Skocz do zawartości

Kabel Głośnikowy do Emit 20


Bombalina

Recommended Posts

4 minuty temu, S4Home napisał:

Też nie widzę potrzeby zmiany kolumn. Skoro kable poprawia w delikatny sposób brzmienie systemu to można nimi dopasować. Emit 20 może nie każdemu spasują, ale to jednak bardzo dobre monitory.

Pozdrawiam

Przetestowałem już kilka par kabli głośnikowych i zawsze była różnica w brzmieniu systemu, obecnie mam podłączone Chord Clearway Speaker z których jestem najbardziej zadowolony ale mam zamiar z czystej ciekawości spróbować kabla srebrzonego.

Nie mam zamiaru zmieniać obecnego systemu na nowy dlatego że obecny Mi pasuje a po drugie przeskok o klasę wyższą sporo kosztuje. Wymiana kolumn za 3 tyś. np za 5 tyś raczej nie widzę sensu.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie umiem barwnie opisywać dzwięku jak koledzy, ale VDH Magnum Hybrid dodał w moim systemie pewnej lekkosci w połączeniu z dynamiką. Dzwięk wydaje mi się że jest bardziej "skoczny" ale jednocześnie bardziej wypelniony w środku, góra nie jest krzykliwa a bas może nie jest ciężki ale bardzo dobrze wyczuwalny i szybki. D-352 troszkę tłumił górę, Qued zaś troszkę napowietrzał dolne częstotliwości w kierunku środka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bombalina napisał:

Też tak myślę, chciałem spróbować kabla srebrzonego i tyle. Dźwięk moich monitorów bardzo mi odpowiada i zapewne zostaną u mnie na dłużej.

 

To próbuj od strony wzmacniacza lub źródła. Szkoda więcej inwestować w kable chyba że np sieciowe wymienić w elektronice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rms.pl napisał:

To próbuj od strony wzmacniacza lub źródła. Szkoda więcej inwestować w kable chyba że np sieciowe wymienić w elektronice

Oczywiście masz rację, ja podrostu mam małe doświadczenie z kablami itp i szukam odpowiedniego brzmienia dla siebie. Obecny system który posiadam w zupełności mi odpowiada.

Dam sobie spokój z kablami głośnikowymi, sieciówkę mam jedną DIY na kablu Melodika podpiętą do CD a do wzmacniacza mam podpiętą Wireworld Stratus 7 Power Cord 1,5 m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje. Fajnego systemu się dorobiłeś i go doszlifowałeś. Mam podobnie jak Ty, gram od wielu lat na Definitive Studio Monitor 65 i tylko żongluje kablami. Ale jak testuję elektronikę to faktycznie skok jest. Ostatnio wpiąłem sobie końcówki Exposure'a i kurcze, ta marka zasługuje na więcej uwagi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wlochaty napisał:

Mam co prawda Excite 18 i 14 ale u mnie bardzo fajnie zgrał sie Van den Hul Magnum Hybrid, zdecydowanie lepiej niż D-352 oraz Qed Silver Anniversary.

Bo exite gra inaczej niż emit.

Myślę że przy emitach lepiej grają kable rozjaśniające. A właśnie przy exite węglowe 

8 minut temu, rms.pl napisał:

No to gratuluje. Fajnego systemu się dorobiłeś i go doszlifowałeś. Mam podobnie jak Ty, gram od wielu lat na Definitive Studio Monitor 65 i tylko żongluje kablami. Ale jak testuję elektronikę to faktycznie skok jest. Ostatnio wpiąłem sobie końcówki Exposure'a i kurcze, ta marka zasługuje na więcej uwagi. 

Zapewne ja uzyska oo zmianie dystrybutora :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Bo exite gra inaczej niż emit.

Myślę że przy emitach lepiej grają kable rozjaśniające. A właśnie przy exite węglowe  

Zapewne ja uzyska oo zmianie dystrybutora :)

pozdrawiam

Może coś w tym jest ponieważ na Chord Clearway jest zupełnie inaczej - lepiej, jaśniej, jest blask wysokich tonów oraz dynamika.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy słuchałem muzyki bardzo cicho i zauważyłem (właściwie usłyszałem) że na kablu Chord Clearway bas jest bardzo szczupły brak mruczenia plumkania, Melodika sugar brown tutaj wygrywa basem przy cichym słuchaniu muzyki.

Co tu teraz zrobić ?

Mam pytanie do znawców tematu jak wpływa grubość kabla (średnica pojedynczego przewodu) na barwę dźwięku.

