z biegiem czasu okazało się że słucham głównie serwisów spotify tidal etc. Niestety onkyo 8150 nawet po aktualizacji nie wspiera flac tylko mp3 do 320 kB. Dlatego postanowiłem posłuchać nowej wersji 8250 i nie odkryłem Ameryki ale różnicę usłyszałem. I tu mam 2 pytania i prośbę o pomoc. Czy istnieje inne rozwiązanie aby wykorzystać 8150 ale z dostawką aby móc słuchać plików z internetu w lepszej jakości? Na jaki inny sprzęt warto zwrócić uwagę w kwocie do 3500 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz także przeskoczyć z jakością dzwięku do góry, znacznie lepszym rozwiązaniem może być zakup zestawu dzielonego tj. np. Onkyo A-9150 z odtwarzaczem sieciowym NS-6130. Jeszcze inną opcją, jeszcze lepszą jest zakup wzmacniacza Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA60 lub NAD C356 BEE i Yamaha WXAD-10. Każda z tych opcji będzie znacznie lepsza dźwiękowo niż amplituner sieciowy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PJ

Możesz spróbować Chromecast audio i Tidal wersji Master. To najtańsza opcja by słuchać pliki dobrej jakości. Nie wiem na ile dobry jest przetwornik c/a w tym ampli nie mam porównania. Ale powinieneś być zadowolony. Biorąc oczywiście  pod uwagę stosunek jakość / cena. Możesz też potestować audiocast vs chromcast audio i wybrać najlepsze jakościowo dla Ciebie. Sam jestem ciekaw takiego porównania. Oba urządzenia możesz nabyć w cenie około 160 zł za szt. Przy zakupie że sklepu / firmy masz możliwość zwrotu do 14 dni od chwili zakupu. Chromecast audio zdecydowanie polecam. To naprawdę wysoki poziom dźwięku w bardzo przyzwoitej cenie. Audiocasta nie znam, nie słuchałem. Ale myślę, że warto posłuchać. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku. Myślałem o zakupie Onkyo TX-8150 / 8250 i zaskoczył mnie ten temat. Jak to nie odtwarza plików flac? Przecież według informacji technicznych sprzęt ten odtwarza  Hi-Res Audio: FLAC, WAV, Apple Lossless, DSD 5,6MHz, LPCM...


Czy ten odtwarzacz faktycznie gra słało? Jest sporo dobrych opinii na temat jakości dźwięku z tego sprzętu, pracuje w nim wzmacniacz klasy AB. Faktycznie będzie zauważalna różnica w porównania z klasycznym wzmacniaczem w cenie do 2 tys., bez dodatkowych funkcji, jak odtwarzacz sieciowy?

Czy sam odtwarzacz - choćby Onkyo NS-6130 czy Pioneer N-P01 - da się podłączyć do starego klasyka typu Pioneer A-400? Ma znaczenie, z którego wejścia się skorzysta? Wydaje mi się, że może być to nieco problematyczne. Impedancja wyjściowa NS-6130 to 2V RMS / 470 omów, klasyczne wzmacniacze nie mają chyba wejść przeznaczonych dla takiego źródła. Impedancja wejściowa dla CD i gramofonu jest w A-400 niska, gdyby podłączyć odtwarzacz sieciowy do wejścia CD wzmacniacza, to do przesterowania dochodziłoby już pewnie na godzinie 9. Orientujecie się, czy wejścia tape, tuner, line mają mniejszą czułość i pozwoliłyby w bezpieczniejszy sposób użytkować taki wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym?

Edytowano przez Beyor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym tego słuchałeś i gdzie? Bo mimo niewielkich różnic budowy to brzmienie jest niezwykle do siebie zbliżone. Wydaje mi się że warunki i sprzęt towarzyszący mógł mieć na to wpływ. A więc zmienił byś tylko funkcjonalność.

Tanim kosztem podłączysz do tego amplitunera Chromecast Audio i masz 3k w kieszeni.

Drożej wymieniając już jego to poszedł bym jednak we wzmacniacz. NAD 356BEE + WXAD10. Tu poprawa dźwiękowa będzie znaczna.

