Skocz do zawartości

Jaki streamer do wzmacniacza bez DACa, malina?


MarcKrawczyk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam,

Mam pytanie do wszystkich (specjalistów i osób które miały okazję porównać, posłuchać) dotyczące jakości dźwięku z malinki i Chromecast w porównaniu z rasowym DAC. Też rozważam odejście od amplitunera (aktualnie Onkyo TX-NR656) na korzyść Onkyo TX 8270 lub czystego, rasowego wzmacniacza plus jeszcze "coś" do strumieniowania, głównie Tidala.

Wcześniej miałem krótko Chromecast i moim skromnym zdaniem (może kwestia autosugestii) grało to słabiej niż mój amplituner. Nie mówiąc o tym, że wymaga HDMI. Podobnie pytam o malinkę. Interesuje mnie przede wszystkim jakość dźwięku. Bo cena jest faktycznie pociągająca.

A przy okazji, czy na tej malince można zainstalować coś w stylu Spotify Connect dla Tidala? Bo Connect Spotifi działa dużo przyjemniej niż wtyczka Tidala na moim Onkyo. Droga przez mękę... Co Wam będę mówił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rufijo napisał:

Wcześniej miałem krótko Chromecast i moim skromnym zdaniem (może kwestia autosugestii) grało to słabiej niż mój amplituner.

Chromecast Audio (bo inne nie wiem) ma ograniczenie do 24/96kHz ale czy to jest słyszalne ograniczenie - wątpię.  

Tak samo jak wątpię, że różne transporty, maliny czy inne, podpięte do jednego DAC mogą brzmieć inaczej. 

Jaki masz DAC - tak będzie grać Twój transport.     Choć są tacy co "słyszą", że jest inaczej i transport "gra". 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o ile dobrze zrozumiałem Malina i Chromecast to tylko transport i mają wyjścia cyfrowe. Wtedy mając wzmacniacz z DAC mam wszystko co chcę. Nie wiedziałem że Chromecast Audio ma cyfrowe wyjścia... Kurcze, gdybym to wiedział wcześniej... już mogłem zamiast KD Onkyo mieć wzmaka...

Po co się męczyć z Malinką skoro Chromecast jest tańszy? W czym Malinka jest lepsza???

JohnDoe - tylko się upewnię...To ograniczenie Chromecasta (24/96kHz) ma znaczenie tylko jeżeli podpinam po analogu? Czy przy cyfrowym wyjściu i zewnętrznym DAC tez?

Tomasz S - Dzięki za typ - teraz mam Dali Blue 6006. Ale wymiana wchodzi w grę. Ten CXA60 wygląda interesująco... Rozważam też NADa 356BEE z modułem DAC. Może jeszcze jakieś pomysły? Celuję w używane wzmacniacze w cenie około 2000.

 

 

Edytowano przez Rufijo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rufijo tak, Chromecast może służyć za transport jeśli pominiesz jego DAC podłączając optycznie do zewnętrznego DAC. Poczytaj na forum w temacie - Klub Chromecast.  Ograniczenie 24/96 wystepuje również w podłączeniu optycznym.

W czym malina jest lepsza? Dzwiękowo to raczej  nie powinna i nie może być lepsza ani gorsza od Chromecast - oba urządzenia jako transport.

 

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Na szczęście to nie tak trudno sprawdzić

Oczywiście. Pod warunkiem, że się wie jak to zrobić.   Myślę, że sprawdzanie tylko "na słuch" bywa mylne.  

Ale wiem, że są też tacy co rozróżniają płytę z Tidal od tej samej płyty CD z transportu (nie mylić z  playerem CD z DAC) - oczywiście zgodnie z  legendą płyta CD przeważnie wygrywa w uszach rasowego audiofila.

No i są jeszcze na świecie tak wysoce zaawansowani audiofile którzy rozróżniają np. taki sam plik z Tidal od Qobuz oraz kable cyfrowe 😆

Ja mam obecnie trzy transporty - Chromecast, Node i laptop. Wszystkie są sprawne i grają mi tak samo podpięte do tego samego DAC. 

