Skocz do zawartości
Marcin Dryl

Cichy dźwięk z TV do amplitunera

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

No jest wyjście słuchawkowe,jest też rgb,hdmi ale my pisaliśmy o słabej jakości dźwięku przez optyka z tv👀

Sam wiesz że lepiej kupić google chromecast a nię męczyć się z dziadowskiej jakości dźwiękiem

Edytowano przez Elizjum7919.

Napisano (edytowany)

@Elizjum7919.

Mam 2 chromecasty, audio i chromecast 3. Dźwięk mam puszczony z TV ze słuchawkowego i koaksjalnym. Do filmów wystarczy mini jack 2x RCA. Po koaksjalu jest trochę lepiej ale nie ma tragedii jeżeli chodzi o gniazdo słuchawkowe. Przynajmniej ja nie słyszę jakichś drastycznych różnic. Powiedziałbym że nawet jest bardzo dobrze. 

Przy połączeniu chromecast po optyku audio też nie słyszę jakichś dużych różnic między chromecast 3 po koaksjalu z TV. Powiedziałbym że jest to gdzieś na granicy percepcji. 

Na pewno optyk ciszej gra w porównaniu do koaksjala. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender

Dnia 19.12.2019 o 13:43, Adonis napisał:

Tak pomyślałem czy nie wykorzystać przejściówki SCART - RCA  z przełącznikiem kierunkowym in-out i  wpiąć się pod analog we wzmacniaczu .Koszt przejściówki ok 20pln , może będzie głośniej niż po optyku. 

No właśnie dlatego. To nie nadaje się do stereo.

Możesz się ze mną nie zgadzać oczywiście. Ja tak nie słucham bo słyszę różnice Ty możesz, to Twój system. Ja Ci tylko doradzam, pamiętaj nic mi do tego :)

Dnia 18.01.2020 o 08:48, Adam Wesolowski napisał:

Ja ma też Samsunga Smart serii UE podłączonego przez HDMI do Amplitunera Yamahy i też jest cichy dźwięk, ale ponieważ mogę podgłosić pilotem z telewizora, albo iPadem to jakoś sobie radzę. Poza tym ten dźwięk, jest w ogóle kiepskiej jakości, więc staram się nie używać takiej konfiguracji.

no właśnie.

Napisano (edytowany)

W instrukcji mojego UE40 wyczytałem, że gdy telewizor jest podłączony do system audio przewodem optycznym to należy ściszyć Volume zarówno na TV jak in na systemie audio. Czyli wniosek z tego, ża z przewodem optycznyn powinno grać głośniej. 

"When a digital audio system is connected to the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack, decrease the voulme on both the TV and the system".

Edytowano przez Adam Wesolowski

Napisano (edytowany)

U mnie polaczenie PHILIPS 43PUS6703 + A-S701 przez optyk zdecydowanie ciszej niz odtwarzacz CD + A-S701. Do filmow spokojnie mi wystarcza takie polaczenie i cichego sluchania radia, znacznie gorzej wypada to przy glosnym sluchaniu.

Edytowano przez lysyrafal

@Adam Wesolowski

Przy połączeniu koaksjalnym TV - dac nie ma regulacji głośności w TV. Optycznego gniazda w TV nie mam. Więc trudno mi się ustosunkować. Podejrzewam, że również nie ma sterowania głośnością w TV, ale to powinien ktoś napisać, kto takie połączenie używa. 

Przy połączeniu z gniazda słuchawkowego TV do wzmacniacza przewodem mini jack 2x RCA, można sterować głośnością pilotem TV. W takim połączeniu oglądam telewizję.

Przy połączeniu mini jack 2x RCA, ustawiam pokrętło wzmacniacza na 8.45, a reguluję siłę głosu pilotem od TV. 

Pozdrawiam