Zapraszam

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beyor Amplitunery sieciowe wcale nie grają źle ( Onkyo 8250, Yamaha R-N602, Pioneer SX-N30 ) ale bardzo często przy słuchaniu usłyszysz inny " charakter" nawet przy tych samych kolumnach, niż przy innym wzmacniaczu. Ja bym powiedział bardzo prosto, jeżeli odpowiada Ci dzwięk nie kombinuj z dzielonymi zestawami bo zyskując na dzwięku ( mniej lub więcej ) to jednak tracisz na wygodzie. Taką Yamahę możesz sobie właczyć i wyłączyć z aplikacji, 1 pilot obsłuży wszystkie ważne funkcje, masz jedno urządzenie z jednym kablem, masz wszystkie wejścia od razu bez oddzielnych DAC czy odtwarzaczy sieciowych z USB, nie martwisz się czy stylistycznie oddzielny komponent będzie pasował do aplitunera, łatwiej jest odsprzedać jedno urządzeni niż kilka, poświęcisz więcej czasu na " gonienie króliczka" itd. Sporo osób tutaj nie zwraca na to uwagi, koncentrując się wyłacznie na dzwięku a są to rzeczy , które prędzej czy później mogą przeszkadzać. 

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno podstawowe pytanie: czy dźwięk z TX-8150 jest dla ciebie OK czy nie. Jestem przed przeprowadzką i próbowałem kilka wzmacniaczy z myślą że jak coś mi się spodoba, to w nowym miejscu pójdzie do kuchni czy do innego pomieszczenia. Słuchałem marantza 6006,nad 326bee-tanie budżetówki które przegrały z TX-8150. Ten dźwięk po prostu mi na tą chwile i w mojej akustyce odpowiada najbardziej. Jeśli nie planujesz wydawać na sprzęt kwot kilka razy większych to dokup jakiś streamer i ciesz się muzyką.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAC na pewno czyta. Sprawdzałem:

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Amplitunery_Hi-Fi/TX-8150

DSD nie udało mi się odpalić. Sprawdzałem 2 minuty. Więc jak tu jest to nie wiem. FLACi bez problemu z dysku brał.

Według mnie zakup 8250 tylko po to by mieć Tidala nie jest optymalny. Ale to nie moje pieniądze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAC czyta nawet TX-8050. Tylko Spotify już mu nie działa, ale da się z tym żyć.
Jako posiadacz właśnie TX-8050 pozwolę sobie dodać coś od siebie. Ten model kiedyś obsługiwał Spotify, ale w pewnym momencie przestał być wspierany. W efekcie żeby słuchać muzyki z serwisów streamingowych musiałem zdecydować się na dodatkowe urządzenie. Na szczęście jest w czym wybierać, ale najbezpieczniejszą opcją wydaje mi się Malina lub Chromecast Audio. Poza brakiem Spotify, pozostałe funkcje Onkyo, takie jak możliwość odtwarzania z nośnika USB, z NAS, radio internetowe, odtwarzanie z iPoda, czy sterowanie telefonem, wciąż działają i dla mnie są wielką wartością dodaną. Utrata wsparcia dla Spotify pokazuje tylko, że kolejne modele także mogą je stracić i dotyczy to również innych producentów niż Onkyo. Warto brać to pod uwagę przy ewentualnym zakupie, bo płaci się za te funkcje niemałe pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem do onkyo jak radziliście chromecasta audio kablem jack optyczny i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Może to placebo ale gra lepiej. Bardzo dziękuję za radę i pomoc w temacie. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego producent nie wspiera starszych sprzętów? Czy to kwestia hardware czy dążenie do tego aby wymieniać sprzęt? Dlaczego np. Na 8150 nie pójdzie deezer HIFI z fabrycznego softu? 

8 godzin temu, Beyor napisał:

Ja jeszcze raz pozwolę sobie spytać - kolejny raz pojawia się kwestia, że TX-8150 potrzebuje streamera, albo że nie odtwarza flac. No jak to?

