Skocz do zawartości

ODWROTKI-Basy- głośniki estradowe


Recommended Posts

Wstęp- (odwrotki).Pierwsze plany a ten temat powstały już w zeszłym roku kiedy to zafascynował mnie 12'' stx 30/200/8AE. Od razy wziąłem się za ten projekt i przestudiowałem go wszerz i wzdłuż . Zadaniem tej rodzaju obudowy jest aby uzyskać często trudne częstotliwości (poniżej 100 Hz).Myślę że moja obudowa spełnia wymagania max oddawane przez te różnego rodzaju przetworniki o niskich częstotliwościach.
KOSZTORYS- Płyty 180mm kosztowały mnie ( wycinanie w "NOMI" + koszty za ścinki) razem -130zł
-wkręty, kleje -20zł
-materiał obiciowy -100zł (allegro)
-narożniki, uchwyty ,gniazda - 50zł
-głośniki-razem- 350zł

MONTAŻ i PRACA- Pierwszym krokiem jest chyba odrysowanie wszystkich elementów na 2 głównych bokach , kolejnym etapem jest nawiercanie otworów, klejenie i skręcanie z dociskami. Są to moje pierwsze odwrotki i rozłożyłem prace na kilka dni.Wszystkie indywidualne niedociśnięcia zostały dokładnie zaklejone (silikonem i klejem" vicol").

Wrażenie Odsłuchowe- pięknie stuka z wylotu z początku na słabym wzmacniaczu , ładnie przenosi już w granicach 40-60 Hz ,w tym pasmie czyje się najlepiej więc polecono mi crossover . Nadszedł ten dzień wydarłem to na pole i co zaskoczenie coś pięknego oddaliłem się na około 500m i było je słychać na trochę zatłoczonej krajówce A4. Sprawdzałem je także na 200 W (rms) i po prostu są pancerne nie chciały się poddać. Darły się okropnie a co najważniejsze jestem zadowolony bo uzyskałem to o co naprawdę mi chodziło !!!!!! Bas jest czysty i po prostu czuć estradę.

Wniosek i informacje- Jestem zadowolony i czekam na opinie innych użytkowników posiadających o wiele wiele większą wiedzę niż ja ! icon_biggrin.gif
!!! KOLUMNY NA SPRZEDAŻ !!! moje gg; 4352804
e-mail - piotrkokos5@wp.pl
FOTO MOGĘ PODESŁAĆ PRZEZ GG!!!!
proszę zobaczyć link poniżej icon_wink.gif
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...wrotki&sid=

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...