Skocz do zawartości

Jaki streamer do wzmacniacza bez DACa, malina?


MarcKrawczyk

Recommended Posts

Dnia 28.01.2020 o 18:46, Jentle napisał:

Witam,

przysłuchuje się dyskusji i stoję przed podobnym problemem ale nie znalazłem odpowiedzi podobnej więc konkretne pytanie.

Do obecnego systemu stereo chciałbym dodać streamer i/lub DAC. Budżet to 1500, max 2000.

System to NAD 356BEE spięte z Audio Academy Hyperion III.

Wiem, że zasadniczo podejścia są dwa: streamer jako transport i dobry DAC lub dobry streamer z wbudowanym DAC.

Wymaganiem „must have” jest wejście optyczne i USB do DAC/Streamera, odtwarzanie i sterowanie przez WiFi ze smartfona (iPhone). Opcjonalnie ”nice to have” BT do słuchawek i obsługa AirPlay.

Pytanie co zagra lepiej w tym systemie i w tym budżecie.

- używany Cambridge Audio Stream Magic 6 v2 (ok. 2000 PLN)

- nowa Yamaha WXC-50 (ok. 1550 PLN)

- iEast M30 Pro (transport) + po optyku Topping D50/D30/DX3Pro - inne?

- Chromecast Audio (transport) + po optyku Topping D50/D30/DX3Pro - inne?

- wasza propozycja w budżecie?

Z tego co wiem CA gra całkiem fajnie i ma dobre recenzje ale jest stare i ma podobno koszmarną aplikację.

Yamaha nowsza i chwalona za aplikację a i dźwięk na dobrym poziomie, choć trochę na modłę Yamahy ale tu już bez DAC (patrz budżet)

W pozostałych kwestiach nie mam doświadczenia więc będę wdzięczny za konstruktywne komentarze.

Po dalszej analizie Waszych odpowiedzi oraz własnego rozpoznania zwiększyłem budżet i sytuacja wyglada następująco:

- Arcam irDAC II + Chromecast audio (2300 +150 pln)

- Arcam airDac (2100 pln)

- Onkyo NS-6170 (używany ok. 2000 pln albo nowy z Amazonu za 2200 pln, ale póki co niedostępny)

- Bluesound Node 2i (2222 pln)

- Yamaha WXC-50/WXA-50 (choć nie potrzebuję wbudowanego w tę ostatnią wzmacniacza) - 1500-2300 pln

Z wymagań doszło streamowanie z aplikacji YT przez telefon (najlepiej przez WiFi lub AirPlay) ale z tego co czytam praktycznie nic tego nie wspiera. Można w BS Node 2i ale po BT lub z Androida (podobno) ale z iPhone’a nie działa.

W tym zestawieniu zastanawia mnie ten airDAc bo wszędzie występuje tylko jako DAC ale ma złącze ethernet i WiFi więc jak to z nim jest? Instrukcja jest bardzo oszczędna w tej materii.

Miał ktoś tego DAC’a i podzieli się wiedzą na temat możliwości sieciowych tego cuda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 13.02.2019 o 13:16, MarcKrawczyk napisał:

Jestem prawie zdecydowany na wzmacniacz Nox Vidmate VLC  rega brio plus kolumny dynaudio emit m20.

Jaki streamer do tego dobrać?

Nie powiem podoba mi się ca cxn, ale najtaniej nowy ver I jest za 2 999,00!!!

Może coś tańszego, i tak już przekroczyłem ostro zakładany budżet na sprzęt.

Czy malina dobrze współpracuje z tidal, słyszałem ,że sprawia kłopoty?

I dla mnie oczywistym wyborem to AS 701 plus malinka, jednak brak w innych wzmacniaczach wyjścia sub out ogranicza mój wybór (magnat mr 780, nad'y).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 11:56, Jentle napisał:

Po dalszej analizie Waszych odpowiedzi oraz własnego rozpoznania zwiększyłem budżet i sytuacja wyglada następująco:

- Arcam irDAC II + Chromecast audio (2300 +150 pln)

- Arcam airDac (2100 pln)

- Onkyo NS-6170 (używany ok. 2000 pln albo nowy z Amazonu za 2200 pln, ale póki co niedostępny)

- Bluesound Node 2i (2222 pln)

- Yamaha WXC-50/WXA-50 (choć nie potrzebuję wbudowanego w tę ostatnią wzmacniacza) - 1500-2300 pln

Z wymagań doszło streamowanie z aplikacji YT przez telefon (najlepiej przez WiFi lub AirPlay) ale z tego co czytam praktycznie nic tego nie wspiera. Można w BS Node 2i ale po BT lub z Androida (podobno) ale z iPhone’a nie działa.

W tym zestawieniu zastanawia mnie ten airDAc bo wszędzie występuje tylko jako DAC ale ma złącze ethernet i WiFi więc jak to z nim jest? Instrukcja jest bardzo oszczędna w tej materii.

Miał ktoś tego DAC’a i podzieli się wiedzą na temat możliwości sieciowych tego cuda?

Dźwiękowo najlepszy będzie Arcam irDAC II. Nie wiem czy z Chromecastem czy nie lepiej było by tu dorzucić do malinki. Jeśli jednak nie lubisz kombinować, lubisz prostotę to Onkyo 6170 to dobre gotowe urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...