Skocz do zawartości

Zestaw stereo- kolumna przy ścianie


wtsz

Recommended Posts

Cytat

To ja trochę zamącę. Yamaha 803? Dlaczego nie? Tym bardziej, że spodziewasz się problemów ze względy na ustawieniem kolumn, a Yamaha ma układ korekcji akustyki pomieszczenia. 

Rozważałem Yamahę właśnie z tych względów, ale mi wybito z głowy. 

Przeszukałem kolumn z BR od spodu i takie producenci zalecają do narożników.

1. ELAC FS 247.3 (można stroić cała kolumnę)

2. Indiana Line Diva 660

3.Monitor Audio Silver 300

4.Fyne Audio F502

5. System Audio Legend 40 (nie znam)

6.Tannoy Revolution XT 8F

7.Monitor Audio Silver 200

Panowie co można powiedzieć o Elacu FS247 i z czym może najlepiej zagarać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, S4Home napisał:

Najlepsza kolumna z tego zestawienia bez dwóch zdań.

Dokładność bez ostrości, głęboki ale i kontrolowany bas. Do tego świetnie wykonana.

Nie specjalnie lubi się z ciemnymi gęstymi wzmacniaczami. Ale takich jest mało. Więc jest dość uniwersalna.

Piotr 

 

Dziękuję Panie Piotrze,

Jeżeli tak jest to mamy to tylko do potwierdzenia. Kolumna jest wąska, więc zostaje nam 35cm od tylnej ściany i ok.20cm od bocznej.

Nie jest tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1Ender napisał:

To bardzo przyzwoity odstęp. Zważywszy, że mierzy się od głośnika, czyli od przedniej ściany. Razem będzie to około 60-70 cm. Jest szansa, że zagra to prawidłowo. 

Myślę, że tak. Natomiast nie zauważyłem, że budżet mi się rozjechał, bo jeżeli kupię CA to raczej celowałbym w 80 (more power!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem bardzo podobny dylemat jak Ty przez ostatnie 2 miesiące I właśnie zamówiłem zestaw Cambridge cxa80 + fyne f 502. jednym z punktów też było to jak się bas rozchodzi. spodobało mi się to połączenie. do tego streamer pioneera. ale będę Cię zachęcał żebyś zrobił to co ja - pojedź I posłuchaj, nie wybieraj na podstawie samych parametrów bo nagle u chłopaków na odsluchach się okazalo że kolumny które wstępnie wybrałem n8jak się mają do tego czego moje ucho oczekiwalo, a też miałem wcześniej zestaw Sony z BR z przodu więc podobna sytuacja...

Mi się w tych kolumnach spodobał ten wylot I to jak się bas rozchodzi... ale nie namawiam Cię absolutnie na nie tylko na to żebyś znalazł że 3h I posłuchał kilka zestawów bo inaczej będziesz się męczył później albo zastanawiam czemu to nie gra mimo tak wydajnej kasy... bo tu chodzi o Twój subiektywny wybór A nie kolegów I tego co na papierze... 

 

pozdrawiam!! 

 

45662312_521086761692113_914802955733958656_o.thumb.jpg.3928d098a5f02977bbde609188eed9ff.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja i tak celowałbym w używane, bo można lepiej. Ale to Twoje pieniądze. Najwyżej stracisz około 40% - 60% przy odsprzedaży i może następne audio kupisz używane. 

Biorę to pod uwagę. Jeżeli zagra  u mnie bardzo dobrze to mogę za rok czy dwa pomyśleć, żeby pójść półkę wyżej.

W innym przypadku zrobić dodatkowo osobny pokój dla siebie typowy do odsłuchu, będę miał święty spokój dodatkowo. Używki raczej nie bo jednak salon itd., ,ale widziałem na portalach aukcyjnych nówki Elac z dystrybucji UE. Nie wiem co wartają, czyli loteria. Elaci były chyba wczesniej dużo droższe.

Z kolei w sklepie mam gwarancję, 10dni na odesłanie i może jakiś upust dostanę.

