Skocz do zawartości

Hierarchia kolumn


STELVIO

Recommended Posts

Witam. Mam taki dylemat. Interesuję się wymianą kolumn w kinie domowym. Konkretnie chodzi o fronty do stereo. Zainteresowałem się kolumnami firmy Heco. Są dla mnie cztery do wyboru. Music Style, Aurora, Elementa i Celan. Gdzie Celan jest w hierarchii to wiem. A jak stoi pozostała trójka? Która jest starsza która nowszym modelem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2600 bierz bo nic lepszego nowego nie kupisz!!!! Mają fenomenalną przestrzeń, dźwięk  nie idzie na słuchacza,  tylko na boki,trochę jakby średnica wycofana,co daje efekt głębi i przestrzenności, sopran nie nachalny i basu sporo, akurat do kina domowego, zresztą  do muzyki także, to szkoła grania Heco, bo te revolution też tak samo grają, ogólnie  taki naturalny dźwięk,  lekko ocieplony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturas nie! Troszkę wprowadziłeś kolegę w błąd! I to duży który sporo zmienia. Rozumiem że niechcący.

Elementa to nie model starszy a aktualny. Uwaga hierarchia i dźwięk poprawne. Od dołu!

1. Victa - pomijamy

2. Dawna Music Style Obecna Aurora - granie gęste, ciepłe, mocne, delikatniejsze na górze ale obszerne. Z solidnym basem

3. Aleva GT - granie zbliżone do Auroray chociaż równiejsze, delikatniejsze.

4. Elementa - to model aktualny łączący Aurore z Celanem. Dźwięk jaśniejszy, z szybszym basem. W skrócie Wygląd Aurory dzwięk Celana.

5 Celan GT lub nowe Celan Revolution - jaśniejsze, bardzo przestrzenne granie, szybkie, Do tego znakomita obudowa.

6. New Statement - inna klasa Celana. Level wyżej. Inne firmy to już by zaliczyły do HiEndu

7. Concerto Grosso - chyba już nie produkowane.

 

W zestawieniu świadomie nie zmieściłem całej linii DIREKT.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora granie gęste - aha yhym ? Ale branża  na zawsze rację 

Stelvio a w czym tu urażać? Piotrek z s4 przechodził  obok odsłuchu Auror, bo ma tyle klientów i kolumn, że  mu się gęstości  kolumn pomyliła ? wtedy mu grały  Indiana line nota 

Nie no  nie mogę tego tak zostawić, Piotrek musi się liczyć z rzetelnością swych opisów ,bo użytkownicy przyszli  liczą  się ze zdaniem branży jako autorytetom, a nie ze  zdaniami obiektywnych użytkowników,  mam aktualnie zapalenie zatok i oskrzeli, biorę antybiotyk, głowa  mnie tak rozbolala teraz od tego głupstwa co Piotrek napisał,  że muszę  Nurofen wziąć  no ? tak się zdenerwowalem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde no pewnie że  mam Aurora i to od prawie początku, jak tylko weszły na rynek,Piotrek  tu kiedyś pisał  że  słuchał  Auror przechodząc, ale nikt  tu mi kitu i nich nie wcisnie, bo ja je znam na wylot, ale wiesz branża  na zawsze rację;  jakby Piotrek był ogrodnikiem i powiedział że trawa jest czerwona, to też by miał rację, bo jest ogrodnikiem i się zna na tym . Mimo tego że ho bardzo lubię, to nie mogę tego tak zostawić, bo sie Piotrek rozbisurmani, muszę  go poszarpać, bo on będzie plutł  głupoty, a ja będę musiał brać  Captopril na nadciśnienie  tętnicze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelvio ja już tu pisałem parę razy i Aurorach, przejrzyj forum, jak będziesz miał jakieś pytania to wal jak w dym ? nagadalem się  bo to był cios w plecy od Piotrka,brzydko  mi napisał, Plus osób z branży  polega na tym że  mają  kupę  sprzętu i mogą  więcej napisać, ale minus jest taki że  oni to słuchają  pobieżnie,a użytkownik wsłuchuje się gruntownie w różnych konfiguracjach, ja w całej Polsce  znam najlepiej te kolumny, Piotrek  bzdurę napisał i mi brzydko napisał, a ja bym poszedł za nim w ogień  i talerzyk wigilijny nawet przy stole u mnie by miał, ale teraz mu nie daruje, przyczaje  się na niego,jak tylko glupstwo kłamliwe napisze jakieś ,to  od razu  zastosuje na niego atak frontalny, będę  z nim cisnal jak swojego czasu Top hi-fi  Posnania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego iż wiele , jeśli nie prawie wszystkie salony audio mają bardzo słabe salki do odsłuchów , niekiedy otwarte na resztę salonu...

Wystarczy wspomnieć wrzucony przez @Kraft kalkulator z mega-acoustics by wiedzieć iż jeśli np. przygotują Nam parę kompletów kolumn postawionych obok siebie to ichniejsze ustroje akustyczne nie będą już dobrze pracować.

Tak więc ja bym na Piotrka z s4home nie psioczył , przecież może też inaczej słyszeć niż inni , a podaje swoje wrażenia , które mogą być rozbieżne z naszymi.

Stelvio , musisz wypożyczyć i w domu sprawdzić co Ci podpasuje ,ew. w salonie możesz ocenić wstępnie jako tako brzmienie + gabaryty / wygląd czy Ci odpowiada

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45789]STELVIO[/mention]
Przestań czytać, zacznij słuchać
Pozdrawiam 
Nie wszystko wszędzie można kolego posłuchać. Jedynie ktoś może porównanie napisać, jak grają w porównaniu z np MA Silver 10. I ja wtedy będę wiedział.

Osobiście testowałem B&W 683 s2 z focal aria 926 i MA Silver 10 i sonus faber chameleon t i jeszcze dali zensor7. Wszystko na denon 1520ae.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ można wpłacasz kaucję i wybrany zestaw a nawet dwa, przez kuriera ląduje w Twoim dużym pokoju! I słuchasz. 
Wiem, że tak można. Ale nie każdy chce się w to bawić. Kaucja, wysyłanie w te i we te. Nie jestem audiofilem i wystarczą mi moje odsłuchy i porównanie do innych. Nawet opinie innych. Wiem, że potrzeba mi kolumn do kina i stereo z basem. W przystępnej cenie. I tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...