Skocz do zawartości

Cichy dźwięk z TV do amplitunera


Marcin Dryl

Recommended Posts

@Elizjum7919.

Mam 2 chromecasty, audio i chromecast 3. Dźwięk mam puszczony z TV ze słuchawkowego i koaksjalnym. Do filmów wystarczy mini jack 2x RCA. Po koaksjalu jest trochę lepiej ale nie ma tragedii jeżeli chodzi o gniazdo słuchawkowe. Przynajmniej ja nie słyszę jakichś drastycznych różnic. Powiedziałbym że nawet jest bardzo dobrze. 

Przy połączeniu chromecast po optyku audio też nie słyszę jakichś dużych różnic między chromecast 3 po koaksjalu z TV. Powiedziałbym że jest to gdzieś na granicy percepcji. 

Na pewno optyk ciszej gra w porównaniu do koaksjala. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2019 o 13:43, Adonis napisał:

Tak pomyślałem czy nie wykorzystać przejściówki SCART - RCA  z przełącznikiem kierunkowym in-out i  wpiąć się pod analog we wzmacniaczu .Koszt przejściówki ok 20pln , może będzie głośniej niż po optyku. 

No właśnie dlatego. To nie nadaje się do stereo.

Możesz się ze mną nie zgadzać oczywiście. Ja tak nie słucham bo słyszę różnice Ty możesz, to Twój system. Ja Ci tylko doradzam, pamiętaj nic mi do tego :)

Dnia 18.01.2020 o 08:48, Adam Wesolowski napisał:

Ja ma też Samsunga Smart serii UE podłączonego przez HDMI do Amplitunera Yamahy i też jest cichy dźwięk, ale ponieważ mogę podgłosić pilotem z telewizora, albo iPadem to jakoś sobie radzę. Poza tym ten dźwięk, jest w ogóle kiepskiej jakości, więc staram się nie używać takiej konfiguracji.

no właśnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mojego UE40 wyczytałem, że gdy telewizor jest podłączony do system audio przewodem optycznym to należy ściszyć Volume zarówno na TV jak in na systemie audio. Czyli wniosek z tego, ża z przewodem optycznyn powinno grać głośniej. 

"When a digital audio system is connected to the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack, decrease the voulme on both the TV and the system".

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Adam Wesolowski

Przy połączeniu koaksjalnym TV - dac nie ma regulacji głośności w TV. Optycznego gniazda w TV nie mam. Więc trudno mi się ustosunkować. Podejrzewam, że również nie ma sterowania głośnością w TV, ale to powinien ktoś napisać, kto takie połączenie używa. 

Przy połączeniu z gniazda słuchawkowego TV do wzmacniacza przewodem mini jack 2x RCA, można sterować głośnością pilotem TV. W takim połączeniu oglądam telewizję.

