Skocz do zawartości

Jakie kolumny wybrać ? Do 1500zł


Karlo

Recommended Posts

Witajcie,

Mam nadzieje, ze temat nie był poruszany. Mam zamiar zmienić kolmumny głośnikowe a ze względu na  niski budżet nie wiem do końca co wybrać. Pokój około 20mkw, amplituner stary PANASONIC SA - HE75. Maksymalnie chce przeznaczyć do 1500 zł za 2 kolumny (powystawowe, po zwrocie czy używane ) mile widziane nowe. Zależy mi głębokim basie i w miare czystym dźwięku, muzykę słucham rożna, do hip hopu po elektroniczną. Potrzebuje waszej opinii na temat paru opcji które rozważam. 

POLK s T50 , MAGNAT SUPREME 2002 , CANTON GLE 490, KLIPSCH R-24F, RF-52. Wiem, ze jest pewnie duży rozstrzał w wyborze tych kolumn. Słyszałem jak grają CANTONY I byłem pod wrażeniem , KLIPSCH muszę przyznać ze byłem mega rozczarowany . Nie wiem jak grają POLK I te MAGNATY. Wiem, ze mój amplituner może nie dać sobie rady i rozważam również jego zmianę na coś mocniejszego, również używany. Natomiast nie wiem czy któreś z tych kolumn nie będą zbyt duże , za mocne do tak małego pokoju i czy lepiej nie rozważyć coś mniejszego i być może nie będę musiał wymieniać amplitunera. 

Z góry wszystkim dziękuje , za cenne uwagi, porady 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karlo napisał:

Mam nadzieje, ze temat nie był poruszany.

Ale z skąd... ;) jest bardzo niecodzienny :D

 

https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2952-densen-beat-b-100.html

i te harlechy co wpszoniak zaproponował

Ale to byłby mój wybór do takiej muzyki. Natomiast nasze odczucia/wrażenia mogą być diametralnie różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o tym, by od razu sprzedać Twój amplituner kina domowego i szukać kompletu: kolumny + amplituner (lub wzmacniacz)?
Napisałeś "Wiem, ze mój amplituner może nie dać sobie rady i rozważam również jego zmianę na coś mocniejszego, również używany" -ale nie ma co czekać...

Pozdrawiam
PS. Przeniosłem Twój wątek do właściwszego działu i uzupełniłem o kwotę 1500zł którą możesz wydać na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2019 o 19:00, wpszoniak napisał:

Dzieki, ale trochę poza moim budżetem i nie pasują do salonu ? obawiam się jeszcze o wkładkę która jest zamontowana na gorze, często coś kładę na głośnik 

Dnia 11.02.2019 o 19:36, RoRo napisał:

A nie myślałeś o tym, by od razu sprzedać Twój amplituner kina domowego i szukać kompletu: kolumny + amplituner (lub wzmacniacz)?
Napisałeś "Wiem, ze mój amplituner może nie dać sobie rady i rozważam również jego zmianę na coś mocniejszego, również używany" -ale nie ma co czekać...

Pozdrawiam
PS. Przeniosłem Twój wątek do właściwszego działu i uzupełniłem o kwotę 1500zł którą możesz wydać na kolumny.

Wydaje mi się ze może być za słaby do mocniejszych kolumn ,ale powinien dać sobie radę z polk audio, czy magnatami, tylko nie wiem jak one faktycznie grają 

Edytowano przez Karlo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...