Skocz do zawartości

Wykańczanie salony pytania Kino domowe


DarekS4

Recommended Posts

Cześć jest to mój pierwszy temat na tym forum i raczej ostatni. Zarejestrowałem się za namowa kolegi który interesuje się trochę tematem i ma fajny sprzęcik ( przynajmniej tak mi się wydaje) ale nie do końca potrafi pomóc w moim przypadku. 

Do rzeczy. Jestem na etapie wykańczania domu ( płyty GK stelaże, gipsy) 

Wczoraj skończyliśmy stelaże na całym salonie. 

Bardzo chce mieć kino domowe ponieważ bardzo lubię oglądać filmy w dobrej jakości. W załączniku jest +/- rzut jak wygląda salon z kuchnią. Całość jest otwarta ia ma dużą przestrzeń natomiast sam wycinek na kino i TV jest czymś w stylu kwadratu. 

Zaznaczam że nie jestem audiofilem czy melomanem i dla mnie słuchanie sprzętu za 15tys i za 7tys jest takie samo ;)

Interesuje mnie zakup tego zestawu 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-glosnikowych-7-1-jamo-studio-s-809-7548219635

 

do tego ten amplituner 

https://allegro.pl/oferta/amplituner-denon-avr-x1400h-wi-fi-usb-bt-7-2-hd-4k-7830544283 - wybrałem taki bo ma możliwość podłączenia dwóch subwooferów a kolega mówi że te z zestawu wyżej sa bardzo słabe i albo dać dwa albo zrezygnować i dokupić inny mocniejszy.

 

Mój dylemat jest taki czy dawać głośniki sufitowe tak jak ujołem to w załączniku nad głowami czyli nad kanapą

Jamo do 7,1 przewiduje atmosy które są dawane na kolumny natomiast znajomy podpowiada mi żeby dać sufitowe bo on tak zrobił i jest mega różnica przy filmach a w dodatku denon ma możliwość obsługi tych głośników jako dodatkową parę. 

 

Jak widać całość nie przekracza 6tys. oczywiście dochodzą do tego kable i ewentualne głośniki sufitowe ale umówmy się że ok 7tys to jest max jaki chcę wydać. A chciałbym te pieniądze wydać jak najlepiej. Oczywiście w media markcie z tą kwotą mógłbym sobie wybrzydzać ale nie kupie tam np. Jamo które wydaje mi się że jakiś poziom już spełnia. 

Kino.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Osobiście w tej kwocie,jeżeli atmos wybrałbym mocniejszy amplituner np.Onkyo 686, Yamaha 685, jeżeli Denon to poszukaj lepiej 2400 niż 1400

Kolumny np. taki zestaw 

https://m.ceneo.pl/47398367

https://s4home.pl/produkt/melodika-bl420s/

Sufitowe do atmosa np. magnat

https://m.ceneo.pl/383049

Subwoofer np.magnat sub302a

https://m.ceneo.pl/26550097;pla?se=PgTXT37ZcB_-RmYw_7tWq_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiAtP_iBRDGARIsAEWJA8hos6cMCuZMkJjC3DyCazzAFhWeNWc_4lyggcxO_g2c4HMuG6_P2bMaAtjfEALw_wcB#tab=click

To jest jeden z przykładów, moim zdaniem dużo lepiej niż ten zestaw Jamo,jutro pewnie branża coś doradzi i dorzuci opcje od siebie.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Oczywiście to jest czas na to co kupić dla mnie jest najważniejsze czy robić te tylne głośniki sufitowe nad kanapą. 

Z racji że w tym tyg muszę zamknąć sufit w GK podjąłem decyzje ze wyposzczę tam kable które będą czekały na ostateczną decyzję. 

Proszę tylko czy możne mi ktoś powiedzieć jakie kable mam zakupić do głośników będzie to ok 7-8 m kabla do jednego głośnika. 

W jednym ze sklepów zostało mi tez powiedziane ze mam wykonać skrzynki np z MDF pod sufitem w której będzie grał głośnik lub umieścić tam np. Wełnę mineralną. 

Czy mogę w takim wykonać z wełny mineralnej opaskę w okół głośnika która nie pozwoli przedostawać się dźwiękowi na cały sufit ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuję z kina w tym wypadku bo nie chce mieć nic na ścianie. Za dużo kombinacji nie przemawia to do mnie w ogóle a nawet mnie to drażnić zaczyna. A co idę do sklepu Audio to każdy mówi co innego. Że 2 sufitowe inny że 4 sufitowe teraz że na ścianach. Mam mętlik w głowie nie znam się na tym i najchętniej to bym to olał a za ta kasę to kupie se karnet do kina na 10 lat ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tu należy rozróżnić surroundy (boczne/tylne), od głośników atmos, których miejsce jest właśnie na/w suficie. A w zależności od potrzeb, mogą być dwa, bądź cztery, w zależności od złożoności systemu, jaki chcemy zastosować. 

