Skocz do zawartości

zmiana kolumn czy DIY


Przemysl_17

Recommended Posts

witam w wakacje kupiłem podłogówki , chyba sie zaraziłem i muszę je zmienić , mam wrażenie że są za duże do mojego pokoju , choć nie tyle za duże co nie przyjemnie sie ich słucha gdy się podgłosi ( tak 40% ) b.r z tyłu , brak kolców , ustawienie przy ścianie to wszystko powoduje że muszę znaleźć coś innego - mniejszego(?) pokój mam 16m2 , kolumny są wsunięte , do ściany jakieś 20-30 cm . zastosowanie tak jak w temacie : Gry , filmy , muzyka , coś mnie ciągnie w kierunku Tonsili lub Diy , gdy pójdzie zawieszenie zawsze można dostać je na allegro ( tonsil ) lecz z tonsili nie ma nic ciekawego po przystępnej cenie - fenixy grają przeciętnie ponoć , premium i maestro są za małe a siesta kosztuje raptem prawie 800 zł , i tutaj myśle poważnie o diy bo w granicy 500 zł można zrobić dobre monitory , przynajmniej tak mi sie wydaje . zasilanie amplituner yamahy rx-396rds ( stereo ) moc ok 70 W przy 8 ohm. Wszystko pięknie ładnie , lecz największy problem byłby ze zwrotnicą , na początku byłby to zapewne tylko szeregowo połączony z głośnikiem kondensator ... a finanse hmm , dziś albo jutro wystawie moje jamo na alledrogo zobaczymy, licze że min. 300 zł za nie wezme dodatkowo swoich dołożę ok 200 . takie pytanie przy okazji , miał ktoś do czynienia z monitorami stxa ? coś po 300 zł są , wyglądają na solidne i parametry też niczego sobie , w dodatku 18 cm membrana więc już powinno to zagraćicon_smile.gif
dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko , co do moich kolumn to aukcja trwała 3h ;p i jeszcze wyszłem na + , zdecydowałem się na coś mniejszego , albo podstawka albo mała podłogówka coś ala mission m33 lub kef q3 ( tylko że te są drogie mimo to bardzo chętnie bym je kupił jak bym miał na tyle $ na zbyciu )

w tym linku co podałeś są jego projekty co prawda lecz ceny... proponowano mi aby w tym sklepie zakupić vify , jeśli o diy chodzi to zastanawiam się nad gdn 15/40/5 ( siesta ) + vifa xt25 przetworniki koło 400 zł zwrotnica około 150 , razem wyjdzie pewnie z 700 , myślicie że warto ? czy może kupić coś gotowego - tańszego ? martwi mnie fakt podstawek - nie mam spawarki ;/ a i pieniędzy nie wiadomo ile , wkońcu uczniem jestem <lol>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z gotowych konstrukcji jest coś wartego uwagi gdzieś za 500 , 550 zł ? jeszcze nie wiem ile będe miał pieniędzy , a bez kolumn tak trochę lipnie oglądać film czy pograć ... spodobały mi się diamondy 9.1 , tylko mam wątpliwości co do ich wielkości . w 16 m przydało by się coś nie co większego chyba nie ? ale chyba jednak zdecyduje sie na diy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zareklamuje:
http://www.allegro.pl/item443968474_monito...ena_jakosc.html

W tej cenie chyba taniej sam nie zrobisz. Mogę za 450zł ostatecznie puścić. To są same koszty przetworników zwrotnic itp bez drzewa. Taniej w tej samej jakości chyba nic nie zrobisz. Poczytaj sobie o tym STX 15AKX, gra lepiej od Peerless SDS'ów i Vistanów z serii W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...