Skocz do zawartości

Atmos 5.1.2 A-Z filmy muzyka konsola 6k 8k lub 10k


Pawel Baginski

Recommended Posts

Witam Serdecznie wszystkich. To moj pierwszy post :).

Buduje dom jak na obrazku salon 4 na 3 12m2. Jestem na etapie stan surowy przed tynkami. Kino domowe filmy, muzyka, konsola 50/20/30.

Potrzebuje porady chce miec kino domowe 5.1.2 2 glosniki w suficie do Atmosa i moze 2 w kuchni. Myslalem o ONKYO TX-NR686E. Jezeli mialbym zbudowac kino domowe opierajac sie na tym AV jakie glosniki, kable, wtyczki itd polecacie. Zalezy mi na tym by moc podlaczyc telefon moze w przyszlosci asystenta Alexe lub GoogleHome.  

Pytania:

1. Jakie kable, ile metrow, jaki przekroj, musze kupic jezeli kable chce ukryc w tynkach i posadzce. Czy klasc bezposrednio pod tynki czy jakas oslone rurke plastikowa (prosze o linki do kabli i ewentualnych oslon). Ile kabla zostawic przy wyjsciu ze sciany, podlogi czy stosowac bannana plugs czy podlaczac bezposrednio?

2. Jakie glosniki, moze zestaw do tego AV (koloru bialego lub drewna) a moze jakis inny AV polecacie i jakie glosniki sufitowe? myslalem o https://www.teufelaudio.pl/kino-domowe/ultima-40-surround-5-1-set-p18527.html 

3. Co polecacie do sluchania plyt winylowych?

Prosze opodpowiedzi, linki, opinie.

Pozdrawiam

Pawel


 

2019-02-14 12_59_15-Dom w szmaragdach (G) PARTER.png

PS.
Obecnie pracuje w Niemczech i zastanawiam sie czy nie kupic AV w DE   
https://www.hifi-regler.de/shop/onkyo/onkyo_tx-nr686e-silber-100008613-si.php?utm_source=idlo&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping feed

Kupic teraz caly zestaw i przetestowac przez pol roku, czy wstrzymac sie i kupic na obnizkach w pazdzierniku Black Friday? myslicie ze moze byc tanszy niz 440€ ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A więc po kolei.

salon jest dość mały. Boję się o Atmosa tutaj.

Ale chwilę. Bo widze że tam jest około 5x5m. Te wymiary ograniczyłeś chyba do miejsca odsłuchu tylko? A tak się nie robi.

Co do wyboru amplitunera to Onkyo 686 lub Yamaha 685 jest dobrymi wyborami w tej cenie.

17 godzin temu, Pawel Baginski napisał:

1. Jakie kable, ile metrow, jaki przekroj, musze kupic jezeli kable chce ukryc w tynkach i posadzce. Czy klasc bezposrednio pod tynki czy jakas oslone rurke plastikowa (prosze o linki do kabli i ewentualnych oslon). Ile kabla zostawic przy wyjsciu ze sciany, podlogi czy stosowac bannana plugs czy podlaczac bezposrednio?

Solidne miedziane z OFC, ile metrów no to sam będziesz wiedział gdzie kabel wchodzi do ściany gdzie wychodzi i jak idzie.. Nie rób wtyczek żadnych. Zostaw sobie dużo kabla nawet 1,5m wystającego. Na wypadek zmian.

17 godzin temu, Pawel Baginski napisał:

2. Jakie glosniki, moze zestaw do tego AV (koloru bialego lub drewna) a moze jakis inny AV polecacie i jakie glosniki sufitowe? myslalem o https://www.teufelaudio.pl/kino-domowe/ultima-40-surround-5-1-set-p18527.html

Teufel tylko w niemczech w reszcie europy nie spotkałem tych kolumn. Co jest dla mnie deczko dziwne. Ale kolumn nie znam więc nie powiem. Polecam jednak coś "firmowego"

17 godzin temu, Pawel Baginski napisał:

3. Co polecacie do sluchania plyt winylowych?

Obojętne. Nawet tani gramofon. Bo będziesz miał amplituner kina a nie wzmacniacz stereo. Jakości winyla i tak nie uraczysz.

17 godzin temu, Pawel Baginski napisał:

PS.
Obecnie pracuje w Niemczech i zastanawiam sie czy nie kupic AV w DE   
https://www.hifi-regler.de/shop/onkyo/onkyo_tx-nr686e-silber-100008613-si.php?utm_source=idlo&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping feed

Kupic teraz caly zestaw i przetestowac przez pol roku, czy wstrzymac sie i kupic na obnizkach w pazdzierniku Black Friday? myslicie ze moze byc tanszy niz 440€ ?

Na razie cena nie osiągalna w PL co nie jest powiedziane że w październiku nie będzie. Raczej będzie bo czekamy już na 696.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

A więc po kolei.

salon jest dość mały. Boję się o Atmosa tutaj.

Ale chwilę. Bo widze że tam jest około 5x5m. Te wymiary ograniczyłeś chyba do miejsca odsłuchu tylko? A tak się nie robi.

Co do wyboru amplitunera to Onkyo 686 lub Yamaha 685 jest dobrymi wyborami w tej cenie.