Przy połączeniu mini jack 2x RCA, ustawiam pokrętło wzmacniacza na 8.45, a reguluję siłę głosu pilotem od TV. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Też zaobserwowałem u siebie tą przypadłość cichego dźwięku po optyku z TV. TV SamsungTU8500 podłączony był optykiem z Yamahą 303d. Ustawienie "Initial volume" w opcjach Yamahy na max połowicznie rozwiązywało ten problem. Do TV podpięty mam laptop po hdmi i zauważyłem, że z laptopem ten problem nie występuje (dźwięk z TV do ampli nadal po optyku). Cicho jest tylko na programach TV (kablówka, nie wiem jak z naziemną), jak tylko przełączę na hdmi (laptop) to nie ucina wcale głośności. Wychodzi na to, że po optyku TV dobrze wysyła dźwięk skoro laptop jest głośny, tylko dlaczego na programach telewizyjnych wysyła ciszej to nie wiem. Da się z tym żyć bo TV aż tak głośno się nie ogląda, jednak aby posłuchać jakiejś stacji muzycznej to już trzeba volume co najmniej o 10 oczek do góry podnieść aby było tak jak na laptopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam wszystkich, wracam do tematu i chyba mam rozwiązanie. Problem jest oczywiście w TV, ja mam nowego samsunga qled smart itp, i właśnie zakupiłem nowy amplituner stereo do swoich kolumn denon DRA-800H. Podłączony do odtwarzacza cd czy po coax czy analog chinch gra rewelacyjnie, ale nie o to chodziło mi. W tych czasach używam dużo youtuba z tv i netflixa, podłączyłem denonka hdmi arc bo jest taka możliwość i co? Cicho.. jedyny kodek dostępny w tv do wyjscia audio to PCM, to samo dzieje się z kablem optycznym, cicho. Żadne ustawienia na nowym denonie i tv nie dało by podnieść jakość dźwięku. I teraz finał. Denona zakupiłem by wymienić mój 15letni amplituner Onkio TX-SR304E jest to ampli w systemie wielokanałowym 5.1, używałem go tylko z kolumnami tzw front, czyli stereo, i teraz ciekawostka po podłączeniu go optycznym w tv pokazuje mi się dodatkowe wyjście dźwięku DOLBY, czyli jest PCM i DOLBY gdy przełączam w tv na dolby sufit spada z nieba. Jest tak kolosalna różnica że jprd. I powiem wam że dźwięk na PCM nie jest cichy on jest ubogi. TV wykrywa podłączony ampli z formatami i kodekami Dolby i daje możliwość wyjścia takiego dzwieku, nawet gdy używam stereo, a na wyswietlaczu ampli wyswietla sie znaczek Dolby. Ale uwaga nie na wszystkich kanałach tv, ale Youtube, Netflix i kanały HD tak. Oczywiście Denona odsyłam i używam starego wzmacniacza, i podejrzewam że jak podłączycie ampli wielokanalowy z Dolby Digital pro logic 2 itp to będziecie mieli opcje w tv przełączania sobie na Dolby a nie zrąbane PCM. I jeszcze jedna uwaga, mimo że np na kanale eska nie pokazuje sie znaczek Dolby to i tak sygnał jest mocniejszy. Mam nadzieje ze pomogłem.

Pozdrawiam Maciej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2021 o 07:41, S4Home napisał:

Die sprawy.

Amplitunery stereo nie mogą dostać sygnały wielokanałowego dlatego że nie mają dekoderów. Stąd tylko PCM

Druga sprawa to zapewne byłeś przywiązany do odbioru dzwieku wielokanałowego, dlatego obecnie przy TV dzwiek 2.0 jest dla Ciebie ubogi.

Piotr

Nie byłem przywiązany do dźwięku wielokanalowego bo prawie od nowości używałem tylko dwóch kolumn podłogowych, reszta głośników od surrund kurzy sie w piwnicy, i niestety dźwięk z PCM jest bardzo ubogi. Był nawet u mnie kolega który jest audiofilem by przetestować nowy wzmacniacz i ok, z dvd grał idealnie ale z tv gdzie u mnie to jedyny sygnał dźwiękowy jest to była porażka. Opisałem wyżej więc nie będę się rozpisywał. Kupiłem sobie właśnie drugi używany amplituner ONKIO taki sam jak mam tylko czarny:) przynajmniej tak zmienię wizage ale dźwięk jest nadal świetny. Dlatego jeśli jedyna nasze źródło dźwięku jest tv, to polecam amplituner wielokanałowy do kolumn stereo, a jak słuchamy plyt cd czy mamy inne źródło niż tv to wtedy amplituner stereo. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też chciałbym powalczyć z tym problemem. TV Panasonic HX830 podpięty optykiem do daca. W stosunku do innych źródeł jest cicho i trzeba mocno dawać w palnik. Muszę pamiętać aby przed zmianą źródła ściszać. Na poprzednim TV LG było podobnie. Czy próbował ktoś może coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/dac-konwerter-arc-z-hdmi-do-coaxial-toslink-analog-9504916062

Czy ma to szansę zadziałać ? Czy jest możliwe wysłanie dźwięku przez HDMI ARC do tego konwertera ?

