Skocz do zawartości

Jaki ampli do 5.1.2 / Onkyo, Yamaha, czy Denon?


zdzisuaf

Recommended Posts

Planuję zakup zestawu 5.1.2 głównie do TV i filmów (proporcje filmów do muzyki ok. 80/20). Na celowniku Zensor 5 lub Dali Shadow. Ale to nie wybór głośników mnie najbardziej męczy. Nie mogę się zdecydować co do zakupu amplitunera. Pod uwagę biorę trzy modele:

- Yamaha RX-V685
- Denon AVR-X2500H
- Onkyo TX-NR686

Szczególnie zależy mi na porządnej autokalibracji, bo salon ma nieco udziwnione kształty i np. tylny lewy głośnik będzie dalej od miejsca odsłuchu niż tylny prawy.

 

Filmy: sci-fi, sensacyjne, thrillery, fantasy, horrory, komedie.

Muzyka: rock (progresywny, klasyczny), muzyka elektroniczna (dnb, electro, house), rzadziej hip-hop / rap, dance / pop.

Odtwarzanie: filmy BluRay 4K i 3D z Sony UBP-X800 lub z laptopa po HDMI, muzyka z CD i SACD też z Sony UBP-X800 lub przez Bluetooth z telefonu.

 

Co proponujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś najczęściej porównywane ze sobą amplitunery, które oferują podobny poziom jakościowy ale inne brzmienie i w tym problem. Który powinieneś wybrać nie wiem każdy z nas ma przecież inne preferencje i oczekiwania więc jak nie chcesz popełnić błędu zapraszam na odsłuch. Jeśli bierzesz pod uwagę kolumny Dali to zainwestowałbym w model Zensor7 znacznie lepiej grający od Zensor5. Z innych firm  do kina fajnie zagrają kolumny Polk z serii Signature np. S55E czy Monitor Audio Bronze 6. To oczywiście tylko propozycje, które powinieneś fizycznie ocenić i posłuchać. Jeszcze raz zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zakładać nowego tematu bo mam trochę podobne pytanie opisze moją sytuację.

Jestem posiadaczem Yamaha rx-v773 do tego głośniki Dali Ikon 6 mk2(fronty), Dali Ikon vokal 2 mk2(central), dali ikon on-wall mk2( tyły) i subwoofer dali sub e-12 f.

Moim problemem jest to, że właśnie pada/padła moja Yamaha(po włączeniu coraz dłużej muszę czekać żeby głośniki zaczęły grać, a ikonki imitujące głośniki znikają i pojawiają się). powoli zresztą myślałem nad zmianą amplitunera na jakiś wspierający 4K Dolby Atmos itp.

Moją uwagę zwrócił właśnie Onkyo TX-NR686 ze względu na dobra cenę i pozytywne opinie. Moje pytanie jak to razem zagra? Nie mam możliwości odsłuchu Onkyo(w moim sklepie tylko Denon, NAD)

No i oczywiście czy ten amplituner napędzi te głośniki.

Salon 25m2 60/40 video/muzyka i również trudny akustycznie (prawy front i tył dwa razy dalej)

A może macie jakies inne propozycje w takiej samej albo troche wyższej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dobrej auto kalibracji to odpada Onkyo.

Jak koledzy powiedzieli jeśli wezmiesz Dali to odpada też Denon. W innym wyborze nie koniecznie.

Nie wiem jak ale patrzysz na Zensor 5 - mikrusy i Shadow 207 - wielkie klocki. Rozumiem ceną? A tu dobiera si,ę też wielkością.

Zensor 5 nie polecam, słabe kolumny. 7ki są natomiast bardzo udane.

Do Yamahy zobacz Melidike BL40MKIII, wspomniane Shadow 207 albo Polk S55

Do Denona Monitor Audio Bronze 6 i Magnat 725.

11 godzin temu, enjoy napisał:

Moją uwagę zwrócił właśnie Onkyo TX-NR686 ze względu na dobra cenę i pozytywne opinie. Moje pytanie jak to razem zagra? Nie mam możliwości odsłuchu Onkyo(w moim sklepie tylko Denon, NAD)

Do ikon będzie ok.

Zapraszam obu Panów w przypadku pytań i wycen indywidualnych.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor 7 niestety poza moim budżetem. Podobnie z Polk Audio S55 (zestaw 5.0 kosztuje ponad 6K PLN). Melodiki - niestety wyłącznie w kolorze czarnym, więc odpadają, bo żona dopuszcza tylko kolor biały (ahh te kobiety).

