Skocz do zawartości

wzmacniacz / amplituner + kolumny vintage


mikoo

Recommended Posts

Cześć.

Mam problem odrobinę odbiegające od zdecydowanej większości w tym dziale. Ponieważ jednak nie potrafię opisywać słowami muzyki w taki sposób, jak większość z Was, wybaczcie jakąś gafę. Postaram się skupić na moich odczuciach, nie technikaliach.

Słowem wstępu - poszukuję zestawu stereo pasującego do sklepu ze starym, tradycyjnym (analogowym) sprzętem fotograficznym, nie wstawię więc tam niczego współczesnego. Dodam, że zestaw ma nie tylko cieszyć oko (tu sprawa byłaby prosta - kupiłbym coś wizualnie mi odpowiadającego, nawet niesprawnego), ale i grać. Grać najczęściej w tle - cicho, ciepło, przyjemnie, miękko i muzykalnie. Nie przeszkadzać w pracy, nie przeszkadzać w rozmowach, nie narzucać się, ale jednak zwracać uwagę, interesować, tworzyć tło. Od czasu do czasu, gdy będę miał chwilę dla siebie lub sklep będzie zamknięty chcę posłuchać muzyki skupiając się tylko na niej, jednak nie szukając niuansów i szczególików, nie rozkładać utworu na poszczególne nuty, analizować. Po prostu odpocząć przy spokojnej muzyce (smooth jazz, dobre damskie wokale, blues, czasem coś z klasyki rocka) i dobrej kawie lub innej szklaneczce.

Jeśli trafi mi się amplituner - radio FM (jeśli nie - tunera osobno nie będę szukał). W przyszłości może gramofon. Na razie dobrze ukryty Chromecast Audio i Tidal / Spotify.

Pomieszczenie nie jest wielkie - ma 370x590cm, wysokość 260cm, z czego jeden krótszy bok to przeszklona witryna (niestety). Nie mam jeszcze rozplanowanego układu pomieszczenia, więc w ustawieniu mam sporą swobodę. Nad tym będę się zastanawiał później, jak skompletuję wyposażenie sklepu.

Budżet? Dobre pytanie. Dolnej granicy nie ma, górną ustalmy wstępnie na 4000zł za całość (wzmacniacz / ampli i kolumny). Jeśli będzie mniej - nie będę rozpaczał. Jeśli będzie warto - dołożę.

Przechodzimy w końcu do właściwego pytania: za czym się rozglądać mając na uwadze powyższe wymagania i oczekiwania? Wizualnie najbardziej podoba mi się Tandberg TR-2075 - drewno, aluminium, wycieraczki - czegoś takiego szukam. Cudo. Chętnie posłucham Waszych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę w ciemno, bo niestety bez odsłuchu, kupiłem Tandberga TR-2075. Mimo fatalnego sygnału radiowego w mojej studni (zamówiłem już zewnętrzną antenę) - czuć potencjał. Więcej będę mógł napisać po przeglądzie i czyszczeniu (w końcu sprzęt ma około 40 lat), niemniej to co słychać na biednej antenie i na szybko podpiętych monitorach Avance pozwala mieć nadzieję, że będzie dobrze. Nawet bardzo. Od kilku godzin gra sobie w tle jakieś radio, a ja spokojnie pracuję, ciesząc się muzyką w tle. Jest muzykalnie i ciepło, mimo niskiego poziomu głośności - czuć, że jest moc.

Przy okazji zmieniły się też trochę plany związane ze źródłem. Jednak drapak, Chromecast do takiego sprzętu najzwyczajniej mi nie pasuje, niech to zostanie system analogowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...