Skocz do zawartości

Wybór subfoowera


Lebciu

Recommended Posts

Witam. Posiadam amplituner Denon AVR-X 1400H plus głośniki Wilson Viper. Chciałem dokupić do tego zestawu subwoofer Wilson sub-10. Może polecacie jednak coś innego ? Słucham dużo radia i muzyki klubowej :)  Myślalem również nad Klipsch r10sw, r12sw oraz Jbl studio 250. Pokój to 25 m2. Jaki będzie odpowiedni do metrażu pokoju oraz reszty głośników żeby to wszystko w miarę grało. Lubię dobry bas.  Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Edytowano przez Lebciu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz subwoofer także do muzyki, do Twojego salonu zaproponowałbym Klipsch R-100SW, ewentualnie nieporównywalnie lepszy SVS SB-1000. SVS to konstrukcja zamknięta, dedykowana także do muzyki, to subwoofer o szybki , bardzo dobrze kontrolowanym, dokładnym basie.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież R100SW to kopia R10. Dokładnie to samo. Drożej i typowa kinowka.

W tej ceni można mieć dwa Magnaty :D

 

5 minut temu, Lebciu napisał:

A co sądzicie o Jbl studio 250, Wilson sub-10 , Jamo J12 ?

Wilsona nie znam.

JBL to też typowa kinówka o miekkim wolnym basie.

Jamo J12 to praktycznie to samo co Klipsch R12SW. Membrana jest tylko z innych materiałów. Obudowa i wzmacniacz te same.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo jest troszkę tańszy. Czyli co gra tak samo jak Klipsch tylko ma gorsze wykonanie głośnika ? Ma to odwzorowanie w jakości basu czy żywotności głośnika ? Chcialem zeby był jak najbardziej uniwersalny jak i do filmu czy muzyki. Mój budżet to 1500zł.

Edytowano przez Lebciu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2019 o 13:50, Lebciu napisał:

Jamo jest troszkę tańszy. Czyli co gra tak samo jak Klipsch tylko ma gorsze wykonanie głośnika ? Ma to odwzorowanie w jakości basu czy żywotności głośnika ? Chcialem zeby był jak najbardziej uniwersalny jak i do filmu czy muzyki. Mój budżet to 1500zł.

Nie gra tak samo. Ma tą samą żywotność. Membrana jest z innego materiału. Tańszego.

Dnia 16.02.2019 o 21:55, Lebciu napisał:

A jest odczuwalna różnica między modelami Klipsch r-12sw a Klipsch r-110sw ?

Tak. Ale 110 jest z cermateliki szybszy głośnik bardziej punktowy i dokładny. Ale 12tka jest wieksza.

110 bardziej uniwersalny. R12SW typowa kinówka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również posiadam amplituner  Denon AVR-X 1400H i chyba musze poszukać subwoofera

Kolega Q21 doradził mi kupno kolumn do tego amplitunera Focal Chorus 706 , ale nie spełniają  moich oczekiwań 

Moje stare Magnaty grały na tym amplitunerze o wiele lepiej. Brakuje mi po prostu basu

Jaki w takim razie subwoofer powinienem dokupić , nie musi być drogi , może tez być uzywany

Pozdrawiam

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...