Skocz do zawartości

Cichy dźwięk z TV do amplitunera


Marcin Dryl

Recommended Posts

Cześć 

Mam taki temat związany z połaczeniem TV z TX-8250 

Dźwięk który dociera z TV jest o wiele bardziej cichy w porównaniu do innych źródeł (połaczenie TV - Ampl kablem optycznym). Czyli ustawiając głośność na 50 da się słuchać TV na poziomie cichym.

Poczytałem trochę o tym w internecie i jest to niestety kwestia TV który generalnie sygnał cyfrowy tak właśnie przesyła do zewnętrznych wzmacniaczy. 

W każdym razie rozwiązaniem jest najprawdopodobniej przesyłanie sygnału analogowo (nie wiem jak to wpłynie na jakość tego dźwięku versus kabel optyczny ale podobno głośność jest wówczas porównywalna do innych źródeł).

Chciałbym to przetestować ale mam wątpliwość jaki kabel powinienem dobrać (chyba że ktoś testował i jednak nic to nie daje)

W linku jest mój tv z opisanymi złączami. https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue65h6400.bhtml

Czy połączenie TV - amplituner powinno być przez:

1) złącze komponentowe w TV kablem 2xRCA - 2xRCA czy

2) przez złącze słuchawkowe w TV kablem : jack stereo - 2xRCA.

A może macie inne rozwiązanie tego problemu ?

Jeżeli oglądam jakiś film np na głośność 55 i przed zmiana źródła z TV na spotify zapomnę ściszyć ...to... no właśnie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model tv tylko 48 cali , jesli jest tak samo jak u mnie to rca nie wypuscisz dzwieku gdyz jest to  wejscie a nie wyjscie ,  , jack ( sluchawkowe ) do rca probowalem  slabo to wyszlo , ja mam podlaczone tak , optyk z tv do dac FIIO  i z daca rca do wzmacniacza ( wzmacniacz nie ma wbudowanego dac) , oczywiscie jest troszke ciszej jak z innych zrodel  ale roznica nie jest az tak kolosalnie wielka, ale na 50% wzmaka  to juz jest ogień

ale w poprzedniej miniwiezy ktora miala dac , pokretlo glosnosci trzeba bylo ostro krecic bo bylo cicho , przy takowym polaczeniu optykiem z tv ,

Edytowano przez rokers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem ten tv nie ma wyjscia rca na dzwiek , rca jest tylko IN a jack-- rca  u mnie nie zdalo egzaminu , nie dosc ze wyciszalo tv  bo to wejscie sluchawkowe ( a nie zawsze chce sie sluchac na kolumnach )  takie wkladanie  i wyjmowanie ;)))))

 

 

354296.jpg

Edytowano przez rokers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Teraz żaden TV tego nie ma.

Słaby (niski) poziom wyjścia na optyku z TV to coś normalnego. Trzeba to zaakceptować i tyle. Dlatego zawsze mnie bawi jak ktoś chce używać TV jako źródło do muzyki.

Na wyjściu słuchawkowym może będzie głośniej bo działa sterowanie głośnością ale jakość dużo niższa.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym zabawnego , że TV moze być źródłem muzyki  skoro wielokrotnie w róznych wątkach przewijała się kwestia wykorzystania zestawu stereo do obejrzenia filmu po to zeby zyskać oczywiście na dźwięku tego filmu :) Podstawowym źródłem muzyki mojego zestawu jest spotify i po to jest stereo z którego korzystam a to że chcę np obejrzeć "Bohemian Rapsody" z wykorzystaniem stereo a nie wbudowanego w TV głośnika ...cóż ja nie widzę nic dziwnego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam. Trochę czasu minęło od ostatniego posta, ale mam ten sam problem. Nie rozumiem producentów TV dlaczego przycinają jajka wa wyjściach optical audio out. Nie zgadzam się również  z S4Home , dlaczego nie poprawić sobie dzwięku jak się ma wzmacniacz stereo w zasięgu  z odpowiednimi wejściami, czy to film czy mtv zawsze to zabrzmi lepiej niż pierdziawki montowane seryjnie w tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Wczoraj  kupilem nowy TV Samsung   tylko do imprez karaoke, Youtube. Jako ze to Smart TV odpalam Youtube Premium z telewizora  a tu cisza....  tak slaby sygnal audio wychodzi z  wyjscia optycznego na kolumny ze to jest jakies nieporozumienie !!  Mysle ok pewnie  ta przejsciowka  chuj..  owa kupilem    optyk --> cinch. No bo juz  nie kupisz TV z innym wyjsciem audio jak tylko optyk.  Wiec sprawdzam przez bluetooth (myslac ze to wina przejsciowki) a tu znowu cisza...  tak samo  slaby sygnal audio na wyjsciu.  
Ciekawe czy tak ma tylko Samsung TV...

