Skocz do zawartości

Zestaw AV + Stereo + fronty...


eses es

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów,

Uprzejmie proszę o poradę. 

Wymieniam mieszkanie i przy okazji sprzęt AV (po 10ciu latach)

Cel główny żeby grało przyzwoicie przede wszystkim w stereo i w drugiej kolejności w 5.1 (choć używanie raczej 50% na 50%). Założenia następujące:

0. Mam w starym mieszkaniu już dość stary (ale jary ;)) zestaw głośników KEF 3005SE (nominalnie mają 8 Ohm) i pomyślałem, że wykorzystam je jako głośniki souround (najwyżej je rozkompletuję). Pomysł jest taki żeby zainwestować teraz we fronty (budżet na parę 6kPLN)

1. Nowe Fronty - to moja największa zagwozdka. Nowy pokój ma ponad 30m więc wymyśliłem, że postawię zestaw 5.1 z nowymi podłogówkami na frontach. Chciałbym, żeby Bas był przyzwoity więc woofery pomyślałem min 6 cali . Niestety układ pokoju nie jest idealny. Jedna z podłogówek będzie stała w kącie pokoju - druga będzie miała dużo więcej powietrza. Odległość między frontami 2.3m.... plecy niestety blisko ściany więc...bass reflex z przodu? membrany pasywne? Dawno dużych głośników nie słuchałem a chciałbym przesłuchać kilka najciekawszych więc proszę o propozycje... Myślałem o KEF Q750 (membrany pasywne), ale straszą mnie niektóre opinie... Dali Zensor 7? (bass reflex z przodu) Myślałem też o KEF R500 (ale te mają bass reflex z tyłu)  

2. Mam miejsce na rzutnik  i ekran oraz TV więc potrzebuję Ampli AV z dwoma wyjściami HDMI. Chciałem też żeby mial Pre-out co najmniej na fronty (patrz opcjonalny krok 3 poniżej). Budżet na Ampli (3-4kPLN). Myślę o Onkyo TX-RZ730 lub Maranz SR5013... ale zorientowalem się też że Denon AVR-X2500H i Yamaha RX-V685 też spełnia wymagania... Który jest najlepszy w stereo?

3. Jest opcja żeby kupić wzmak stereo (jeszcze nie zdecydowałem czy go kupić, ale jakiś tam budżet jest) - tu sobie wymyśliłem, że chciałbym żeby miał tryb końcówki mocy przełączany z pilota (Mam już obecnie logitech elite i chciałbym, żeby całość była sterowana z tego pilota). Dodatkowo wymyśliłem żeby był cyfrowy i miał dobrego wewnętrznego DACa do którego mógłbym wpiąć przez USB transport w postaci PC lub  Raspberry Pi z Volumio lub inną platformą HiFi. Dalczego nie zewnętrzny DAC? Śmieszne, ale..... brakuje mi już gniazd siecowych 220V (mam dużo źródeł).  Budżet na wzmak (3-4k PLN). W zasadzie znalazłem tylko jeden spełniający moje kryteria Pioneer A-50DA. Mam też wątpliwości... a może w dobie wbudowywania serwisów typu TIDAL HiFi do ampli AV transportowanie TIDALA z PC do DAC traci sens? Czy będzie jakaś róźnica w odsłuchu "TIDAL przez AV-DAC do Wzmaka stereo" czy "TIDAL przez PC do DACa i wzmaka"? 

Całość Budżetu 12-14kPLN

Oczywiście wybieram się posłuchać, ale nie chciałbym przerzucać ton sprzętu (i losować :)) tylko wybrać najciekawsze zestawy do odsłuchu.....zanim to zrobię postanowiłem zasięgnąć opinii kolegów forumowiczów,,,,

-----

Podsumowanie pytań:

* Na razie wzmak stereo to jest opcja (może po prostu kupie go trochę później, albo jak odsłuch z nim w komplecie położy mnie na kolana :)). Dlatego ważne pytanie to który ampli AV zagra lepiej w stereo (gdyby nie było wzmaka)? Są jeszcze jakieś inne opcje ampli AV, których warto posłuchać? 

* Warto kupować to stereo Pioneera? Jest jakiś inny wzmak z trybem końcówki mocy przełączanym z pilota oraz z dobrym DACiem ma pokładzie? A może jednak jakiś wzmak + zewnętrzny DAC (żeby w razie czego wymienić DACa?). A może ten dodatkowy DAC do stereo wogóle bez sensu? Jest coś wartego przesłuchania w tym budżecie? 