Ale głośniki na bok... Chyba zdecyduję się na Yamahę. Poczytałem trochę recenzji, poprzeglądałem instrukcje obsługi i zdaje się, że tak wybiorę. Yamaha w wersji srebrno-czarnej wizualnie na duży plus względem Denona. No i kalibracja rzeczywiście na wysokim poziomie. Gdyby tylko Denon AVR-X3400H lub AVR-X3500H były w tej samej cenie, co Yamaha RX-V685, to wtedy nie wiem czy nie wziąłbym Denona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mi się koncepcja mocno zamieszała, bo jest opcja zakupu Jamo C97+C91+C9 w bardzo dobrej cenie. Co prawda jeszcze ich nie słyszałem, ale we wszystkich recenzjach jakie czytałem, zbierają pochlebne opinie. No i wygląd, który od samego początku bardzo mi przypadł do gustu.

A koncepcja się zamieszała, bo o ile Jamo Concert brałbym w ciemno, to jednak pod względem gabarytów idealnie pasują mi Wharfedale z serii Diamond 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na odsłuchu i porównałem Wharfedale 11.4 z Jamo C97. Miałem zamiar porównać je jeszcze do Q Acoustics 3050, ale po zobaczeniu QA na żywo, nie przypadły mi do gustu (wyglądają nieco geek'owo).

Co do Wharfedale vs Jamo: jak na moje ucho brzmiały bardzo podobnie. Jamo z pewnością prezentuje większą scenę oraz delikatnie czystszą górę. W niektórych piosenkach zdawało się również, że bas był bardziej rozciągnięty, głęboki, podczas gdy w Wharfedale był tylko punktowy. Ale w większości utworów jakie odsłuchiwałem, brzmienie na obu kolumnach było na tyle zbliżone, że jednak poszedłem torem design / wymiary / cena, a te były na korzyść Wharfedale.

Koniec końców zdecydowałem się na Wharfedale Diamond 11 HCS. Jeśli chodzi o ampli, wybór padł na Yamahę RX-V685. Subwoofer: Quadral Qube 8. Głośniki Atmos: Teufel Reflekt. Kable: In-Akustik Premium Silver (do kolumn podłogowych i centralki), In-Akustik Premium LS (do Atmos) oraz "no-name" do głośników podstawkowych tylnych (remont był jakiś czas temu i kable zostały pociągnięte, a niestety jeszcze wtedy nie miałem pojęcia o tym, że kable też mają znaczenie).

Całość skompletuję koło kwietnia i postaram się podzielić wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

witam

widze same tuzy sklepikow audio to sie zebraly wiec jestem ciekawy opinii na podobny temat :

denon x1700h polaczony z wielkimi kolumnami klipsch 820F ?

ma to zagrac w pokoju hotelowym 35m ktorego budowa przypomina cele mnicha w klasztorze badz alpejskim resorcie gdzie sa skosy i wneki wokol okien.

kombinacja sprzetu opiera sie na obecnej przecenie obu elementow zestawu a wybral to geek majsterkowicz od kabli hdmi z certyfikatem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejrzewam by inwestorka poszla  w pelne kino z tym denonem

predzej kupi 77 LG oled C2 w outlet by wzmocnic wrazenia vision niz extra glosniki

raczej pytalem jak to zagra bo nie mialem okazji slyszec zadnego denona z klipschem i to jest glownie moje pytanie do tuzow sklepowych ale widze ze nie bardzo sie garna by mi odpowiedziec 😜

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bora902 napisał:

raczej pytalem jak to zagra

A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Masz dwie opcje. Wybierasz się do takiego jednego "tuza" i sobie słuchasz wybranej konfiguracji w dedykowanej salce, albo sprzęt wypożyczasz (lub kupujesz z opcją zwrotu) i we własnych warunkach sobie zdanie wyrabiasz. Jeśli akustyka w tym hotelu jest słaba to tylko druga opcja będzie pewna.

Nie myśl sobie że ktoś Ci obiektywnie da szczere zapewnienie że sprzęt X zagra Y w miejscu Z. To są trzy zmienne a dźwięk to wypadkowa równania.

Z technicznego punktu widzenia - Denon to podstawowy model tego producenta. Jest ok, ale nie oczekiwał bym zbyt wiele. Klipsch serii R grają mocną Vką. Dużo basu, trochę wycofany środek, podbite soprany. W kinie to pożądana charakterystyka, w muzyce niekoniecznie, ale zależy co lubicie słuchać. Nie każdemu te kolumny pasują, w amerykańskich warunkach (mniej betonu, więcej drewna) mają bardziej pochlebne opinie.

Samo połączenie Denon - Klipsch jest ok.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie za bardzo tego nie rozumiem ze istnieje rozjazd pomiedzy klientem polskim a amerykanskim gdy mowa o kolumnach klipsch

wbrew pozorom nie jest tak ze przecietny klient amerykanski ma wieksze warunki bytowe niz polski bo zazwyczaj wynajmuje pokoj w NYC a nie caly dom ktory dzis jest juz bardzo drogi 

tak czy siak dziekuje ze odpowiedz bo mialem podobne zdanie jesli chodzi o to polaczenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...