Skocz do zawartości

Stereo w salonie + multiroom 3 strefy


Geriko

Recommended Posts

Cześć. Bardzo proszę o pomoc i rady zaawansowanych użytkowników.

Planuje stworzyć w nowym mieszkaniu multiroom. W salonie chciał bym postawić podłączone po kablu kolumny podłogowe plus ewentualnie subwoofer. Do tego w sypialni i łazience chciałem wstawić głośniki wifi. Salon z kuchnią, jedno pomieszczenie powierzchnia około 35m2, łazienka około 12m2 i sypialnia około 15m2. Na początek chcę stworzyć dwie strefy. Czyli salon z kolumnami głośnikowymi spiętymi po kablu i łazienka po wifi.

Rozważałem amplituner Onkyo TX-8270 plus głośniki Timple Audio Głośniki Wi-Fi. Jednak jeden ekspert poinformował mnie że ten amplituner zepnie mi głośniki w multiroom ale może tylko wszędzie grać to samo. Zaproponował Onkyo TX-NR830 czy TX-RZ830. Głośników jeszcze nie wybrałem. Chcę wybrać wzmacniacz/amplituner i potem wybrać się na odsłuch ale propozycje mile widziane. Jeżeli chodzi o budżet to chciał bym się zmieścić w 10k. Planowałem głośniczki do łazienki za około 1,5k, amplituner do 3k i na głośniki do salonu do 6k. Coś z półki Jbl Studio 290 lub Focal Chorus 716.

Chciał bym uzyskać standardowy multiroom. Czyli bym mógł w każdej strefie włączyć inną muzykę. Wszystkim sterować z poziomu wzmacniacza/amplitunera lub aplikacji na telefonie. Muzyka ładna czyli do zasłuchania się ma być w salonie i tam potrzebuję dynamicznego kopnięcia z mocnym basem. Pozostałe pomieszczenia to muzyka bardziej w tle, małej mocy. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to nie chciał bym się jakoś bardzo ukierunkowywać bo słucham zarówno Vangelisa, Dire Straits jak ACDC. Ale w większości starszego roka, Rolling Stones czy Pink Floyd. Ogólnie muzyka ma być w miarę dynamiczna by gitarki mogły poszaleć ale ma być też fajny bas by przechodziły czasami ciary.

 

Nie wiem czy to ważne ale w całym mieszkaniu na podłodze mam gres :)

Z góry dziękuje za porady i propozycje.

Pozdrawiam

G

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...