Teraz wiem jakiego brzmienia szukam, połączenia dwóch kabli Chord Clearway oraz Melodika sugar brown: blasku wysokich tonów, dynamika oraz masy, dociążenia, mocnego basu.

Teraz pytanie jaki kabel posiada takie cechy.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 9 months later...

@Bombalina Odświeżam stary wątek. Widzę, że supra wygrał Twój challenge. Ale widziałem też że w którymś momencie pojawił się u ciebie ten kabelek na sprzedaż. Rozumiem że w takim razie nie sprawdził się. Co w nim było nie tak, co ci przeszkadzało?

Obecnie mam Chord Clearway i czasem drażni mnie że ciut za jasno gra. Dla przypomnienia Magnat MR 780 i Bronze 6. Wypiąłem te oryginalne blaszki z puszki po konserwie z terminali kolumn i dałem tam zworki z Chorda. Po kilku dniach z przyjemnością wróciłem do blaszek gdyż pojawiło się strasznie syczenie, sybilanty, dźwięk nadmiernie rozjaśniony, blaszki naprawiły problem . Stąd pomysły o korekcie brzmienia kablami. Supra Ply wg wszelkich opisów osładza górę i o to mi chodzi, ale żeby bez wpływu na średnicę. Nie chciałbym wykastrować średnicy i zmulić dołu.

Jak gra ta Supra?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wito76 napisał:

@Bombalina Odświeżam stary wątek. Widzę, że supra wygrał Twój challenge. Ale widziałem też że w którymś momencie pojawił się u ciebie ten kabelek na sprzedaż. Rozumiem że w takim razie nie sprawdził się. Co w nim było nie tak, co ci przeszkadzało?

Obecnie mam Chord Clearway i czasem drażni mnie że ciut za jasno gra. Dla przypomnienia Magnat MR 780 i Bronze 6. Wypiąłem te oryginalne blaszki z puszki po konserwie z terminali kolumn i dałem tam zworki z Chorda. Po kilku dniach z przyjemnością wróciłem do blaszek gdyż pojawiło się strasznie syczenie, sybilanty, dźwięk nadmiernie rozjaśniony, blaszki naprawiły problem . Stąd pomysły o korekcie brzmienia kablami. Supra Ply wg wszelkich opisów osładza górę i o to mi chodzi, ale żeby bez wpływu na średnicę. Nie chciałbym wykastrować średnicy i zmulić dołu.

Jak gra ta Supra?

 

 

Witam

Tak sprzedałem Supre PLY po sześciu miesiącach użytkowaniu ponieważ brakowało mi blasku i pazura, było za spokojnie na górze. Kupiłem Chord Clearway i jak na razie nie widzę sensu wymiany kabla głośnikowego na inny.

Jak gra Supra PLY 3.4, kabel ma swój charakter który można określić jako analogowe brzmienie. W moim systemie było za spokojnie brakowało mi agresji i pazura na górze szczególnie było to słychać w muzyce klasycznej lekko wycina górę pasma która jest pastelowa ale zarazem dźwięczna.

Natomiast Chord Clearway to "przezroczysty kabel" który nie wnosi nic od siebie, nie maskuje i nie dodaje ,jak dla mnie kabel rewelacyjny i cena OK. Kabel wpięty do systemu bez wtyczek bananowych (goły) i wymaga sporo czasu na wygrzanie ale potem pokazuje co potrafi.

 

 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na chwilę podpięty w systemie kabel melodika purple 4mm2. To co zrobił przeszło moje oczekiwania, w negatywnym sensie. Zmetnił, zmulił, wyciął górę i detale w średnicy. Modelowy efekt koca na kolumnach. Miał dociążyć brzmienie a tu lipa na całego. Clearway to niby taki neutralny, nadający blasku, ale czasem jednak ciut zaiskrzy. Nie chciałbym też wejść tak jak pisałeś w "analogowe" brzmienie dając np Supra. Po to kupiłem bronze by mieć fajną średnicę z detalami. Nie chciałbym tego się pozbyć. Najfajniej chyba dla mnie grał w salonie Chord, tylko nie wiem jaki to był Odyssey czy Epic, ustalę to sobie. Dużo osób chwali Tellurium q Blue. Jest też wersja Ultra, ale już drogo. Nie mogę nigdzie znaleźć co to za kabelek, tzn średnica, ze srebrem/bez. No i jego charakter grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Miałem na chwilę podpięty w systemie kabel melodika purple 4mm2. To co zrobił przeszło moje oczekiwania, w negatywnym sensie. Zmetnił, zmulił, wyciął górę i detale w średnicy. Modelowy efekt koca na kolumnach. Miał dociążyć brzmienie a tu lipa na całego. Clearway to niby taki neutralny, nadający blasku, ale czasem jednak ciut zaiskrzy. Nie chciałbym też wejść tak jak pisałeś w "analogowe" brzmienie dając np Supra. Po to kupiłem bronze by mieć fajną średnicę z detalami. Nie chciałbym tego się pozbyć. Najfajniej chyba dla mnie grał w salonie Chord, tylko nie wiem jaki to był Odyssey czy Epic, ustalę to sobie. Dużo osób chwali Tellurium q Blue. Jest też wersja Ultra, ale już drogo. Nie mogę nigdzie znaleźć co to za kabelek, tzn średnica, ze srebrem/bez. No i jego charakter grania.

