Skocz do zawartości

buduje suba aktywnego


Recommended Posts

witam jestem nowym uzytkownikiem forum może zaczne od tego co mam potem co bym chciał uzyskać a na końcu czego jeszcze niemam.
zrobiłem formatki z płyty mdf 18mm o wymiarach 380na380 2 szt 380na344 2szt 344na344 2szt 244na 344 2 szt razem 41L i przeszło metr tunelu rezonasowego wygłószka wewnętrzna 2 bassrefleksy 60mm na 140mm , zwrotnicr pasywną i głośnik sw803p alpharda wentylowany na podwujnym magnesie i podwujnym twardym zawieszeniu z tego co sprawdzałem to ten głośnik jest naprawdę prondożerny i mocny jeśli chodzi o tą moc . ja już w życiu nasłuchałem się muzyki hardkorowo teraz mi wystarczy ładne brzmienie a pytanie brzmi jaki mam zastosować wzmacniacz i gdzie mogę go dostać mile widziane linki http://www.alphard.pl/product/830/57 dane szczegułowe głośnika
pozdrawiam pawlooo81



chalooo czy ktoś wogule na tym forun czyta i się wypowiada czy nikt tu niema zdania własnego i głosu wypowiedzi???????????????????? pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmm. Do tego głośnika proponuję jakiś wzmacniacz z STX. www.stx.pl ....... są to zestawy do samodzielnego montażu przeznaczone do sub. aktywnych (PZDR. Elektrostepa). A jeśli chodzi o to forum to jest martwe , odwiedź www.elektroda.pl i tam możesz znaleźć wszystko i mnie tam też icon_wink.gif
mój temacik: http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=6619
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziwne wydaje mi się stosowanie zwrotnicy pasywnej do suba aktywnego. Jest to rozwiązanie niespotykane, gdyż z reguły suby aktywne maja aktywne filtry, choć w zestawach kina domowego i one nie są potrzebne, bo właściwy podział zapewnia procesor.
Jeśli chodzi o objętość obudowy, to symulacja w Winlsd pokazuje, że powinna ona mieć maksymalnie koło 30 l. Ale moim zdaniem to nie problem, bo możesz część obudowy wydzielić dla wzmacniacza.
Tunel bassreflexu niestety będzie bardzo długi i przy średnicy 82 mm powinien mieć około 42 cm, więc pytanie gdzie go włożysz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziwne wydaje mi się stosowanie zwrotnicy pasywnej do suba aktywnego. Jest to rozwiązanie niespotykane, gdyż z reguły suby aktywne maja aktywne filtry, choć w zestawach kina domowego i one nie są potrzebne, bo właściwy podział zapewnia procesor.
Jeśli chodzi o objętość obudowy, to symulacja w Winlsd pokazuje, że powinna ona mieć maksymalnie koło 30 l. Ale moim zdaniem to nie problem, bo możesz część obudowy wydzielić dla wzmacniacza.
Tunel bassreflexu niestety będzie bardzo długi i przy średnicy 82 mm powinien mieć około 42 cm, więc pytanie gdzie go włożysz?




witam z tego co mi pokazał program to wyhodziło na 40L ja zrobiłem 41L gdyż doszły 2 płyty na tunel rezonansowy a co do tej zwrotnicy to tak zwrotnica na suba pasywnego bo nadal niemam wzmaka do tego głośnika mam 400zł na wzmacniacz
ale takrze posiadam końcówkę mocy aiwa p80 o mocy 4*50w od 8 do 16 ohm czy jest możliwość przerobienia tego wzmacniacza na 1 kanał i 4ohm bo basu z niego nie brakuje gra kozacko jak na tę firmę

bez_tytu_u1.bmp

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz objętość obudowy, bo Winlsd w obudowie powyżej 30 l pokazuje widoczne podbicie przy niższym basie i będzie to zapewne słyszalne dudnienie.
Twój wzmacniacz ma tylko 2x50 W/ 8 om, a nie 4x50 W. Sprawdź na jakich scalakach (tych na radiatorach) jest zbudowany.
Teoretycznie można połączyć wejścia i wyjścia (przez rezystor 0,1 oma) obu kanałów ze sobą i w ten sposób prawie podwoić moc na 4 omach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdź jeszcze raz objętość obudowy, bo Winlsd w obudowie powyżej 30 l pokazuje widoczne podbicie przy niższym basie i będzie to zapewne słyszalne dudnienie.
Twój wzmacniacz ma tylko 2x50 W/ 8 om, a nie 4x50 W. Sprawdź na jakich scalakach (tych na radiatorach) jest zbudowany.
Teoretycznie można połączyć wejścia i wyjścia (przez rezystor 0,1 oma) obu kanałów ze sobą i w ten sposób prawie podwoić moc na 4 omach.




pokaż mi jakiś schemat jak mam go podłączyć aby to było dobrze bo powiem troszkę jestem cienki w tych sprawach wielkie dzięki prosto z gury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Cytat

Sprawdź jeszcze raz objętość obudowy, bo Winlsd w obudowie powyżej 30 l pokazuje widoczne podbicie przy niższym basie i będzie to zapewne słyszalne dudnienie.
Twój wzmacniacz ma tylko 2x50 W/ 8 om, a nie 4x50 W. Sprawdź na jakich scalakach (tych na radiatorach) jest zbudowany.
Teoretycznie można połączyć wejścia i wyjścia (przez rezystor 0,1 oma) obu kanałów ze sobą i w ten sposób prawie podwoić moc na 4 omach.




pokaż mi jakiś schemat jak mam go podłączyć aby to było dobrze bo powiem troszkę jestem cienki w tych sprawach wielkie dzięki prosto z gury




Oczywiście należy również połączyć razem również masy wejść L i R oraz masy wyjść na głośniki.
W przypadku wzmacniacza mostkowego należałoby czarne zaciski wyjść również połaczyć przez rezystory 0,1 oma.
I stąd było moje pytanie odnośnie scalaka wewnątrz.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

Sprawdź jeszcze raz objętość obudowy, bo Winlsd w obudowie powyżej 30 l pokazuje widoczne podbicie przy niższym basie i będzie to zapewne słyszalne dudnienie.
Twój wzmacniacz ma tylko 2x50 W/ 8 om, a nie 4x50 W. Sprawdź na jakich scalakach (tych na radiatorach) jest zbudowany.
Teoretycznie można połączyć wejścia i wyjścia (przez rezystor 0,1 oma) obu kanałów ze sobą i w ten sposób prawie podwoić moc na 4 omach.




pokaż mi jakiś schemat jak mam go podłączyć aby to było dobrze bo powiem troszkę jestem cienki w tych sprawach wielkie dzięki prosto z gury




Oczywiście należy również połączyć razem również masy wejść L i R oraz masy wyjść na głośniki.
W przypadku wzmacniacza mostkowego należałoby czarne zaciski wyjść również połaczyć przez rezystory 0,1 oma.
I stąd było moje pytanie odnośnie scalaka wewnątrz.



dziekuje działa super a z tym głośnikiem to tak mam basboksa i jest jakaś kaszana z nim bo sprawdzałem tonsila i taksamo wyszło a producent coś innego powiedział
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...