Skocz do zawartości

Kabel Głośnikowy do Emit 20


Bombalina

Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie kończenia mojej konfiguracji sprzętu audio oraz poprawie akustyki pomieszczenia, został Mi tylko jeden  element do poprawy czyli kabel głośnikowy.

Testowałem mój system na różnych kablach i zawsze była wyczuwalna różnica w brzmieniu, mój sprzęt CXA60 + Dynaudio Emit 20 + CD jako transporter.

Czego oczekuję od całości: detaliczna góra, dociążony dźwięk, dobrze kontrolowany bas.

Testowane kable:

  1. Melodika BSC2330 Brown Sugar - analogowe granie, ładna średnica, nie pasuje mi bas oraz kabel za ciemny do mojego systemu brakuje mi detalicznej góry.
  2. VAN DAMME Blue Series StudioGrade Speaker Studyjny Kabel głośnikowy 2 x 2.5mm² - są detale jest ładna średnica ale niestety kabel wykastrował bas.
  3. Jantzen Audio SOLID CORE 2x1,0 - bardzo dobra kontrola basu, sterylna średnica oraz góra.
  4. Przewód YTDY 6x0.5 mm - muszę przyznać że całkiem nieźle zagrał.

Obecnie mam podłączony kabel Bandridge LC1254 który najbardziej mi pasuje ale mam za krótkie odcinki i kabel sobie dynda, szukam podobnego grania, dlatego muszę kupić nowy kabel i chciałbym przy wymianie kabla poprawić mój system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

Również myślę, że Chord Odyssey 2 może być strzałem w dziesiątkę. Detaliczna góra, bardzo dobrze kontrolowany bas bez odchudzania i neutralna, muzykalna średnica. Rozważyłbym jeszcze atrakcyjnie wycenioną oryginalną konfekcję Tellurium Q Blue Speaker 2x2,5m. Zagrają nawet trochę bardziej analogowo od Chorda. Dysponujemy tymi przewodami do wypożyczenia - zapraszam :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za zainteresowanie, faktycznie cały czas chodzę za mną kable firmy Chord dlatego że kiedyś miałem Chord Clearway Speaker którego sprzedałem i teraz żałuję.

Na razie testuję mój system na różnych tanich kablach w celu stwierdzenia co mi pasuje a czego brakuje, jeśli stwierdzę że faktycznie potrzebuję nowego kabla to chciałbym kupić coś z tego.

  1. Chord Clearway Speaker

  2. Chord Rumour

  3. Chord Odyssey 2

  4. Chord Shawline

  5. Van den Hul The Clearwater

  6. Dali SC RM230ST

  7. Tellurium Q Ultra Blue Speaker

Jest jeszcze jeden kabel który mnie interesuje to BELDEN 9497 którego można dostać tylko za granicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słucham kabla VAN DAMME Blue Series StudioGrade Speaker Studyjny Kabel głośnikowy 2 x 2.5mm² i co raz bardziej podoba Mi się jego charakterystyka, gra bardzo równo tak jak lubię.

Idąc tym tropem chciałbym wybrać kabel dla mojego systemu i wybrać optymalny kabel. poszperałem w necie i posłuchałem rad z branży i jestem zdecydowany na 90% kupić kabel Cardas 101.

Jakie jest wasze zdanie o Cardas 101 oraz czy ktoś z was miał do czynienia z kablem  Oyaide Explorer V2

 

Zależy mi na waszej opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przetestować wyższy model Dali DALI SC RM230C który można kupić w dobrej cenie.

Jeśli DALI SC RM230C będzie jeszcze lepszy od poprzednika to kończę z kompletowaniem sprzętu i zajmę się akustyką.

Przestaje czytać audiofilski bełkot który zalewa internet, i omijam szerokim łukiem blogi audio. 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie

Zostaję przy Melodika BSC2330 Brown Sugar, kabel okazał się bez konkurencyjny. Zmieniłem tylko wtyki bananowe na lutowane i okazało się że uf kabel jest dla mnie bardzo dobry.

Przedtem kabel posiadał zwykłe wtyki bananowe przykręcone dwoma małymi śrubkami, postanowiłem sprawdzić jak to wygląda po roku użytkowaniu, jak się okazało przykręcenie kabla spowodowało że przykręcone druciki rozlazły się na boki w wtyku i tylko część drucików była przykręcona. Melodika BSC2330 Brown Sugar składa się z kilkunastu dość grubych drucików które ciężko się skręca ze sobą i tani wtyk bananowy z małymi śrubkami nie jest wstanie dostatecznie dobrze połączyć wtyk z kablem.

Teraz po zastosowaniu wtyków do lutowania mam połączone wszystkie druciki z wtykiem.

Jestem zadowalany z mojego systemu, gra bardzo dobrze i czas poprawić akustykę.

Wszystkie kable które kupiłem do testu trzeba będzie sprzedać, Melodika BSC2330 Brown Sugar zostaje na długo i nie zamierzam jej wymieniać.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam ponownie.

Oczywiście moja ciekawość wzięła górę i postanowiłem spróbować i sprawdzić kabel Chord Clearway i po dłuższym słuchaniu Melodika BSC2330 Brown Sugar została schowana do szafy.

Co uzyskałem wpinając do mojego systemu Chord-a, dynamikę, blask wysokich tonów, bas lepiej kontrolowany i więcej powietrza.

Oczywiście apetyt rośnie w trakcie jedzenia i mam ochotę wypróbować kabel srebrzony, mam pytanie do użytkowników który mają doświadczenie z kablami QED REVELATION Signature, Chord Rumour oraz Chord Odyssey.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...