Cytat

ja miałem bardzo podobny dylemat jak Ty przez ostatnie 2 miesiące I właśnie zamówiłem zestaw Cambridge cxa80 + fyne f 502. jednym z punktów też było to jak się bas rozchodzi. spodobało mi się to połączenie. do tego streamer pioneera. ale będę Cię zachęcał żebyś zrobił to co ja - pojedź I posłuchaj, nie wybieraj na podstawie samych parametrów bo nagle u chłopaków na odsluchach się okazalo że kolumny które wstępnie wybrałem n8jak się mają do tego czego moje ucho oczekiwalo, a też miałem wcześniej zestaw Sony z BR z przodu więc podobna sytuacja...

Posłuchać trzeba koniecznie. Okazuje się, że w narożniku BR u dołu zalecają wszystkie firmy. Teraz nawet z BR z przodu w ustawieniu blisko ściany bas mocno odbija . Po odsunięciu 35-40cm jest prawie ok. S4Home od razu zalecili mi Fyne 502 i są najbardziej przyjaznym sklepem dla klienta wg mnie. Wróżę im karierę.

Edytowano przez wtsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wtsz napisał:

Posłuchać trzeba konieczni

Posłuchać koniecznie i To W DOMU! Każde pomieszczenie brzmi inaczej i to co ok w salonie w domu moze się nie sprawdzić. Ponadto problem basów w pomieszczeniu to nie kwestia odleglosci o ściany. Zapraszam do działu akustyka. Odleglosci od scisny to bardziej problemy z pierwszymi odbiciami! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Ja i tak celowałbym w używane, bo można lepiej. Ale to Twoje pieniądze. Najwyżej stracisz około 40% - 60% przy odsprzedaży i może następne audio kupisz używane. 

Jakieś propozycje?

Cytat

Posłuchać koniecznie i To W DOMU! Każde pomieszczenie brzmi inaczej i to co ok w salonie w domu moze się nie sprawdzić. Ponadto problem basów w pomieszczeniu to nie kwestia odleglosci o ściany. Zapraszam do działu akustyka. Odleglosci od scisny to bardziej problemy z pierwszymi odbiciami! 

To temat rzeka, ale tak jak pisałem można już czegoś posłuchać. Ku mojemu zdziwieniu projektant projektował  i zrobił co mógł w tego typu wnętrzu (np. mam wertykalny ogród).

Moim zdaniem odsłuchy w salonie też tutaj są mało miarodajne włącznie ze wzmacniaczem. Może być totalna zmiana dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2019 o 17:26, wtsz napisał:

ale widziałem na portalach aukcyjnych nówki Elac z dystrybucji UE

Tylko tak troszkę sprostuje. Nie ma takiej dystrybucji. Każdy Kraj ma swoją. Jeśli ktoś pisze EU to znaczy że ściągane na własne ryzyko.

Dnia 16.02.2019 o 17:26, wtsz napisał:

S4Home od razu zalecili mi Fyne 502 i są najbardziej przyjaznym sklepem dla klienta wg mnie. Wróżę im karierę.

Dziękuję Ci ślicznie. :) Takie zdania motywują.

Odsłuch w domu to nie temat rzeka. Od kiedy dajemy taką możliwość na szeroką skalę na prawdę z skorzystało z tego dziesiątki klientów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Cytat

Grają inaczej niż elaci. To które będą w końcu? Moim zdaniem także udana konstrukcja.

Chciałbym posłuchać:

Fyne Audio F502

Elac FS 247.3

Audiovector QR21

Faworytem były Elaci, Fyne chciałem tylko sprawdzić. Audiovector ma bardzo dobrą górę a jak będzie brzmiał dół chciałbym sprawdzić.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 o 19:03, wtsz napisał:

Bardzo dziękuję. Trochę poczytałem. DAC i streamer osobno. Boję się kolumn używek.

Kolumny używane jeżeli przetworniki nie są uszkodzone, brak wgniotek, membrany i zawieszenia w dobrym stanie, to raczej nie ma się co bać. 

Bardzo często starsze kolumny nawet 20-to 30-to letnie zagrają lepiej niż nowsze konstrukcje. 

Tam za wiele nie ma się co popsuć! 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli masz możliwość sprawdzenia osobiście

Czasem nie wszystko usłyszysz w takim krótkim teście u kogoś. Ja osobiście tak miałem i miałem problem. Szczęśliwie za niewielkie pieniądze byłem w stanie naprawić a po kilku latach sprzedałem tyle że już musiałem powiedzieć że naprawiane 😕i cenę też odpowiednią zrobiłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...