Lub może ktoś próbował odbiornika BT z wyjściem toslink i ma info czy jest głośniej niż po optyku. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 8.11.2021 o 12:24, mateoJazz napisał:

Panowie też chciałbym powalczyć z tym problemem. TV Panasonic HX830 podpięty optykiem do daca. W stosunku do innych źródeł jest cicho i trzeba mocno dawać w palnik. Muszę pamiętać aby przed zmianą źródła ściszać. Na poprzednim TV LG było podobnie. Czy próbował ktoś może coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/dac-konwerter-arc-z-hdmi-do-coaxial-toslink-analog-9504916062

Czy ma to szansę zadziałać ? Czy jest możliwe wysłanie dźwięku przez HDMI ARC do tego konwertera ?

Lub może ktoś próbował odbiornika BT z wyjściem toslink i ma info czy jest głośniej niż po optyku. 

 

Witam, miałem nowy amplituner z wyjsciem zwritnym hdmi arc i mój tv też posiada hdmi arc i nadal dźwięk był cichy i słabej jakości. Niestety telewizory robią teraz beznadziejne jeżeli chodzi o wyjście audio z PCM. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podlaczony TV Philips do DAC przez kabel optyczny ,dziala to rewelacyjnie ,nic nie jest za cicho a dzwiek jest bardzo dobry  i jak czytam ze TV to tylko obraz hmmmm nie zgadzam sie ,slucham bardzo czesto Youtube  i sprawia mi to  przyjemnosc .Sprzedawalem moje KEF R7 i kupiec chcial posluchac .......puscilem mu MONO INC z Youtube ......SPRZEDANE :)

Zastanawiam sie czy nie ma to zwiazku z predkoscia interneu ...moze na wolniejszych laczach dzwiek jest okrojony ,ja mam dosc szybki 100 Mbps

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

a ja się podepnę pod wątek - może koledzy pomogą. Mam tv lg podpięty przez ARC ze ampli Denona. Wszystkie źródła grają bardzo dobrze (komp, winyl, kablówka), poza dźwiękiem z tv audio. Po co mi tv audio? Do oglądania vod, takich jak netflix, hbo etc. Jest makabrycznie cicho i nie wiem co z tym zrobić. Może ktoś podpowie? 
Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 23.01.2022 o 12:17, Laliq napisał:

Cześć,

a ja się podepnę pod wątek - może koledzy pomogą. Mam tv lg podpięty przez ARC ze ampli Denona. Wszystkie źródła grają bardzo dobrze (komp, winyl, kablówka), poza dźwiękiem z tv audio. Po co mi tv audio? Do oglądania vod, takich jak netflix, hbo etc. Jest makabrycznie cicho i nie wiem co z tym zrobić. Może ktoś podpowie? 
Dzięki.

Hej, opisałem wyżej jak u mnie było. Jak masz apli z kodekiem dolby digital, to poszukaj w ustawieniach tv audio wyjscie nie pcm tylko dolby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TV do daca, później na wzmacniacz. U mnie nigdy nie było cicho. Tylko, że ja mam wyjście sygnału z TV koaksjalne.. Mogę zrobić bardzo głośno. Nie mam z tym problemu. Może szukajcie TV z koaksjalem? Wiem, trochę ograniczy to wybór TV, ale będziecie mieć tak głośno, że sąsiedzi będą walić do drzwi. :))))))

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podłączę się pod temat.

W moim TV LG również był cichy dźwięk na wyjściu optycznym.

Telewizor jest podpięty optykiem do amplitunera Yamaha.

W amplitunerze mam opcję VolumeTrim i tam mogę wyrównać natężenie dźwięku z wyjścia optycznego w stosunku do innych sygnałów. Działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Też mam ten problem z dźwiękiem z TV samsung the frame połączonym optycznie z Taga HTR-1000CD. Sprawdzałem też połączenie przez bluetooth i poziom głośności jest dokładnie ten sam. Tyle, że można sterować pilotem z TV.. Kiedyś na starszym tv philips była opcja wzmocnienia wyjścia optycznego, a już nowy samsung niestety tego nie ma. Myślicie, że wrzucenie FiiO D03K Taishan pomiędzy TV, a Tagą miałoby sens? Nie jest to jakoś cicho ale różnica pomiędzy radiem a CD jest znaczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...