Onkyo 8150 odtwarza spotify i dezzera sieciowo z maks w formacie mp3 320 kbps. Natomiast FLAC z innych źródeł np. USB, DLNA. W moim przypadku zależało i zależy aby móc słuchać TIDAL lub Deezera w jakości FLAC i podłaczając chromcasta otrzymałem jakość 44,1 kHz /16 bit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są poruszone dwa tematy na raz.

Dlaczego producenci nie wspierają starszych urządzeń? Odpowiedź prosta, bo chcą sprzedawać nowe.

W przypadku Spotify doszła koleją rzecz. Mianowicie serwis ten zmienił sposób działania. Nie pamiętam dokładnie z connect lub na connect. 

Więc finalnie wyszło jak wyszło. Generalnie powinno być tak. Ze co masz w modelu to już mieć to powinieneś. Ale nie będzie już więcej. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucajmy wszystkich firm produkujących streamery do jednego worka.

Są producenci poważni którzy wspierają swoje urządzenia cały czas (np.  Bluesound, gdzie urządzenia sprzed kilku lat dostają aktualizacje i upgrade'y- np. Node 1 sprzed kilku lat dostał nawet aktualizację aby wspierać Tidala Master), firmy które mają klienta za frajera (Pionieer i słynne wyłączenie Spotify) oraz małe nowe firmy i tutaj nic nie wiadomo, może będzie super a może za rok przestaną istnieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top HiFi ma rację :-)

A poza tym warto szukać streamerów które działają stabilnie i nie trzeba ich resetować co tydzień. Ważna jest nie tylko jakość dźwięku ale i oferowane funkcje, wygoda obsługi itd.

Jeśli ktoś nie potrzebuje DACa czy wyświetlacza to można sporo zaoszczędzić lub kupić nowszy model.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że tak jest. Zobaczymy tylko jak poczują spadek sprzedaży. Czy kolejne odsłony Node nie spowodują zaprzestania aktualizacji starszych.

W tym przypadku mam nadzieje że Wy macie rację a ja się mylę.

W tym przypadku aktualizacja była możliwa, ale pamiętajmy że często ograniczeniem nie jest też Software ale i hardware sprzetu.

W dobie rozwijania strimingu sieciowego nie możemy być niczego pewni.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy po aktualizacji TX-8130/8150 znika możliwość korzystania z radia internetowego w My Favourites? gdzies mi sie obilo ze ktoras aktualizacja to zablokowała i zostalo tylko tunein. Wolę spytac przed aktualizacją ;)

I drugie - czy ktos ma sposob na deezera na tym sprzecie? dodalem konto do ampli, ale aplikacja deezer na komorce nie widzi go jako urzadzenia i nie mogę streamowac na nie muzyki. Moge wybierac cos z playlist deezera z Onkyo Remote, ale to dosc ograniczone.

 

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michal40 napisał:

I drugie - czy ktos ma sposob na deezera na tym sprzecie? dodalem konto do ampli, ale aplikacja deezer na komorce nie widzi go jako urzadzenia i nie mogę streamowac na nie muzyki. Moge wybierac cos z playlist deezera z Onkyo Remote, ale to dosc ograniczone.

Niestety Deezer nie ma tak dostosowanego interfejsu jak Spotify. Możesz wybierać utworu tylko z aplikacji onkyo remote. Proponuję chromcasta audio. Też miałem ten problem i po zainstalowaniu problem się skończył. Pozbędziesz się też tematu radia internetowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PJ napisał:

Niestety Deezer nie ma tak dostosowanego interfejsu jak Spotify. Możesz wybierać utworu tylko z aplikacji onkyo remote. Proponuję chromcasta audio. Też miałem ten problem i po zainstalowaniu problem się skończył. Pozbędziesz się też tematu radia internetowego. 

a u Ciebie jest radio internetowe w my favourites , jesli upgradowales ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 15.02.2019 o 23:03, michal40 napisał:

czy po aktualizacji TX-8130/8150 znika możliwość korzystania z radia internetowego w My Favourites

Cos sie dowiedziales od tamtego czasu?

Jak ustawić tx8150 i darmowe spotify aby graly w jednej sieci po  WiFi, bo na razie spotify pokazuje mi abym wykupił opcję premium.??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...