Skocz do zawartości

Zestaw stereo- kolumna przy ścianie


wtsz

Recommended Posts

Dzień dobry

    Piszę pierwszy raz na forum, więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na fachową pomoc.

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo do salonu, niestety jak w większej większości przypadków wystrój nie sprzyja dobrej akustyce.

Mam takie pytanie, jaki zestaw stereo byłby odpowiedni biorąc pod uwagę cena/jakość i ustawienie sprzętu a możliwości odsłuchowe pomieszczenia?

Budżet ok. 7tyś., ale mogę zwiększyć. Zestaw miałby obsługiwać TV, CD i pewno streamy. Radio niekoniecznie, a słuchana muzyka to jazz, trochę starego rocka i klasyka od czasu do czasu.

Chciałbym zacząć od kolumn i wzmacniacza.

Przesyłam rzut pomieszczenia do nagłośnienia i pozdrawiam wszytkich.

 

nagłośnienie.png

Edytowano przez wtsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minut temu, Jan Koval napisał:

Do sklepu i posłuchać,podotykać lub wypożyczyć z Q21 i w domu zobaczyć jak z akustyką na danym sprzęcie

Gram na razie starą wieżą Sony z dwoma monitorami 100W BR z przodu i po odsunięciu od ściany tylnej da się słuchać. Stereofonia powiedzmy ,że ujdzie. Prawa kolumna stoi przy ścianie i tego niestety nie zmienię. Jakie kolumny brać pod uwagę? Ze wzmacniaczy przyglądałem się na razie Rotelowi 14 i CA CXA80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jesli masz możliwość podjechania do nas, serdecznie zapraszam, jest także zawsze możliwość wypożyczenia sprzętu.

Wracajac natomiast do konkretów, brałbym pod uwagę dobry, klasyczny wzmacniacz stereo. Spójrz na Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA60, może Atoll IN100SE. Jeśli nie masz cyfrowego źródła dzwięku (może konsola, jakiś inny smart tv), możemy dołączyć zewnętrzny odtwarzacz tylu Onkyo NS-6130 lub Yamaha WXC-50. Audiolab i CA mają wbudowane przetworniki, tak więc za jakość dzwięku będzie odpowiadała sekcja przetwornika we wzmacniaczu. Kokumny - tutaj zastosowałbym na pewno Dynaudio Emit M30, może Kef Q750 lub wyższej serii R500, świetne Audio Academy Hyperion IV, Tannoy Revolution XT 8F lub Fyne Audio F502. Każda z powyższych kolumn bardzo dobrze sprawdzi się w Twoim systemie, ale wybór konkretnej pozycji to już indywidualne odsłuchy.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. To tylko kilka modeli z naszej oferty, na miejscu masz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj.

Jesli masz możliwość podjechania do nas, serdecznie zapraszam, jest także zawsze możliwość wypożyczenia sprzętu.

Wracajac natomiast do konkretów, brałbym pod uwagę dobry, klasyczny wzmacniacz stereo. Spójrz na Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA60, może Atoll IN100SE. Jeśli nie masz cyfrowego źródła dzwięku (może konsola, jakiś inny smart tv), możemy dołączyć zewnętrzny odtwarzacz tylu Onkyo NS-6130 lub Yamaha WXC-50. Audiolab i CA mają wbudowane przetworniki, tak więc za jakość dzwięku będzie odpowiadała sekcja przetwornika we wzmacniaczu. Kokumny - tutaj zastosowałbym na pewno Dynaudio Emit M30, może Kef Q750 lub wyższej serii R500, świetne Audio Academy Hyperion IV, Tannoy Revolution XT 8F lub Fyne Audio F502. Każda z powyższych kolumn bardzo dobrze sprawdzi się w Twoim systemie, ale wybór konkretnej pozycji to już indywidualne odsłuchy.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. To tylko kilka modeli z naszej oferty, na miejscu masz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz porównać.

Dziękuję Q21, to  już jest jakaś podstawa do podsłuchu. Z wzmacniaczy CA  CXA80 oferuje chyba dobry streamer(recenzja) i tutaj widziałbym możliwość rozbudowy. .,  Czy kolumny z BR od spodu zagrają lepiej akustycznie, jeżeli można to tak nazwać w takim pomieszczeniu?

 

Edytowano przez wtsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA CXA80 to dobra podstawa, rzeczywiście w przyszłości możemy urządzenie rozbudować o bardzo dobry odtwarzacz strumieniowy Cambridge Audio CXN v2. 

NIe można jednoznacznie powiedzieć, że konstrukcje z bass-reflex w podłogę są lepsze niż przedni lub tylni bass-reflex. Konstrukcja z bass-reflex w podłogę trochę uniezależnia charakterystykę dźwięku (szczególnie basu) od dostawienia kolumn do ściany, ale wymaga trochę wolnej przestrzeni wokół kolumny. W Twoim pomieszczeniu jest to rozwiązanie które możemy zastosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupująć CXA80 i CXN wykorzystasz jednak cały budżet. Dlatego przemyśl to. Moim zdaniem budżet pozwala na dobór dobrego zestawu z naciskiem na kolumny. Nie elektronikę. Pamiętajmy że chciałeś jeszcze CD. Czy ten pomysł już wyszedł?