Jedyne wyście to wypożyczyć kable które cię interesują i posłuchać w twoim systemie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bombalina napisał:

Jak gra Supra PLY 3.4, kabel ma swój charakter który można określić jako analogowe brzmienie. W moim systemie było za spokojnie brakowało mi agresji i pazura

W zasadzie to samo osiągam, jest podobny efekt włączając tryb Direct na wzmacniaczu. Wszystko łagodnieje, ale niestety to nie moje brzmienie i korzystam z bardzo minimalnej korekcji by zrobić sobie dobrze.

23 godziny temu, S4Home napisał:

Możesz zostawić chorda a blaszki wymienić na Melodike. Podłącz kabel do sekcji basowej a Melodika niech przewodzi na gorę. To bedzie dobre złagodzenei dla Ciebie

Może i dobry pomysł, popytam wśród znajomych, ktoś może ma Melodikę, może utnie mi 15cm na zworki.

--

Z początku trochę narzekałem na słaby bas, brak dociążenia w Bronze 6, ale wycofuję się z tego. Bas jest w sam raz, nie buja się bez potrzeby, jest tam gdzie powinien być a jak trzeba kopnąć to kopnie. Teraz to co chciałbym osiągnąć to utrzymać blask brzmienia Bronzów, ale przybliżyć trochę wokale - nie wiem jak to wytłumaczyć, w moich poprzednich kolumnach (Klipschach) wokal był jakby gęściejszy, bardziej namacalny. Teraz mam wokal tak pół metra za instrumentami i ciut ciszej.

P.S

Ustaliłem już, w salonie na odsłuchach był między innymi Chord Epic i on zagrał dla mnie najlepiej, ale drogi niestety. Tzn. wiadomo zawsze jest kwestia czy słoń jest duży, ale na pewno nie chciałbym zaburzyć równowagi w przyrodzie i kupować kabli prawie w cenie kolumn.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wito76 napisał:

Miałem na chwilę podpięty w systemie kabel melodika purple 4mm2. To co zrobił przeszło moje oczekiwania, w negatywnym sensie. Zmetnił, zmulił, wyciął górę i detale w średnicy. Modelowy efekt koca na kolumnach. Miał dociążyć brzmienie a tu lipa na całego. Clearway to niby taki neutralny, nadający blasku, ale czasem jednak ciut zaiskrzy. Nie chciałbym też wejść tak jak pisałeś w "analogowe" brzmienie dając np Supra. Po to kupiłem bronze by mieć fajną średnicę z detalami. Nie chciałbym tego się pozbyć. Najfajniej chyba dla mnie grał w salonie Chord, tylko nie wiem jaki to był Odyssey czy Epic, ustalę to sobie. Dużo osób chwali Tellurium q Blue. Jest też wersja Ultra, ale już drogo. Nie mogę nigdzie znaleźć co to za kabelek, tzn średnica, ze srebrem/bez. No i jego charakter grania.

Ja mam podobne wrażenie o tym kablu. Ale jak powiedziałem kiedyś, dobrze że taki kabel jest na rynku. Bo jednak jest dużo kolumn które wymaga takiego "złagodzenia".

A sprawdziłeś tego Kimbera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2020 o 07:12, Wito76 napisał:

Nie, nigdy nie miałem. Różnie o nim piszą. Niektórzy zachwycają się inni szybko zmieniają. Zgłupieć można.

Ja też robiłem testy różnych kabli głośnikowych, kupowałem potem sprzedawałem, wtyki bananowe lub bez wtyków, testy testy i jeszcze raz testy i na końcu kupiłem ponownie Chord Clearway i został.

Niestety każde hobby kosztuje i sporo kasy wydałem na kabelki, jak masz zamiar kupić drogie kable to tylko i wyłącznie przez wypożyczenie i odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...