Skocz do zawartości

Co wybrać, co polecacie?


Krzysztof72

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na Forum.

Postanowiłem napisać(zapisać się) na Forum ponieważ od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować co kupić. Mój stary wysłużony Denon AVR2802 właśnie dokonuje żywota(ponoć standardowa sprawa utraty głosu przez sprzęt po latach użytkowania) postanowiłem zakończyć przygodę z amplitunerami KD i powrócić do starego dobrego stereo tym bardziej, że stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem gramofonu analogowego i w tym kierunku będę podążał. Stawiam zdecydowanie na amplituner ponieważ namiętnie słucham również radia a nie jestem żadnym audiofilem natomiast lubię posłuchać "dobrze brzmiącej" muzyki. Mam jednak dylemat odnośnie zakupu. Wstępnie wytypowałem 4 sprzęty(w ramach założonego budżetu ok 2 tys. zł).

Onkyo 8250

Yamaha R-N602

Yamaha R-S700

Pioneer SX-N30D.

Kolumny jakie by sprzęt napędzał to Tonsil Siesta Front. Pokój ok 30 m2. Słucham jazzu, rocka, popu, muzyki elektronicznej.

Który z ww sprzętów byłby najlepszy w takiej konfiguracji?

Edytowano przez Krzysztof72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysztof72 napisał:

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na Forum.

Postanowiłem napisać(zapisać się) na Forum ponieważ od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować co kupić. Mój stary wysłużony Denon AVR2802 właśnie dokonuje żywota(ponoć standardowa sprawa utraty głosu przez sprzęt po latach użytkowania) postanowiłem zakończyć przygodę z amplitunerami KD i

Aha.

A w czym możemy pomóc?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krzysztof72 napisał:

Onkyo 8250

Yamaha R-N602

Yamacha R-S700

Pioneer SX-N30D.

 

Jak pisząc poprawnie można przy ponowieniu nazwy się pomylić ? :D 

Za nastolatka miałem yamahę z tonsilem połączoną i było fajnie (wtedy) , ale też zbytniego wyboru nie było

czym różni się r-n602 od r-s700 , oba to amplitunery hmm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są nowe(mam je od 3 miesięcy) więc póki co pozostaną. Onkyo było moim pierwotnym typem zanim nie podsunięto mi R-S700. I od tamtej mory mam dylemat. Co do Onkyo vs Pionieer to podobno są to bliźniacze sprzęty i w zasadzie różnice są raczej kosmetyczne. No chyba, ze się mylę i brzmieniowo znacznie się od siebie różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn TONSIL Siesta odradzam urządzenia Yamaha, będzie za jasno, za ostro. Znacznie lepiej spasuje się amplituner Onkyo TX-8250 lub bliźniaczy Pioneer SX-N30AE. Chyba że zbudujemy system na klasycznym wzmacniaczu i dołożymy zewnętrzny odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10. To urządzenie korzystające z sieci, masz dostęp do setek internetowych stacji radiowych. W takim przypadku zwróć uwagę na Pioneer A-40AE oraz Marantz PM6006. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎15 o 13:08, Q21 napisał:

Do kolumn TONSIL Siesta odradzam urządzenia Yamaha, będzie za jasno, za ostro. Znacznie lepiej spasuje się amplituner Onkyo TX-8250 lub bliźniaczy Pioneer SX-N30AE. Chyba że zbudujemy system na klasycznym wzmacniaczu i dołożymy zewnętrzny odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10. To urządzenie korzystające z sieci, masz dostęp do setek internetowych stacji radiowych. W takim przypadku zwróć uwagę na Pioneer A-40AE oraz Marantz PM6006. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Zdecydowałem się na Onkyo TX-8250 i muszę przyznać, że jestem szczerze zadowolony. Zestaw gra naprawdę super. Udało mi się ściągnąć kilkanaście utworów w formatach DSD 5,6Mhz i 11,2 Mhz(darmowe) i to co wydobywa się z głośników w przypadku odsłuchu tych plików jest wręcz bajeczne. Muzyka z winyla też bez zastrzeżeń. Jak na moje potrzeby nic dodać nic ująć. Dzięki za podpowiedź w kwestii wyboru sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysztof72 napisał:

Zdecydowałem się na Onkyo TX-8250 i muszę przyznać, że jestem szczerze zadowolony. Zestaw gra naprawdę super. Udało mi się ściągnąć kilkanaście utworów w formatach DSD 5,6Mhz i 11,2 Mhz(darmowe) i to co wydobywa się z głośników w przypadku odsłuchu tych plików jest wręcz bajeczne. Muzyka z winyla też bez zastrzeżeń. Jak na moje potrzeby nic dodać nic ująć. Dzięki za podpowiedź w kwestii wyboru sprzętu.

Gratuluję wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 1.03.2019 o 09:28, Krzysztof72 napisał:

Zdecydowałem się na Onkyo TX-8250 i muszę przyznać, że jestem szczerze zadowolony. Zestaw gra naprawdę super. Udało mi się ściągnąć kilkanaście utworów w formatach DSD 5,6Mhz i 11,2 Mhz(darmowe) i to co wydobywa się z głośników w przypadku odsłuchu tych plików jest wręcz bajeczne. Muzyka z winyla też bez zastrzeżeń. Jak na moje potrzeby nic dodać nic ująć. Dzięki za podpowiedź w kwestii wyboru sprzętu.

Witam mam pytanie, czy nadal jesteś zadowolony z tego Onkyo i Siest? Kupiłem ten amplituner a na Siesty jeszcze czekam bo żona zażyczyła sobie białe a te nie są od ręki.  Kolumny zamówiłem bez odsłuchu,  im więcej czytałem tym większy zamęt  w głowie , patrzyłem już za kolumnami po 1600-2000zl. za szt. więc kupiłem Siesty i już nie przeglądam ale też nie słucham bo nie mam ich jeszcze a wątpliwości zostały . pozdrawiam

Edytowano przez ewaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...