Skocz do zawartości

Chorus 726 vs Klipsch RF280


Jakub Duda

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś mógłby krótko opisać przewagę jednych i drugich.

Żadnych niestety nie słyszałem.

ZA klipschami przemawia skuteczność i pasmo przenoszenia w dole. Zależy mi na ciepłym brzmieniu, potężnym lekko leniwym basie. Kontur to nie moja bajka.

Będą używane do słuchania głównie house/pop, Podłączone pod CA azur 651a z czasem chcę zrobić klona Accuphase e-450 od chińskich braci z aliex (części mam tylko zapał się skończył).

pokój jakieś 30 + metrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakub Duda napisał:

Zależy mi na ciepłym brzmieniu, potężnym lekko leniwym basie. Kontur to nie moja bajka.

Te kolumny co wymieniłeś w temacie to odwrotność tego co byś chciał uzyskać, Więc trzeba szukać na zupełnie innym biegunie. Nic co gra ostro, jasno, konturowo , a tak właśnie grają Klipsch Rp i Focal Chorus ;)

Nowe czy używane?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubakk napisał:

Pylon sapphire 25 załatwi temat o ile wzmacniacz je ogarnie ;)  granie typowo "dyskotekowe" , spory bas , ładna stolarka , duży wybór oklein itp.

Może się nie znam ale brzmienie dyskotekowe kojarzy mi się z twardym szybkim "kick" basem i piskliwą drażniącą górą. więc odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ani jedne ani drugie.

W tym przypadku Klipsch jest znacznie lepszą konstrukcją ale podłączanie obu do jasnego Cambridge to bardzo zły pomysł.

Dźwięk będzie detaliczny, aż za bardzo.

Do takiej elektroniki w tej cenie polecam ELAC Uni Fi to jeden z lepszych doborów w tej cenie, ewentualnie KEF Q750.

Zapraszam na odsłuch i po lepsze ceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jakub Duda napisał:

Może się nie znam ale brzmienie dyskotekowe kojarzy mi się z twardym szybkim "kick" basem i piskliwą drażniącą górą. więc odpada.

Mnie się kojarzy z powolnym , ruszającym kluczykami w mej kieszeni :P i tak grały pylony , choć góra była jazgotliwa , dlatego wybrałem focala , ma fajne zejście a góra nie męczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...