Ktos cos ma inny pomysl.. jak to ogarnac bo mnie szlak trafia,  kupic TV 55 cali za 500 euro i musiec podpiac laptopa jako zrodlo obrazu i dzwieku... 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2019 o 07:29, S4Home napisał:

Słaby (niski) poziom wyjścia na optyku z TV to coś normalnego.

I tego mi sprzedawca w Media Markt nie powiedzial.. choc mowilem ze TV kupuje tylko do imprez  aby byl zrodlem dzwieku z Youtube i Spotify..   tutaj dzieki za info ale nizej ...

 

Dlatego zawsze mnie bawi jak ktoś chce używać TV jako źródło do muzyki.

..a tutaj  mogles tego juz nie pisac... chyba po to robia Smart TV aby nie trzeba bylo odpalac kompa z Youtubem np. 

 

Dnia 13.02.2019 o 07:29, S4Home napisał:

 

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma też Samsunga Smart serii UE podłączonego przez HDMI do Amplitunera Yamahy i też jest cichy dźwięk, ale ponieważ mogę podgłosić pilotem z telewizora, albo iPadem to jakoś sobie radzę. Poza tym ten dźwięk, jest w ogóle kiepskiej jakości, więc staram się nie używać takiej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adrian666amg napisał:

kupic TV 55 cali za 500 euro i musiec podpiac laptopa jako zrodlo obrazu i dzwieku... 

Po części sam sobie odpowiedziałeś na pytanie kupiłeś TELEWIZOR i jakich by nie miał bajerów to nadal będzie telewizor. Choć szczerze tak w ramach eksperymentu podłączyłem właśnie TV /LG Oled 55C9/  optykiem do wzmacniacza , odpaliłem Spotify i You tuba i ...  jest normalnie tzn. dźwięk jest na poziomie kompa i tylko nieznacznie ciszej niż CD , bardzo mała różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tv Samsunga UE55RU7452U, podłączałem wzmacniacz cxa60 po optyku i również na YouTube,czy normalnie oglądając tv takiego dużego spadku głośności nie było.

Jako ciekawostkę dodam,miałem również Onkyo 8250 spięty z tv Samsunga optycznym i na starcie miałem ustawione na 40 żeby w dzień było cokolwiek normalnie słychać,a przeważnie trzeba było podkręcać koło 50, dopiero wieczorami jak wieksza cisza schodziłem poniżej 40, także nie wiem czy to też nie jest taka przypadłość tego amplitunera stereo,czy on nie jest tak wysterowany jak amplituner kina gdzie trzeba więcej gałka głośności podkręcić,to by potwierdzało że niektóre ampl. stereo to taki ampli.kina tylko z mniejszą ilością kanałów i bajerów, zresztą testowałem jednocześnie Onkyo 8250 z 686 i różnica dla mnie była naprawdę bardzo niewielka na korzyść Onkyo 8250 .Czasem mam wrażenie że producenci z niektórymi sprzętami poprostu robią nas w bambuko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrobił bym test na twoim miejscu,nie zwalał odrazu całej winy na tv, pomijając już ten fakt że nie jest to najlepsze źródło,tylko jeżeli masz możliwość wypożyczyć wzmacniacz stereo z dac i wejściem optycznym i porównaj jak gra z Onkyo.

U mnie cxa60 na godzinie 9 głośność już była dostateczna,a przy połowie regulatora dawał grubo po uszach 😉, więcej nie musiałem kręcić.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2019 o 20:55, rokers napisał:

moim skromnym zdaniem ten tv nie ma wyjscia rca na dzwiek , rca jest tylko IN a jack-- rca  u mnie nie zdalo egzaminu , nie dosc ze wyciszalo tv  bo to wejscie sluchawkowe ( a nie zawsze chce sie sluchac na kolumnach )  takie wkladanie  i wyjmowanie ;)))))

 

 

354296.jpg

@Elizjum7919.

Mówimy o tym telewizorze. Jest gniazdo słuchawkowe. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...