Skocz do zawartości

Jaki streamer do wzmacniacza bez DACa, malina?


MarcKrawczyk

Recommended Posts

Jestem prawie zdecydowany na wzmacniacz rega brio plus kolumny dynaudio emit m20.

Jaki streamer do tego dobrać?

Nie powiem podoba mi się ca cxn, ale najtaniej nowy ver I jest za 2 999,00!!!

Może coś tańszego, i tak już przekroczyłem ostro zakładany budżet na sprzęt.

Czy malina dobrze współpracuje z tidal, słyszałem ,że sprawia kłopoty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bluesound Node 2i- streamer z najlepiej działającą aplikacją na rynku w kwestii wygody obsługi i stabilności. Aplikacja sterująca BluOS dostepna oprócz Android/iOs równiez w wersji desktopowej.  Pełne wsparcie dla Tidala Master MQA i całą resztą najbardziej popularnych serwisów. Przy wymiarach Regi gabaryt Noda będzie wyglądał lepiej niż klocek normalnej wielkości. 

Brzmieniowo z wyjść analogowych brzmienie po łagodniejszej stronie mocy. 

Producent wspiera wszystkie swoje urządzenia i nie trzeba się bać, że za rok albo dwa wyłączą Ci obsługę jakiegoś serwisu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Cambridge Audio CXN v.1 to już leciwe urządzenie a jak wiadomo funkcje sieciowe ostatnio bardzo się rozwinęły. Brzmieniowo to bardzo dobre urządzenie, zdecydowanie klasy HIFI, przewyższające wszelkiego rodzaju streamujące "kostki". Musimy się jednak liczyć z klasycznymi dużymi gabarytami. Funkcjonalnie należałoby jednak rozważać już model CXN v.2, który ma lepszą wydajność elektroniczną i lepiej (szybciej, sprawniej) radzi sobie z aplikacjami Tidal, Spotify czy gęstymi plikami. Jeśli to zbyt drogie rozwiązanie, polecam najnowszy model Marantz NA6006. Warte uwagi będą też niedrogie streamery Pioneer N30. Klasyczne zasilanie, pełne gabaryty i "luźno" poprowadzony tor audio powinny zapewnić dobre brzmienie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz trochę cierpliwości i trochę poczytasz to malina ( około 500 zł za Malina + HifiBerry Dac+ PRO, karta pamięci z adapterem,zasilacz, obudowa ) złożysz to w kilka min, na kartę instalujesz system np Volumio ( jest pełno instrukcji jak to zrobić ). Jeżeli chcesz gotowe rozwiązanie to cenowo od najtańszego chromecast audio(140), iEast M20 / M30( 400-500 ), Yamaha WXAD-10( 650 ), Onkyo NS-6130 ( 1200 ). Onkyo najdroższe ale też najbardziej funkcjonalne bo posiada 2 wejścia USB i od grudnia obsługuje MQA 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy malina ma fizyczną nakładkę z wyjściem subwoofer out, coś jak WXC 50 Yamahy?

Szukam już następcy Yamahy RN500 do Dali Zensor 3 i R110sw. I dla mnie oczywistym wyborem to AS 701 plus malinka, jednak brak w innych wzmacniaczach wyjścia sub out ogranicza mój wybór (magnat mr 780, nad'y).

Może istnieją zewnętrzne filtry niskopoziomowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przesyłka z botland otwarta, malina złożona w 15 minut.

idę przez instalacje zgodnie z tym co napisano https://majsterkowo.pl/volumio-czyli-raspberry-pi-jako-sieciowy-odtwarzacz-muzyczny/

dotarłem do pkt 3 i pojawia się problem bo nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną volumio.local.

ktoś ktoś coś podpowie...???

wieczorem znów się za to wezmę.

76287347_2019-02-19(1).thumb.png.9440b93ab4e09e22b994bf653ad9ac81.png

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wszystko co napisaliście to rozumiem.

po pierwsze- malina wpięta po kablu do tej samej sieci co komputer i wyskakuje błąd nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną volumio.local.

później wchodzę w IP routera aby odnaleźć IP maliny  -  mam 5 urządzeń, następnie włączam malinę i dalej 5 urządzeń??? nie wiem więc jakie IP ma malina

ale nie poddaję się, w weekend ma do mnie wpaść bratanek, może on coś poradzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Nie IP Rutera tylko IP Malinki.

Jak koledzy wyżej pisali. Początkowo musi być wpięta w tą samą sieć po kablu aby skonfigurować Wi-Fi.

 

Piotr

Niekoniecznie. Volumio przy pierwszym uruchomieniu uruchamia hotspota po wifi z SSID "volumio". Po podłączeniu się (np. telefonem) automatycznie uruchamia się kreator wstępnej konfiguracji w którym jednym z kroków jest podłączenie się do domowej sieci wifi. Po zakończeniu kreatora malina automatycznie zamyka hotspota i próbuje podłączyć się do sieci domowej.

