Skocz do zawartości

zgodność impedancji słuchawek i playera


Recommended Posts

siemka, mam problem. chce kupić słuchawki technicsa rp-f290, no jeszcze rozważam koss porta pro, ale mniejsza o to. mają one większą impedajncje niż mój player, moje pytanie dotyczy tego czy można mieszać tak. mój player ma 16 ohm a technics 22, koss ma 60. z góry dzięki za odpowiedz:D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genralnie impedancja słuchawek nie jest tak ważna jeśli mają one dobrą skuteczność. Chodzi jedynie o to, że im większa impedancja, tym niższy poziom maksymalny można uzyskać przy danym ustawieniu "potencjometru". Dla tego najbezpieczniej było by najpierw przetestować jak będzie się spisywać twój player na danej parze słuchawek. Tak czy owak żadnego zagrożenia dla playera nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...

To zupełnie nie tak. Impedancja wyjściowa wzmacniacza słuchawkowego ( lub wyjścia słuchawkowego z jakiegoś urządzenia ) jest zazwyczaj dużo niższa od słuchawek które się do niego odłącza. Wartości jakie może przybierać to np. : 0,1 ohma , 1 ohm , 2 ohmny . Moc jaka się wydzieli na słuchawkach zależy od dostarczonego napięcia i jest proporcjonalna do jego kwadratu i odwrotnie proporcjonalna do impedancji ich obciążenia. Dlatego słuchawki o wyższej impedancji potrzebują wyższego napięcia doprowadzonego sygnału dla uzyskania tej samej mocy co te o niższej impedancji. Często producenci wzmacniaczy słuchawkowych podają orientacyjną wartość impedancji słuchawek  do jakiej można go użyć. Słuchawki miewają też różne skuteczności mocowe lub napięciowe. Oznacza to że różne słuchawki przy tym samym napięciu na wyjściu słuchawkowym lub przy tej samej mocy mogą grac z różną głośnością. Sprowadza się to do tego że mając efektywne słuchawki o większej skuteczności możemy mieć słabszy wzmacniacz słuchawkowy. Impedancja słuchawek często nie może być zbyt niska dla wzmacniacza bo możemy takimi słuchawkami go uszkodzić. Gdy mamy słuchawki o wysokiej impedancji i wzmacniacz do słuchawek o niskiej impedancji to mimo jego relatywnie dużej mocy przy niskich wartościach impedancji słuchawek dostarczy jej zbyt mało i słuchawki będą grały , tyle ze za cicho. W praktyce trzeba eksperymentalnie dobierać wzmacniacz do słuchawek.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...