Układ pomieszczenia jest raczej standardowy. Pożycze Ci pewne konfigurację do domu abyś sprawdził która najlepiej radzi sobie z bliskością rogu.

Moim zdaniem dobra opcja to MAgnat MR780 + sieć WXAD 10 od Yamahy lub nawet Chromecast Audio. Oszczędzasz teraz grube tysiące. A resztę ładujemy w dobre kolumny. Magnat 727, KEF Q750 czy Monitor Audio Bronze 6.

Druga opcja to wzmacniacz jaśniejszy, szybszy Cambridge CXA60 + te same stremery + ciemniejsze w dzwięku kolumny jak ELAC F6, Heco Aurora 700 czy Dali Oberon 7.

 

Służę pomocą.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Kupująć CXA80 i CXN wykorzystasz jednak cały budżet. Dlatego przemyśl to. Moim zdaniem budżet pozwala na dobór dobrego zestawu z naciskiem na kolumny. Nie elektronikę. Pamiętajmy że chciałeś jeszcze CD. Czy ten pomysł już wyszedł?

Układ pomieszczenia jest raczej standardowy. Pożycze Ci pewne konfigurację do domu abyś sprawdził która najlepiej radzi sobie z bliskością rogu.

Moim zdaniem dobra opcja to MAgnat MR780 + sieć WXAD 10 od Yamahy lub nawet Chromecast Audio. Oszczędzasz teraz grube tysiące. A resztę ładujemy w dobre kolumny. Magnat 727, KEF Q750 czy Monitor Audio Bronze 6.

Druga opcja to wzmacniacz jaśniejszy, szybszy Cambridge CXA60 + te same stremery + ciemniejsze w dzwięku kolumny jak ELAC F6, Heco Aurora 700 czy Dali Oberon 7.

 

Służę pomocą.

 

Piotr

Priorytetem jest dźwięk, następnie CD a na końcu streamer. Nie wiem jak szybko będzie rozwijała się muzyka z sieci, ale parę nośników już przeżyłem, postęp technologiczny jest zawrotny i biorę pod uwagę muzykę z sieci.  Budżet zakłada wzmacniacz i kolumny. jeżeli CA 60 ma taka samą dynamikę jak CA80 to ok. i tak nie wykorzystam jego mocy.

Zakładając wątek bardziej chodziło mi o kolumny, które w małym stopniu mogą "oszukać" prawa fizyki. Idealnie nie będzie, chociaż mógłbym zrobić pokój typowo odsłuchowy. Parę dobrych lat temu taki był plan....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na dźwięku to głównie skupiaj się na kolumnach. Serio. Tu kładź nacisk. A co do tego skąd będzie muzyka to tu masz fajny wątek:

Co do system Audio to się zgadzam natomiast kolumny nie odsprzedawane. Trzeba być pewnym zakupu. Mało kto je zna i ostatnio na wyprzedaży u kolegów były prawie za połowę ceny.

To za ile używki puścić później. Ale jeśli się komuś podobają i ma wobec nich plany na długie lata to prawda.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do system Audio to się zgadzam natomiast kolumny nie odsprzedawane. Trzeba być pewnym zakupu. Mało kto je zna i ostatnio na wyprzedaży u kolegów były prawie za połowę ceny

To ważny aspekt zakupu, aczkolwiek Fyne 502 będę słuchał bo maja parę swoich smaczków.

Cytat

A co do tego skąd będzie muzyka to tu masz fajny wątek:

Gdzieś na to trafiłem, ale dzięki. Płyt trochę mam, ale wygoda słuchania z sieci jest ogromna.

MR780 wygląda rasowo, ale czy zbliży się do CA60/80?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

Trzeba być pewnym zakupu. Mało kto je zna i ostatnio na wyprzedaży u kolegów były prawie za połowę ceny.

No to jest podejście prawdziwego handlowca, ale ja osobiście tego nie polecam. Takie kalkulowanie zazwyczaj kończy sie rozczarowaniem (wiem cos o tym) i jeszcze szybszą wymianą sprzętu. Jeżeli znadziesz gdzieś np. Saxo 50 w takiej promocji to się nawet nie zastanawiaj. Nie dość, że (jak dla mnie) są piękne do graja imponując w sosunku do wymiarów i nie tylko. Ale jak zwsze powtarzam. Testy w domu to PODSTAWA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko jak jest. Widzę co się dzieje tu na forum czy przy innych internetowych zakupach. Po dwóch tygodniach jest nowy post. Ze cos nie gra ze cos.

Dlatego mówię. Jesteś pewien? Bierz. Uważam że to uczciwe. 

Fyne do odsłuchu jak najbardziej. 

