Skocz do zawartości

Amplituner ok 3k PLN do dali concept


veralien

Recommended Posts

Cześć,

Moj stary amplituner onkyo tx-sr607 zakończył żywot. Zostaly glosniki Dali concept, bez suba. Chcialbym kupic nowy amplituner i dorzucic do zestawu suba, zamykajac sie w calosci w 4k PLN. Pewnie sam ampli wyjdzie okolo 2,5 - 3. Myślałem wstepnie o onkyo tx-nr686 albo denonie avr x2500h. Co do suba to jeszcze nic nie m na oku. 

607 bylo ok, ale jesli po zmianie amplitunera mogloby grac troche lepiej byloby ekstra. Muzyka / filmy 50/50. Pomieszczenie ok 30mkw. 

Jakie są Wasze rekomendacje do ampli i suba? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem najlepszą dla Ciebie opcją będzie amplituner Onkyo TX-NR686. Świetnie sprawdzi się dźwiękowo z kolumnami Dali Concept. Natomiast dobrym  uzupełnieniem kolumn będzie subwoofer Klipsch R-100SW. Alternatywnie jeśli moglibyśmy troszeczkę zwiększyć budżet mógłby być jeden z modeli SVS - albo wersja zamknięta SB-1000 lub otwarta PB-1000. Jeśli zależy Ci także na subwooferze podczas odsłuchu muzyki, namawiam na SB-1000, typowa kinówka to SB-1000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

moim zdaniem najlepszą dla Ciebie opcją będzie amplituner Onkyo TX-NR686. Świetnie sprawdzi się dźwiękowo z kolumnami Dali Concept. Natomiast dobrym  uzupełnieniem kolumn będzie subwoofer Klipsch R-100SW. Alternatywnie jeśli moglibyśmy troszeczkę zwiększyć budżet mógłby być jeden z modeli SVS - albo wersja zamknięta SB-1000 lub otwarta PB-1000. Jeśli zależy Ci także na subwooferze podczas odsłuchu muzyki, namawiam na SB-1000, typowa kinówka to SB-1000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Dzieki za podpowiedzi! Poprosze o doprecyzowanie tylko bo wkradla sie literowka i SB wyszlo dobre i do muzyki i kina :) Zalezaloby mi na takim, ktory posluzy rowniez do muzyki, pojezdzilem ostatnio passatem z dynaudio i pomoglo mi to podjac decyzje o kupieniu suba do domu - brzmii znacznie mocniej. 

Rozumiem ze z pary onkyo / denon do dali bardziej pasuje onkyo, ale w podobnym przedziale jest tez jakas yamaha - co o niej sądzisz? 

Odsluch chętnie, tylko widze ze salon w Pabianicach a ja na codzien Warszawa, pewnie bedzie trzeba poszukac czegos w okolicy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S4Home napisał:

Na pewno nie bierz Denona. Albo Onkyo 686 albo Yamahe 685.

Zmieścisz się też z subem.

Więc spoko.

Zapraszam po lepsze ceny

Piotr

Dzieki za odpowiedz. 

Napiszcie prosze co jest nie tak z denonem? Bylem na odsluchu calej trojki i najslabiej wypadla Yamaha, a onkyo i denon grały zupelnie inaczej, ale oba bardzo dobrze, subiektywnie wrecz bardziej przypadl mi do gustu denon :)

zaproponowano mi tam suba klipsch r8sw w wersji wireless. Chyba troche mały? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi seriami Zensor czy Oberon rzeczywiście moim zdaniem Denon gra najgorzej z podanej trójki. Natomiast do serii Concept Denon także wchodzi w rachubę, szczególnie jeśli Ci się podoba. Denon jest najbardziej miękki, plastyczny, ciepły.

Czy potrzebujesz subwoofer bezprzewodowy? Model R-8SW kompletnie nie pasuje do Twojego zestawu, jest za mały, to bez sensu. Wybierz klasyczny model przewodowy, ale mocniejszy, lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym bezprzewodowy, amplituner i fronty stoja przy takiej sciance dzielacej salon od kuchni, ktora da się obejść z obu stron i trudno tam puścić kable. Kable do tylow poprzedni mieszkaniec tego mieszkania schowal pod tynkiem ale kabla dla suba tam nie przewidzieli. Stad tez wydaje mi sie, że wersja bezprzewodowa bylaby najwygodniejsza. Jesli Klipsch zdecydowanie nie, to da sie coś innego rozsadnego znalezc bez kabli za okolo 1.500? Te o ktorych pisaliscie wczesniej sa na kablu, prawda? Czy w przypadku suba rozwiazanie bez kabli wplywa negatywnie na jakosc dźwięku? Suba pewnie nie musialbym odsluchiwac(czy lepiej odsłuchać? Ma to sens?) wiec tu lokalizacja sklepu nie ma znaczenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...