3 godziny temu, degsterr napisał:

BTW. W telefonie po Wi-Fi volumio.local nie działa. Używam płatnej apki za 10 pln - jest ok. Korzystając z przeglądarek smartfona trzeba zawsze wpisywać adres. Możesz ustawić stały adres w ustawieniach Volumio.

Musisz dodać, że chodzi o telefon na androidzie, albo nawet pecyzyjniej - na urządzeniu innym niż IOS. Na iphone działa bez problemu gdyż volumio do rozwiązywania lokalnego DNSa wykorzystuje usługę bonjour, która na telefonach z androidem nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niedawno kupiłem maline dla siebie i podpowiem Ci.

Pierwsza konfigurację na podłączonym kablu ethernet do rutera. W telefonie z android nie znajdziesz volumio local ściagnij apke fing i ona pokaże ci adres ip twojej maliny. Po wpisaniu tegoż numeru w przegladarce na androidzie połaczysz się z volumio zainstalowanym na malinie i skonfigurujesz sieć wifi. Wyłączasz system odpinasz kabel od routera przenosisz malinę tam gdzie ma być podpinasz kable i wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hurraaa od 2 godzin  ciągle gra...

ale po kolei,

rano jak wszyscy już poszli miałem chwilę i myślę sobie , a może jeszcze raz... próbowałem przez operę , edgea ,ale przecież jest jeszcze chrom... i wpisałem volumio.local ...a tu piękna strona volumino, szybko skonfigurowałem i do słuchania … radio X London - niezłe indie, smooth jazz global radio - wspaniały chillout, radio paradise - trochę klasyki rocka, ale …. może podpiąć stary dysk z mp3, trochę się malina męczyła , zapomniałem ,że to 1 tera, ale jak już poszło to odleciałem.

chyba najlepiej wydane 5 stówek. śmiem twierdzić ,że teraz moje stare onkyo brzmi lepiej niż yamaha 602 z tesi, no ale to już się 10.00 zrobiła, więc wyłączyłem i biegiem do roboty...

po południu wchodzę i włączam ….. a tu nic znowu stary problem... nic to biorę się za gogle play i ścigam apkę… oszczędzę wam opisu jak to przebiegało... konto google...konflikt z kontami na tablecie młodego... wreszcie zainstalowałem na swoim leciwym s5 i do tej pory leci...

dzięki wszystkim za wsparcie i pomysł na malinę!!! 

 

20190221_123921.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawie tygodniu używania maliny jestem bardzo zadowolony,

stare pliki mp3 brzmią zdecydowanie przestrzenniej, z przyjemnością zacząłem słuchać smoothjazzuglobal radia - jakość jak dla mnie niezwykła

nie uporałem się do tej pory z tidalem , ale to z winy mojego operatora t-mobile, który nie widzi wykupionej subskrypcji, a chętnie usłyszałbym różnicę między tidal hi-fi , a płytą CD

w ogóle jestem zaskoczony jakością lecącej muzyki z mojego poczciwego onkyo CR 315, muzyka dzięki malinie nabrała głębi i poprawiła się zdecydowanie separacja kanałów

sama malina nie zawiesza się, sterowanie apką volumino na tablecie jest bardzo wygodne

wszystko to skłoniło mnie do coraz mocniejszego odkręcania głośności  i coraz bliżej mi do wymiany sprzętu na bardziej zaawansowany z bardziej ciepłym brzmieniem

podobało mi się granie i byłem zdecydowany na wzmacniacz rega brio plus kolumny dynaudio emit m20, ale w międzyczasie zmartwiła mnie informacja ,że rega nie napędzi dostatecznie tych kolumn.

co myślicie o innym brytyjczyku? czy cyrus one z kolumnami dynaudio emit m20 da radę i czy dźwięk w jakimś sensie będzie podobny do tego jaki słyszałem odsłuchując brio z tymi kolumnami? czy to jednak inne granie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

co myślicie o innym brytyjczyku? czy cyrus one z kolumnami dynaudio emit m20 da radę i czy dźwięk w jakimś sensie będzie podobny do tego jaki słyszałem odsłuchując brio z tymi kolumnami? czy to jednak inne granie?

To dwa zupełnie różne wzmacniacze zarówno konstrukcyjnie jak i brzmieniowo. Według mnie One gra efekciarsko przy czym ma bardzo duży zapas mocy co pewnie spowoduje že sobie lepiej poradzi. Rega to według mnie bardziej muzykalne granie, takie bardziej neutralne bez dodawania od siebie. 

Ale żeby nie było Brio „ palcem robiony” tez nie jest. Moc około 50W trafo 200W

Ja osobiście One i Brio miałem na odsłuchu i ostatecznie wybrałem Regę będąc posiadaczem całego zestawu Cyrusa w salonie. Tak żeby nie było że Cyrusa nie lubię ? 

Proponuje posłuchac zestawu Brio i Mission QX2 - chyba już to pisałem w tym watku?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...