Klasowo mr780 stoi obok cxa 60. Cambridge 80 na większą dynamikę ekspresję dźwięku. Nie jest jednak tak melodyjny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to jest podejście prawdziwego handlowca, ale ja osobiście tego nie polecam.

Przynajmniej uczciwe podejście do klienta?.  Fyne się chwali historią, ale jak im nie odpali sprzedaż to za 2 lata nikt o nich nie będzie pamiętał.

Mam do posłuchania 4 wzmacniacze:

Rotel14 -nie skreśliłem

CA 60/80 - najlepszy chyba do rozbudowy

MR780

Atoll IN100SE

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzałbym pójście w odtwarzacz CD, jak i drogi odtwarzacz strumieniowy. Jesli nie masz naprawdę olbrzymiej kolekcji płyt to strumieniowanie ze Spotify lub Tidala jest milion razy lepszym rozwiązaniem. Przyzwoity odtwarzacz CD kosztuje 2000zł. Masz za to 50 miesięcy Tidala Hi-Fi. A gdzie jeszcze kupowanie płyt?

Odtwarzacze strumieniowe szybko tracą wsparcie albo ze strony producentów albo ze strony usług, ktore co jakiś czas zmieniają swoje specyfikacje. Lepiej wziąć dobry wzmacniacz z dobrym wbudowanym przetwornikiem DAC i stosunkowo tani streamer lub podpiąć komputer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Odradzałbym pójście w odtwarzacz CD, jak i drogi odtwarzacz strumieniowy. Jesli nie masz naprawdę olbrzymiej kolekcji płyt to strumieniowanie ze Spotify lub Tidala jest milion razy lepszym rozwiązaniem. Przyzwoity odtwarzacz CD kosztuje 2000zł. Masz za to 50 miesięcy Tidala Hi-Fi. A gdzie jeszcze kupowanie płyt?

Odtwarzacze strumieniowe szybko tracą wsparcie albo ze strony producentów albo ze strony usług, ktore co jakiś czas zmieniają swoje specyfikacje. Lepiej wziąć dobry wzmacniacz z dobrym wbudowanym przetwornikiem DAC i stosunkowo tani streamer lub podpiąć komputer.  

Czytam i mam wrażenie, że na  wzmacniacz warto wydać ok. 3,5tys. a następny sensowny przedział to 7-10tyś. Z tego co poczytałem to na przesłuchanie wzmacniaczy potrzebowałbym tydzień bo jeszcze audiolab. itd.

Muzykę z sieci biorę na poważnie. Intryguje mnie ten Rotel, ma dobry DAC

Edytowano przez wtsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odtwarzacze strumieniowe szybko tracą wsparcie albo ze strony producentów albo ze strony usług, ktore co jakiś czas zmieniają swoje specyfikacje. Lepiej wziąć dobry wzmacniacz z dobrym wbudowanym przetwornikiem DAC i stosunkowo tani streamer lub podpiąć komputer. 

Masz rację, jeżeli chodzi o wsparcie. Następne pytanie czy wzmacniacz z dobrym DAC czy lepszy wzmacniacz i DACA dokupić?

Audiolab 6000?

Rotel 14?

CA CXA80?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tyle że w tym zestawieniu i tak CXA80 jest nzacznie lepszy od Audiolaba 6000, a ma DAC.

Biorąc pod uwagę,że zestaw ma być także podłączony do TV i jest w salonie najrozsądniejszy chyba jest CXA80. Jest możliwość podłączenia do laptopa, rozbudowy o CD, a przede wszystkim ma moc.

Zobaczymy jak zagra, ale porównam go z Rotelem.

Osobny DAC to chyba do innego zestawu, ale z innym wzmacniaczem. Plan zaczyna kiełkować.

Kolumny do CXA80?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wtsz napisał:

Plan zaczyna kiełkować.

To ja trochę zamącę. Yamaha 803? Dlaczego nie? Tym bardziej, że spodziewasz się problemów ze względy na ustawieniem kolumn, a Yamaha ma układ korekcji akustyki pomieszczenia.  A NAD 368? Jak się dobrze potargujesz to z kartę BlueOs (chyba najlepsza oprogramowanie do streamingu) bedziesz miał za około 5 tys. Dodatkowo za jakiś czas możesz dokupić kartę z wejściami HDMI. W obu przypadkach masz juz zgłowy dokupowanie streamera. Powiem szczerze, słuchałem CXA 60 i 80 i dla mnie to suchotniki. Jeżeli TV jest tak istotn to może Onkyo 8720?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zacząłem od końca. Szukam najpierw kolumn, które mogą stać przy ścianie.Na razie  znalazłem MA system300, ale podobno nie grają dobrze z CA 60/80 i cały plan w ....

Siadam i filtruję wszystkie kolumny w przedziale 2500-3500/4000  których producent zaznacza to w opisie. Dziękuję za porady szczerze i życzę dobrej nocy wszystkim włączając filtry w wyszukiwarkach?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...