Skocz do zawartości

sony czy yamaha


kupała

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić niewielki zestaw muzyczny (do 1300pln) i byłem zdecydowany na Yamahę Piano Craft 320, ale przypadkiem trafiłem na mini zestaw Sony NAS-E35HD z dyskiem twardym 80GB. Czy macie jakieś doświadczenia z tym lub podobnymi zestawami wyposażonymi w HDD? Jakie Waszym zdaniem są zalety i wady takiego sprzętu, co wybrać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)interesuje mnie również kwestia brzmienia.


Jestem posiadaczem i słuchaczem Pianocrafta E810. I na pewno w cenie zbliżonej do 1.300PLN trudno będzie coś konkurencyjnego jeśli chodzi o brzmienie, niż Pianocrafty.
No, chyba, że interesuje Cię również kwestia brzmienia - ale nie jest ona kluczowa...

No, oczywiście posłuchaj przedtem - innych też, jeśli chcesz. I to nie pod kątem, która mocniej zadudni basiskiem, (choć Yamaszka też może sporo! a do tego ma naprawdę dobre kolumienki, jak na wieżyczkę icon_smile.gif) ale pod kątem jakości brzmienia.

Kupuj Yamaszkę, nie będziesz żałował!

Powodzenia!

P.S. Moje doświadczenie z kupowania Pianocrafta: słuchałem dwóch zestawów tego samego typu stojących obok siebie - i różnica w brzmieniu była dość spora, nawet, jak na moje drewniejące ucho...
Z pewnością było tak z powodu tego, iż jeden z nich był wygrzany (grał na ekspozycji), a dyugi "świeży".
Ten wygrzany grał lepiej!
(Ja niestety, musiałem wziąć kolumienki od niewygrzanego, bo kolorystyka "skrzynki" bardziej odpowiadała mojej Lepszej Połowie! icon_wink.gif Ale czego się nie robi dla Najmilszej, no nie? icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich icon_smile.gif

też jestem zainteresowany zakupem PC E810, dlatego pozwolę sobie podłaczyc się pod ten temat. Właściwie wybór juz podjałem interesuje mnie tylko jedna rzecz.
Mam trochę mptrójek z którymi ciężko byłoby mi się rozstać, są to zazwyczaj albumy nie do kupienia lub kopiowane z vinyli.
W związku z tym mam pytanie do Mr_Hide'a, jak to jest rzeczywiście z rozpoznawaniem mp3 w podkatalogach. Czy Yamaha odtwarza te katalogi tylko uzytkownik bez TV nie ma szans wyboru tych plików? Rozumiem że mając pliki wrzucone do jednego wora niema problemów z nawigacją?
Zastanawiam się nad wrzuceniem plików na płyty DVD, do głownego, i ponazywaniu plików tak że oznacze płyty kolejnymi cyframi, potem numery utworów, wykonawca, płyta i nazwa utworu, teraz drugie pytanie czy Yamaha poradzi sobie z takimi długimi nazwami plików?
I jeszcze jedna rzecz, przeczytałem gdzieś, że w e410 nie ma problemu z nawigacją w podkatalogach, czy to prawda?

EDIT: Znalazłem tez gdzieś nastepującą informację na temat E810: "Można w opcjach ustawić żeby słuchać mp3 bez katalogów a numerycznie" - o co chodzi?

dziekuję i pozdrawiam
Jabu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

witam ponownie. znalazłem ofertę amplitunera PIONEER VSX - 409 z głośnikiem centralnym i satelitami w cenie wywoławczej 350 zł. warto się zainteresować tym sprzętem, czy zgodnie z opiniami jakie wyczytałem w sieci lepiej odpuścić sobie tanie amplitunetry pioniera ?

Kupała
To zależy, jakie kolumny sa do tego Pionka - bo mogą być warte zachodu jako niezła inwestycja icon_cool.gif
A co do serii 4xx Pioneera (zreszta pokrywa się to również z tą samą numeracją 4xx u SONY i Yamahy) to faktycznie nie wypada rewelacyjnie. I ogólnie zazwyczaj polecamy co najmniej drugi model od dołu ze sprzętu budżetowego lub wyższe, ale starsze modele (np. ONKYO serii 60x, bo obecnie mamy już od niedawna model 606).

Pozdrawiam
PS. Na jakiej powierzchni ma grać ten sprzęcik?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro: powierzchnia pokoju wynosi ok. 20 m.kw.(pokój jest na dość "długim prostokącie":() co do głośników, to przenaczone do sprzedaży są altusy 200, w cenie ok. 1000 zł wraz z rzeczonym amplitunerem. Ponieważ szukam mniejszej mocy i tańszych (co nie znaczy że nie zależy mi na jakości) głośników negocjuję narazie tylko amplituner. te o których pisałem wyżej są głośnikami tylko z nazwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupała
To może w takim razie pójść w komponenty dużej wieży - np. w nieźle grający i dobrze oceniany amplituner Yamaha RX-497 (stereo, w wyjściem na subwoofer) - poniżej nowy za 899zł
http://www.allegro.pl/item452431659_amplit...aha_rx_497.html
a do tego za 500zł można kupić nowe Magnaty 880.
Jeżeli kolumny moga być używane - to jeszcze lepiej, bo trafisz wyższy model w podobnej cenie. No i można już poszukać wśród Heco, Jamo itp.

A za 100 czy 200zł kupić używany odtwarzacz CD... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupała
To może w takim razie pójść w komponenty dużej wieży - np. w nieźle grający i dobrze oceniany amplituner Yamaha RX-497 (stereo, w wyjściem na subwoofer) - poniżej nowy za 899zł
http://www.allegro.pl/item452431659_amplit...aha_rx_497.html
a do tego za 500zł można kupić nowe Magnaty 880.
Jeżeli kolumny moga być używane - to jeszcze lepiej, bo trafisz wyższy model w podobnej cenie. No i można już poszukać wśród Heco, Jamo itp.

A za 100 czy 200zł kupić używany odtwarzacz CD... icon_cool.gif

Pozdrawiam


wielke dzięki. to już jest jakiś konkret.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...