Solidne miedziane z OFC, ile metrów no to sam będziesz wiedział gdzie kabel wchodzi do ściany gdzie wychodzi i jak idzie.. Nie rób wtyczek żadnych. Zostaw sobie dużo kabla nawet 1,5m wystającego. Na wypadek zmian.

Teufel tylko w niemczech w reszcie europy nie spotkałem tych kolumn. Co jest dla mnie deczko dziwne. Ale kolumn nie znam więc nie powiem. Polecam jednak coś "firmowego"

Obojętne. Nawet tani gramofon. Bo będziesz miał amplituner kina a nie wzmacniacz stereo. Jakości winyla i tak nie uraczysz.

Na razie cena nie osiągalna w PL co nie jest powiedziane że w październiku nie będzie. Raczej będzie bo czekamy już na 696.

Piotr

 

W takim razie gdzie powinienem umiescic glosniki sufitowe i tylnie? 3,5m-4m od telewizora bedzie kanapa a za nia polka myslalem zeby ustawic je na polce za uszami :) . Czy w takim razie jest sens robienia atmosa?

Solidne miedziane z OFC - jak juz bede wiedzial gdzie ustawic glosniki to policze ile metrow. Bardziej chodzi mi o grubosc przewodu dla tego Onkyo i jak beda w tynkach czy musze dawac jescze dodatkowe oslony. 

Polecam jednak coś "firmowego" .......? Czyli pod ten AV Onkyo co bys proponowal?

Mieszkam kolo Ciechocinka takze nie za bardzo wiem gdzie moge jechac na odsluch.

A moze kupic do zabudowy?
https://www.hifi-regler.de/products/audio-hifi/lautsprecher_audio/einbau-lautsprecher/

https://www.imperiumaudio.pl/przewod-glosnikowy-kruger-matz-2x2-5mm-ofc-ekran-foliowy.html moze taki kabel ?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obawiam się żę nie. Jednak musi być pewna odegłość pomiędzy Atmosem a surroundami.

Co do grubości weż sobie 2,5mm, albo 1,5mm jeśli ma dodatkową otuline. Jak Procab LS15 albo Melodika MDC2150

Co do kolumn głośnikowych to ile masz na to $$? Melodika BL40MKIII, Indiana Line Tesi 561, Dali Oberon 7, to jedynie przykłady kolumn które na prawdę dobrze sobie radzą w kinie i stereo.

W zabudowie dobrze grają sprzęty..... drogie.

Canton i Dali może być ok.

Ten kabel wygląda dziwnie dobrze. Jak na Kruger i Matz. Nie znam go.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.91420b0d18b32c4c193404ae1ac412bf.png
Prosze o korekte jezeli cos zle policzylem.

Znalazlem taka tabelke. Wysokosc pokoju mam 2,7m z tabelki wynika szerokosc pokoju 2,7m*1,28=3,5m tyle mam w szerokosci. a na dlugosc tez 2,7*1,54= 4,2m.
Taka bedzie przestrzen odsluchowa.


Pi razy drzwi :) 50m kabla bede potrzebowal. Jak w temacie jezeli chodzi o $$ przedzial 6 do 9tys max. 

Optymalne Centrum (tam gdzie bedze siedzial Ja :) )  3m od telewizora 55" (1,22m szeroki) glosniki przednie oddalone od srodka telewizora 1,5m skierowane pod katem 30° kazdy.

Tylnie glosniki na wysokosci uszu lub 1,25 wysokosci przednich pod katem 110° w odleglosci 4,2m od sciany z TV.

Dwa glosniki na suficie Jakiej firmy ? 1,5m oddalone ode mnie i rownolegle do centralnych pod katem 80°.

image.png.b074de667989f5b4b8863b64bb9e31bf.png

A moze opcja 5.1.4 jak juz bede w klad kable po suficie. Rekomendowana wysokosc sufitu 2,3-3,6m (The ideal ceiling height is between 7.5 and 12 feet

Zapewne bede potrzebowal amplitunera co ma 4 wyjscia na sufitowe. Jaki tu polecacie?

Odsluchiwal ktos moze 5.1.2 i 5.1.4 czy rzeczywiscie czuc roznice? 

Pozdrawiam Pawel

image.png.1cb0f04dc3d183bdfef9771692b896c8.png
image.thumb.png.06733752a7122aac072f35fc580bc255.png

image.png.b3b2c892335674c8d8c0b6398a386155.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pmc-speakers.com/sites/default/files/attachments/twenty_series_manual_feb14_lores_0.pdf

Strona 23-24

Chodzi o punkty przecinania się osi.

Klipscha nie chce mi się szukać ale też był inaczej. W Dali te wstęgowe fronty np mają być na wprost. Dlatego zrezygnowano z wstęgowych tyłów.

Więc zobacz na manual kolumn które chcesz kupić.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie Piotr,

Rozwazam tez zakup glosnikow uzywanych. Masz moze w przyklad jakis glosnikow ktore 3 lata temu mniej wiecej byly z gornej polki a teraz ich cena spadla mozna kupic na allegro ebay etc.

NP. Znalazlem taka aukcje

1 pair of Canton GLE 409 as main speaker 
1 pair of Canton LE 130 as surround 
speaker 
1 Canton GLE 405 CM as center speaker 1 Canton AS 85 SC as subwoofer 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/komplettes-canton-5-1-set-in-bestzustand-/1026447231-172-5388

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...