Plik to plik, transport nic tam nie zmieni. A jeśli twierdzisz inaczej to napisz proszę co w pliku audio może zmienić transport i w jaki sposób 🙂

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rufijo, jeśli  masz na myśli Tidal MQA to Chromecast wciąż maksymalnie tylko 24/94 i nie rozpakuje MQA. Ale tym się nie przejmuj. MQA to lipa. Tidal HiFi możesz z przyjemnością słuchać z Chromecast Audio. 

Solidny dobry DAC to podstawa do każdego transportu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JohnDoe napisał:

Plik to plik, transport nic tam nie zmieni. A jeśli twierdzisz inaczej to napisz proszę co w pliku audio może zmienić transport i w jaki sposób 🙂

W samym pliku nic. W sposobie jego przekazania do DAC już więcej bo jest coś takiego jak jitter I master clock. Inaczej wszystkie transporty CD też by tak samo grały. Jasne ,że DAC ma większy udział i tu się nie spieram. Ale skoro plik to plik to po co Ci i Chromecast i Bluesound :) ?Ja tam lubię sprawdzać na ucho bo to w końcu mi się ma podobać. I też dla MQA to lipa.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprawny transport ma za zadanie przekazać z fizycznej płyty CD lub z pliku ze streamingu informacje 1:1  do DAC. I nic więcej. Jeśli słyszysz jitter to może masz tam jakąś usterkę? 

Moim głównym streamerem (transportem) jest Node.     Chromecast Audio kupiłem bo jest tani, fajny i szkoda go nie mieć ;)

Oba transporty - Node i Chromecast - sprawdzałem również z Roon i nie usłyszałem absolutnie żadnej różnicy (chociaż na początku czary były).

 

Na innym forum były kiedyś takie porównania CD vs Tidal. Pomierzone wyszło, że niczym się nie różnią.   Jeśli transport CD robi róznicę to zapewne panowie z tamtego forum trafili na taki sam laser  do zripowania płyty jak technicy ripujący w Tidal.   Mieli fart ;)  No bo jak inaczej wyjaśnić brak różnic?

 

 Też lubię sprawdzać, słuchać  i eksperymentować 🙂    często pierwsze wrażenia są mylne. 

I żeby nie było, płyty CD też kupuję, po to, żeby je mieć bo są fajne i na przyszłość jak może zrezygnuję ze streamu.  CD transportu jeszcze nie mam bo nie śpieszy mi się z tym .

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nawet udawał ,że umiem wytłumaczyć dlaczego transporty dla mnie brzmią inaczej, bo nie umiem. To co lubię w tym forum w przeciwieństwie do konkurencji to to ,że możemy kulturalnie pogadać i wymienić się doświadczeniem czy nawet zgodzić ,że się nie zgadzamy i jest ok :) juz sobie wyobrażam jaka burza by była tam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

przysłuchuje się dyskusji i stoję przed podobnym problemem ale nie znalazłem odpowiedzi podobnej więc konkretne pytanie.

Do obecnego systemu stereo chciałbym dodać streamer i/lub DAC. Budżet to 1500, max 2000.

System to NAD 356BEE spięte z Audio Academy Hyperion III.

Wiem, że zasadniczo podejścia są dwa: streamer jako transport i dobry DAC lub dobry streamer z wbudowanym DAC.

Wymaganiem „must have” jest wejście optyczne i USB do DAC/Streamera, odtwarzanie i sterowanie przez WiFi ze smartfona (iPhone). Opcjonalnie ”nice to have” BT do słuchawek i obsługa AirPlay.

Pytanie co zagra lepiej w tym systemie i w tym budżecie.

- używany Cambridge Audio Stream Magic 6 v2 (ok. 2000 PLN)

- nowa Yamaha WXC-50 (ok. 1550 PLN)

- iEast M30 Pro (transport) + po optyku Topping D50/D30/DX3Pro - inne?

- Chromecast Audio (transport) + po optyku Topping D50/D30/DX3Pro - inne?

- wasza propozycja w budżecie?

Z tego co wiem CA gra całkiem fajnie i ma dobre recenzje ale jest stare i ma podobno koszmarną aplikację.

Yamaha nowsza i chwalona za aplikację a i dźwięk na dobrym poziomie, choć trochę na modłę Yamahy ale tu już bez DAC (patrz budżet)

W pozostałych kwestiach nie mam doświadczenia więc będę wdzięczny za konstruktywne komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z funkcją gapless w chromecascie? Nie miałem z nim styczności na tyle długo, żeby to sprawdzić a myske, że dla wielu potencjalnych użytkowników będzie to ważna informacja. 