Jeżeli nie chcesz pozostać łatwym celem dla tych sklepów audio o których wspominasz, to warto by było trochę się przygotować i zaczerpnąć chociaż podstawowej wiedzy, prawidłowego rozstawienia kolumn, ich terminologii etc. - w innym wypadku jesteś na dobrej drodze do bezsensownego umoczenia "kilku", ciężko zarobionych złotych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan który jest podobno największym kozakiem na Podbeskidziu jeżeli chodzi o audio i sklep ma faktycznie odwalony odpowiedział na moje pytanie po zobaczeniu pomieszczenia następująco. … Pytanie moje padło tak. Chce sprzęt do filmów z atmosem 7.1 

Pan zaproponował mi jakiś tam amplituner jakieś dwie kolumny jakiś głośnik centralny jakiś subwoofer i 4 głośniki sufitowe. 

dwa nad głowami i dwa nad kolumnami przednimi. Całość miała kosztować 12tys. 

Oczywiście cena mnie zabiła ale zachęciła mnie prostota budowy wdg. tego Pana bo z sufitem nie mam problemu a resztę a się dobrać taniej. No i widzę ze mój salon i miejsce w który mam już przygotowane wszystkie kable pod TV itp. jest do bani. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DarekS4 napisał:

Pytanie moje padło tak. Chce sprzęt do filmów z atmosem 7.1

7.1 to nie atmos, a

7 minut temu, DarekS4 napisał:

dwie kolumny jakiś głośnik centralny jakiś subwoofer i 4 głośniki sufitowe

to nie 7.1

7 minut temu, DarekS4 napisał:

Całość miała kosztować 12tys.

więc wybacz, że się powtórzę, ale

8 godzin temu, Markcox napisał:

Jeżeli nie chcesz pozostać łatwym celem dla tych sklepów audio o których wspominasz, to warto by było trochę się przygotować i zaczerpnąć chociaż podstawowej wiedzy, prawidłowego rozstawienia kolumn, ich terminologii etc. - w innym wypadku jesteś na dobrej drodze do bezsensownego umoczenia "kilku", ciężko zarobionych złotych

i ta wisienka na torcie

9 minut temu, DarekS4 napisał:

dwa nad głowami i dwa nad kolumnami przednimi.

To jest raczej jakiś szarlatan, a nie kozak. Boże, chroń nas od takich "fachowców"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za tą kwotę możesz złożyć fajne stereo i tv podpiąć pod wzmacniacz i napewno będzie dużo lepiej niż głośniki z samego tv,a jeżeli chcesz nadal kino to może taka opcja kolumn surround na ścianę przy wypoczynku,nie są duże w stosunku do normalnych kolumn surround

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosniki-monitory-stereo-stx-e-200n-czarny-6696956721?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio+dla+domu&gclid=Cj0KCQiA14TjBRD_ARIsAOCmO9brGC-10WFM6RuL51SjzqR1X-9469rNNNPiTyQ8-uVRAg9kSfNRuhIaArcBEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, na upartego możesz wpakować te głośniki instalacyjne w sufit, tak jak oznaczyłeś to w pierwszym poście na szkicu i podłączyć je jako surroundy (nie jako kanały atmos), ale musisz wiedzieć, że to będzie kicha i nie zbudujesz w ten sposób właściwej przestrzeni. To będzie taka sztuka dla sztuki, dla samego (trochę bezsensownego) posiadania. 

A to mocno się kłóci z Twoim oczekiwaniem:

Dnia 10.02.2019 o 12:02, DarekS4 napisał:

bardzo lubię oglądać filmy w dobrej jakości

Jak nie chcesz wieszać, to możesz surroundy postawić na standach po obu stronach sofy. Inną alternatywą jest po prostu pójście w stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markcox,a te kolumny na ścianę stx,co o nich myślisz mają tylko 9.5cm, może lepsze rozwiązanie niż surround w suficie?

Można by to połączyć z całym zestawem stx250

https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-kina-domowego-5-1-stx-electrino-250-150-7822133789?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio+dla+domu&gclid=Cj0KCQiA14TjBRD_ARIsAOCmO9ZM9ODUQ92OkQDUVjFPl1SynybLCInU64kIe9v1YcylWYpO1aFv_NcaAtm6EALw_wcB

Nie wiem tylko jak taki zestaw stx gra w kinie, bo fronty 250 słuchałem w stereo,mi się podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność - autor zapytał, jakie ma jeszcze możliwości, stąd między innymi podpowiedź z tymi surroundami w suficie, ale absolutnie pod takim pomysłem się nie podpisuje. Wręcz go odradzam - osobiście wolałbym już samo stereo. 

Oczywiście @maverick2005 popieram taki pomysł, ale kolega, o ile dobrze zrozumiałem, ma jakiś opór nad wieszaniem na ścianie czegokolwiek - czy to pełnowymiarowych monitorów na uchwytach, czy takich płytszych odmian. Chyba, że się mylę. W każdym razie pomysł jak najbardziej ok. Były jeszcze takie od Heco (chyba 200F). Może jakieś inne "on wall"?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...