Skocz do zawartości

szukam oferty na zestaw AV


Daro

Recommended Posts

Witam

szukam oferty na zestaw audio do salonu 27 m ( wraz z aneksem 37m ) , z założenia miąłby być to zestaw do stereo na 4 glosniki ale z możliwą opcją rozbudowania do kina 5.1 ( w przyszlosci )

W wyborze marki Ampli,  chcialem pojsc w Yamahę ,dlatego że juz  mam ich 2 inne urządzenia musicast i zalezy mi moc sterowac nimi wszystkmi zdalnie.

Zależy mi zeby model byl w miare nowy , wyposazony we  wszytkie opcje streamingu sieciowego dodatkowo radio DAB i BT otput na słuchawki..

Kolumny 2 duze stojące + 2  nieduże wiszące na scianie z tyłu  i tak jak wspominałem z przeznaczeniem bardziej jednak pod muzykę niż kino. 

Na poczatku zakładam wersję bez SW wiec zalezy mi żeby kolumny pokrywaly też dobrze zakres niskich tonow.

Obecnie uzytkuję w innym mniejszym zestawie glosniki TAGA azure i  sobie je chwalę, więc przychylnie patzę na kolumny tej marki

budzet na chwle obecną za wstsko to ok 6K.

w jaki zestawik byście poszli biorąc pod uwagę powyższe kryteria?

 

PS

Jesli np ktos z branży ma ciekawe oferty to proszę pisać na priv.

 

dzięki

hifiaudio.jpg

 

Edytowano przez Daro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System troszkę źle ustawiony.

Fronty stoją w "tubie" w rogach. Tu musisz wybrać modele o delikatnym brzmieniu i łatwym ustawieniu. Tannoy 7.4 albo STX Electrino 250. Może Magnat Quantum 725.

Tyły. Lewy powinien być bliżej Ciebie. Cala jego energia zostanie skumulowana na granie w w otwartą przestrzeń a nie na sofę. Amplituner to dobierze ale będzie to na tyle głośno że na pewno będzie docierać echo.

Jako ampli coś z dobrą kalibracją Denon X3500 albo Yamaha 685.

Zapraszam po lepsze ceny i wypożyczenie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie mój cytat?

 Nie przypominam sobie.

Warto dopłacić po 685 ma pre outa ! To na wyoadek gdybyś chciał rozwinąć zestaw. Bezprzewodowe tyły i 2 HDMI out nazwijmy to są ekstra.

Kolumn typu monitory nie wieszamy. Chyba że to typow system kinowy to obojętne. Ale jeśli chcesz od nich coś więcej jak muzyka to muszą stać na standach.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Jeśli bardziej pod muzykę to korzystniej byłoby zrezygnować z tyłów, pójść w stereo i dołożyć subwoofer. 

Powiem więcej,jak bardziej pod muzykę, to lepiej byłoby zrezygnować z tyłów, subwoofera, amplitunera KD i kupić wzmacniacz / jakąś Yamahę 803D /na przykład ?/ i dwie kolumny . Jakościowo wyjdzie lepiej, a cenowo tak samo. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, ze docelowo rozbuduje to pod kino. Do typowego stereo mam juz drugi zestaw odtwarzaczem sieciowym.  Tu potrzebuje czegos na salon pod filmy z netfixa .. ale jak znam życie bede chcial tez na nim sluchac muzyki, stąd chce cos w miare uniwesalnego co bedzie sobie dawalo radę w trybie stereo 2 +2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomek4446 napisał:

Powiem więcej,jak bardziej pod muzykę, to lepiej byłoby zrezygnować z tyłów, subwoofera, amplitunera KD i kupić wzmacniacz / jakąś Yamahę 803D /na przykład ?/ i dwie kolumny . Jakościowo wyjdzie lepiej, a cenowo tak samo. :) 

Co kto lubi i potrzebuje. Sa gatunki muzyki, gdzie subwoofer jest niezbędny i żadna kolumna pasywna nie da rady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...