* Jakie fronty polecacie przesłuchać? Oczywiście z którymi wzmakami i AV?

Będę wdzięczny za sugestie.... Jakich zestawów posłuchać?

Edytowano przez eses es
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

pną pewno przed podjęciem decyzji musisz posłuchać poszczególnych propozycji. Zaczynając od kolumn, na pewno warto rozwazyć markę Kef. W Twoim przypadku dobrą opcją będzie model Q750. W podobnych finansach jest jednak także wiele innych, równie ciekawych kobstrukcj. Może Dynaudio Emit M30, Focal Chorus 726, Pylon Audio Diamond 25 lub świetna polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV. 

Amplituner - jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch stereo, spójrz koniecznie na ofertę amplitunerów Marantz. Najlepiej sprawdziłby się model SR6013. Myślę, że na początku można spokojnie zbudować system bez zewnętrznego wzmacniacza. Chyba że w wyższym budżecie, ale nieporównywalnie lepszy Anthem MRX-520.  A jeśli już, to bardziej szukałbym wśród wzmacniaczy Audiolab, Cyrus, Atoll IN100SE.

Zapraszam serdecznie na odsłuch, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Budżetu i założeń wolałbym nie przekraczać... ale rozumiem dobre intencje ;)...

Hmmm, A KEF R500 nie jest lepszą konstrukcją niż Q750? Co prawda woofer mniejszy o te 3 cm.... ale Q750 ma tylko jeden (reszta to membrany pasywne) a R500 dwa. Widzę, że teraz jest wysyp promocyj na R500 (koniec produkcji?). Słyszałem też plotki, że Q700 były "lepsze" od następników Q750 - to prawda? Jakieś komentarze? Pytam bo mam możliwość kupienia Q700 z drugiej ręki.

A co do Maranza to.... czy SR6013 zagra (na tych samych kolumnach) dużo lepiej niż SR5013? Z tego co widzę DACci są te same AKM4458 i też indywidualne na kanał. Nie potrzeba mi trzeciego HDMI-out ani dodatkowych kanałów (a różnica w cenie jest). Czymś znaczącym się te Ampli różnią w torze audio? Różnicę w cenie (~1,5k) zainwestowałbym raczej w ugrade do R700. Ma to sens?

Hmmm do Pabianic mam 1h40m po autostradzie. Do przeskoczenia....

Da się to wszytsko u Was przesłuchać?

Edytowano przez eses es
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,  że przesłucham czy wypożyczę (wolałbym pewnie w domu wszytsko poukładać), albo moze nawet najpierw posłucham a potem jeszcze wypożyczę...

Cel mojego zapytania na forum to.... ograniczyć liczbę konfiguracji do odłuchu.

Jak widzę Panowie eksperci sugerują kupić lepszy i droższy AV i zrezygnowac ze Stereo.  (Yamaha 1070 lub Maranz SR6013 a nikt nie zasugerował Onkyo TX-RZ830)? Do tej pory nie rozpatrywalem tego rozwiązania, bo wydawało mi sie, że bez Stereo nie da się napędzic frontów odpowiednio. Gdybym mial więc zrezygnowac ze stereo to ponawiam pytanie... Czy według Panów SR6013 zagra lepiej niż SR5013? Jest o 1,5kPLN droższy a głowne różnice dodatkwoe kanaly Audio i HDMI no i jeszcze inny zasilacz (cięższy) jak widze i +10W na kanał.

Można u Panów posłuchać różnicy między tymi AV? Czy mamy się przełączyć na priv?

A może jakieś inne sugestie od doświadczonych forumowiczów?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha i Marantz ma lepsza kalibrację.

Jeśli chcesz iść w stereo to idż w dużo tańszego Denona X3500, Ma świetną kalibrację a resztę kasy wrzucisz na wzmak, lub końcówkę mocy. Zagra to lepiej niż topowe ampli, NAD jest tu innym przykładem.

Można u nas posłuchać różnic. Możemy je też pożyczyć jak Ci wygodniej.

16 godzin temu, eses es napisał:

Czy według Panów SR6013 zagra lepiej niż SR5013?

Dźwiękowo tak na plus ale nie na 1500 zł. Tu dochodzi znacznie lepsza kalibracja, I stąd taka cena.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...