Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do głośników


Filip Zieliński

Recommended Posts

Witam witam ja tu nowy ale przechodzę do sedna.

Mam głośniki / satelitki wharfedale 6ohm 100w i mam problem z doborem wzmacniacza. Ogólnie chodzi mi o to aby nie wydawać niepotrzebnie kasy na funkcje których nie będę używał. Pasuje żeby wzmacniacz miał tak koło tych 100 w rms na kanał, wejście aux może być również rca wyjście rca na subwoofer fajnie jakby miał bluetooth i regulacje balansu pomiędzy kanałami ponieważ głośniki nie stoją w równej odlegości (narazie mam poprostu przestawione na kompie) i nie wiem jak sprawa będzie wyglądać z pasmem bo słucham piosenek gdzie występuje dużo basu nawet w okolicach 20 Hz. Zależy mi tez na jakości. Budżet oczywiście jak najmniejszy powiedzmy do 1000 zł ale każda propozycje rozważę . Myśle ze o niczym nie zapomniałem 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20Hz ... , 100W do jakiś satelitek ... oj radzę autorowi tematu dokształcić się w tematach audio :D

wejdź na sklep s4home , q21 i sprawdź wzmacniacze tranzystorowe do 1000zł , każdy podejdzie , szału w takim zestawie nie będzie , tym bardziej o zejściu poniżej 60Hz na "satelitkach" możesz pomarzyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Cześć,

Po kolei:

- Jakie to satelitki Wharfedale? Diamond 220 czy VR-S1, bo to różnica ?:)

- Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

- Jeśli masz powyżej 20 lat to i tak słyszysz od około 30HZ wiesz o tym?

Piotr

Mam 17 lat rocznikowo i pokój około 13 m2 ze skośnym dachem naklejka z glosnika w załączniku.

19C9E209-33D7-462D-9687-9F69E9CF51D0.png

2 godziny temu, Kubakk napisał:

20Hz ... , 100W do jakiś satelitek ... oj radzę autorowi tematu dokształcić się w tematach audio :D

wejdź na sklep s4home , q21 i sprawdź wzmacniacze tranzystorowe do 1000zł , każdy podejdzie , szału w takim zestawie nie będzie , tym bardziej o zejściu poniżej 60Hz na "satelitkach" możesz pomarzyć

Spokojnie żadne 20 Hz na satelitkach ? tam pisałem właśnie żeby filtr ustawić żeby odciąć od 50 Hz w dół a jeśli chodzi o 20 Hz to spokojnie subwoofer w załączniku 

image.jpg

4 godziny temu, S4Home napisał:

 

- Jeśli masz powyżej 20 lat to i tak słyszysz od około 30HZ wiesz o tym?

W pokoju słychać ładnie nawet 19 a w łazience kilka m dalej jest bajka przy 16 i w drzwiach od łazienki jak się staje to ubrania falują także no.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Rozumiem że te HZ to mierzyłeś? :) Czym?

Swoją drogą ładny woofer. Jakiś projekt czy całkowicie DYI?

Tak częstotliwości są prawdziwe mierzone zestawem do pomiaru cisnienia akustycznego takie jak w car audio

Skrzynie projektuje i wykonuje samodzielnie również na zamówienie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...