Skocz do zawartości

pomoc w doborze sprzętu


terry85

Recommended Posts

cześć,

potrzebuję pomocy w doborze sprzętu który najlepiej sprawdzi się w moich potrzebach, tak więc po kolei:

1. Kwota - do 4 tys PLN, drobna elastyczność wchodzi w grę

2. Sprzęt nowy

3. salon ok 18m -  prostokąt, sprzęt miałby być ustawiony ok 4m od kanapy

4. ma służyć głównie do słuchania muzyki/radia (rock), ale też chciałbym podłączyć do niego zarówno TV jak i konsole PS4; z funkcji na pewno WiFi, radio (internetowe z DAB); odtwarzanie sieciowe

5. kolumny - w grę wchodzą podłogowe, na półce nie mam miejsca :)

6. zakup na dłuższy czas

 

Najchętniej wszystko all-in-one, a nie osobne urządzenia (oczywiście nie licząc kolumn...)

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mam kilka pytań:

-pierwszy zestaw: ta Yamaha ma radio DAB? Bo z opisu widzę internetowe i fm? No i cena trochę przekracza moje możliwości... blisko 5 tys jeśli dobrze sprawdzam.

- drugi zestaw: to samo pytanie co do DAB, i widzę tylko jedno wejście cyfrowe? Rozumiem, że i TV i konsole miałbym mieć wpiętą właśnie przez wejście cyfrowe? Bo HDMI brak

- onkyo z wyposażenia podoba mi się najbardziej, ale cenowo też wychodzi mi blisko 4,7 tys.. może jakie inne kolumny jesteś w stanie zaproponować? I czy jest w ogóle sens myśleć o modelu 8270 (gdybym jakimś cudem podwyższył budżet)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli koniecznie zależy Ci na tunerze DAB, to w zadanym budżecie wchodzi w rachubę amplituner Yamaha R-N402D oraz oferta Onkyo. Już model TX-8250 ma wbudowany tuner DAB i jest dźwiękowo lepszy niż Yamaha. Model TX-8270 ma dodatkowo złącza HDMI, które w łatwy sposób pozwalają na podłączenie różnych źródeł audio-video kablami HDMI i wyprowadzenie tylko jednego kabla HDMI do telewizora. W przypadku modelu TX-8250 i innych amplitunerów musimy równolegle podłączyć nasze urządzenia audio-video kablem audio do amplitunera, a wizję do telewizora. Jeśli jednak stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, a budżet jest sztywny, wolałbym zastosować tańszy model TX-8250 i dokupić lepszy zestaw kolumn.

Kolumny - bardzo ciekawą opcją byłby zestaw z kolumnami Heco Aurora 700. To dosyć duże kolumny, ale jeśli szukasz dźwięku dynamicznego z dobrą podstawą basową, świetnym wypełnieniem, dużą swobodą grania, będzie to moim zdaniem rozwiązanie najlepsze. Alternatywą może być zestaw z Monitor Audio MR6. Natomiast jeśli lubisz bardziej twarde, mocne, szybkie, konkretne granie, rozważ system oparty na Polk Audio Signature S50E. Alternatywą dla powyższych jest jeszcze polski zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 27. To trochę taki złoty środek pomiędzy dynamiką, szybkością a ciepłem, plastyką.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz indywidualnej ofert cenowej dla forumowicza (przy zestawach składanych z poszczególnych elementów), jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak konicznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.  Po dłuższym czasie kupiłem zestaw tx-8270 +Heco Aurora 700. Do tego kable chord clearway i...  Jest super😊.  Dzięki za poradę. 

Mam niestety problem którego chyba nie jestem w stanie rozwiązać. tv z onkyo spięty jest za pomocą hdmi. Działa i obraz i dźwięk wszędzie,  poza kanałami canal+ i tvp sport hd... 

TV to Lg 42lb650v z modułem cl+. 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo wie jak go rozwiązać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...