A jak to jest z funkcją gapless w chromecascie? Nie miałem z nim styczności na tyle długo, żeby to sprawdzić a myske, że dla wielu potencjalnych użytkowników będzie to ważna informacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 20:42, Rufijo napisał:

Wcześniej miałem krótko Chromecast i moim skromnym zdaniem (może kwestia autosugestii) grało to słabiej niż mój amplituner. Nie mówiąc o tym, że wymaga HDMI.

A;e z czym to sprawdzałeś? Jaki miałeś wzmak do tego chromecasta?

Dnia 3.01.2020 o 23:03, JohnDoe napisał:

Chromecast Audio (bo inne nie wiem) ma ograniczenie do 24/96kHz ale czy to jest słyszalne ograniczenie - wątpię.  

No właśnie. Tak zasypuja nas nowymi formatami audio w gęstości żelaza a tak na prawdę juz jest wielka trudność w odróżnieniu MP3 320 od FLAC. Więc nie szalejmy z tymi 24 bitami. Fajnie że jest i tyle

 

Ja miałem chromecasta ale po przesiadce na malinke już do niego nie wrocę. Oczywiscie roznica jest kilku stówek i faktycznie moim zdaniem błąd że google z tego zrezygnowało bo wielu klientów z tego korzystało. ale ja płakać nie będę :D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

A;e z czym to sprawdzałeś? Jaki miałeś wzmak do tego chromecasta?

Miałem wtedy Onkyo TX-NR656 i porównywałem jakość pomiędzy chromecastem wbudowanym a tym na HDMI. Być możę proces konwersji do HDMI wpływa na jakość? Nie wiem. Myślę, że to mogła być autosugestia. Teraz mam Chromecast audio podłączone optyką i nie mam zastrzeżeń. Ale teraz mam Cambridge CXA80. Zacząłem też używać komputera i USB i jestem zaskoczony jakością! Rewelacja! I mogę słuchać Tidal Master.

Niestety tu już różnicy pomiędzy Master a HiFi nie słyszę. Niestety akustyka pomieszczenia i inne czynniki robią swoje...

9 godzin temu, S4Home napisał:

No właśnie. Tak zasypuja nas nowymi formatami audio w gęstości żelaza a tak na prawdę juz jest wielka trudność w odróżnieniu MP3 320 od FLAC. Więc nie szalejmy z tymi 24 bitami. Fajnie że jest i tyle

 

Ja miałem chromecasta ale po przesiadce na malinke już do niego nie wrocę. Oczywiscie roznica jest kilku stówek i faktycznie moim zdaniem błąd że google z tego zrezygnowało bo wielu klientów z tego korzystało. ale ja płakać nie będę :D

Pozdrawiam

Nie mam zbyt wyczulonego ucha i nie jestem pewien w jakim formacie streamuje Spotify premium (chyba właśnie mp3 320), ale słyszę wyraźnie różnicę pomiędzy Tidalem HiFi (loss-less). Sprawdziłem to też w ślepym teście i wszyscy potwierdzili, że Tidal brzmi lepiej. Oczywiście porównywaliśmy te same wydania.

6 godzin temu, MobyDick napisał:

Tyle że trzeba uściślić. Google zrezygnowało z produkcji Chromecast Audio który nie ma hdmi. Chromecast-y z hdmi są nadal produkowane.

Ale nadal da się je (audio) kupić. Sam właśnie dwa kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem korzystając z chwili puściłem sobie kilka piosenek na zmianę z Chromecast Audio i digione Signature z tego samego Dac ( co prawda coaxial Vs spdif  ale Tu nie powinno być zmian ) i jednak jest duża różnica. Taka głupia Laydy Gaga - Shallow. Z Chromecast po prostu nie ma tych wokali, nie słychać tyle gitary. Puszczane z tego samego Tidala, ten sam plik, na trzeźwo. Malina lepsza dźwiękowo, bo wiadomo,że obsługa i wygoda to Chromecast. Aż baterie rozladowalem.

IMG_20200129_214759.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...