Skocz do zawartości

Klub Heco


Recommended Posts

Mam przyjemność  założyć klub Heco ? zapraszam wszystkich użytkowników z forum, które mają, lub znają, lub mają  zamiłowanie do tej firmy ? Jest to moim zdaniem  firma, która  jeszcze względnie, nie życzy  sobie masy pieniędzy  za nic. Mimo że ma w swojej ofercie kolumny takie jak Concerto Grosso i The New Statement, które kosztują  kilkanaście tysięcy złotych i dla zwykłego zjadacza chleba w Polsce jest to ogromna suma, to za tą  cenę, takiej klasy i o takim brzmieniu kolumn innej firmy, musieli byśmy  zapłacić kilkukrotnie więcej. Heco w swojej ofercie ma spory wybór  dla klasy  średniej, to ta klasa  średnia moim zdaniem,  bije na głowę  klasy wyższe innych firm. Chciałbym zaproponować  jako forumowego ojca klubu Heco, Naszego sympatycznego kolegę  Bogusława  Kożyczkowskiego, który posiada Heco The New Statement ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo jak  milusio, wreszcie temat zaczął  żyć  ? Witam miło naszego klubowego patrona Bogusia i witam miło Krafta ? aa to moje brzdączki ? doktoratu  z audio  nie mam, jakiś mega osluchany nie jestem, poglebiam  oczywiscie  wiedze  i odsluchy i nie mogę  znaleźć alternatywy dla Heco, w cenach na które mnie stać,  ich głębia  i naturalność przekazu  i przestrzeń  dźwięku, jest jak narazie nie do pokonania przez innych rywali w tym samym budżecie ? C pójdę na jakiś odsłuch,  to wracam  do domu i się z nimi przepraszam ?

20190219_195107.jpg

20190219_195151.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że  mam ? Ale nie zawsze, te kolumny grają  różnie, zależy od nagranej  płyty cd,lub źródła  na przykład z dekodera tv to jest mniej basu,  jedna płyta jest przebasowiona,a inne nie ? zależy  też od gatunku muzyki jaki włączam,  dlatego lubię te kolumny, nie grają  jednakowo,zawsze jakaś niespodzianka ? aa jak mam za dużo basu, to sobie zmniejszam  we wzmacniaczu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.02.2019 o 18:42, Kraft napisał:

Też się zapisuję, tylko raczej platonicznie (no chyba, że wygram konkurs S4Home i dostanę Heco na własność). Fanem Auror już wszakże jestem!

Czytam dziś, że oprócz bycia fanem kolumn Heco Aurora jesteś już także ich właścicielem. Gratulacje! Witamy w klubie. Niech dobrze Ci grają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Faktycznie dołączam do klubu już oficjalnie. Napiszę coś więcej, jak przyjadą. Będzie to opis z odsłuchu w innej sytuacji akustycznej niż ta o której pisałem wcześniej. Zobaczymy co to zmieni. A na razie wrzucam "starą" recenzję, tę dzięki której stałem się właścicielem Heco.

1934844331_HecoAurora700-recenzjaKraft01.thumb.jpg.38507b62c346cb2733bbe4426b5a4f06.jpg 1378116386_HecoAurora700-recenzjaKraft02.thumb.jpg.d196d6acdd73b2078529cf4a198abbe7.jpg

2029347681_HecoAurora700-recenzjaKraft03.thumb.jpg.83f7c2a46a6d13c72518568960afaf57.jpg

Heco Aurora 700 - recenzja Kraft.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także jestem fanem firmy Heco. Całkiem od niedawna. Może parę miesięcy. Na razie tylko je widziałem i słuchałem. Music Style 900, Aurora 700, Elementa 700, Celany Gt 702. Wszystkie na Denon PMA 1600NE. Mój typ to konkretnie Elementa 700 biały mat. U mnie mają zasilać kino domowe jako fronty. Powoli składam cały system. Fajnie by było gdyby każdy od razu pisał z czym grają. Może to się komuś przyda.
Po za tym firma Heco jest mało znana czy reklamowana moim zdaniem. A tak jak koledzy piszą to jakoś/cena super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 o 16:01, STELVIO napisał:

Witam. Ja także jestem fanem firmy Heco. Całkiem od niedawna. Może parę miesięcy. Na razie tylko je widziałem i słuchałem. Music Style 900, Aurora 700, Elementa 700, Celany Gt 702. Wszystkie na Denon PMA 1600NE. Mój typ to konkretnie Elementa 700 biały mat. U mnie mają zasilać kino domowe jako fronty. Powoli składam cały system. Fajnie by było gdyby każdy od razu pisał z czym grają. Może to się komuś przyda.
Po za tym firma Heco jest mało znana czy reklamowana moim zdaniem. A tak jak koledzy piszą to jakoś/cena super.

Cześć,

Jaka różnica pomiędzy Elementa a Celan?

(i dlaczego wybierasz Celan)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jaka różnica pomiędzy Elementa a Celan?
(i dlaczego wybierasz Celan)
 
 
Napisałem, że mój typ to Elementa. Dla mnie najgorzej wypadła Aurora. Cała reszta bardzo podobnie. Nie jeden mógłby powiedzieć, że w tym przypadku nie warto dopłacać i wybrałby Music Style. Ale jednak warto. Jestem laikiem w tym temacie i nie żadnym audiofilem. Ale Elementa i Celan grają jakby szerzej i mocniej. Lubię ten basik. Reszta to wygląd. Elementa to mat, Celan połysk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, STELVIO napisał:
43 minuty temu, Maciej Pawela napisał:
Cześć,
Jaka różnica pomiędzy Elementa a Celan?
(i dlaczego wybierasz Celan)
 
 

Napisałem, że mój typ to Elementa. Dla mnie najgorzej wypadła Aurora. Cała reszta bardzo podobnie. Nie jeden mógłby powiedzieć, że w tym przypadku nie warto dopłacać i wybrałby Music Style. Ale jednak warto. Jestem laikiem w tym temacie i nie żadnym audiofilem. Ale Elementa i Celan grają jakby szerzej i mocniej. Lubię ten basik. Reszta to wygląd. Elementa to mat, Celan połysk.

Dzięki za info 

(mój błąd w nawiasie :-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 6.03.2019 o 11:05, Kraft napisał:

Dziękuję. Faktycznie dołączam do klubu już oficjalnie. Napiszę coś więcej, jak przyjadą. Będzie to opis z odsłuchu w innej sytuacji akustycznej niż ta o której pisałem wcześniej. Zobaczymy co to zmieni. A na razie wrzucam "starą" recenzję, tę dzięki której stałem się właścicielem Heco.

1934844331_HecoAurora700-recenzjaKraft01.thumb.jpg.38507b62c346cb2733bbe4426b5a4f06.jpg 1378116386_HecoAurora700-recenzjaKraft02.thumb.jpg.d196d6acdd73b2078529cf4a198abbe7.jpg

2029347681_HecoAurora700-recenzjaKraft03.thumb.jpg.83f7c2a46a6d13c72518568960afaf57.jpg

Heco Aurora 700 - recenzja Kraft.pdf 320 kB · 3 downloads

A Ty słuchasz na tych kolumnach? Czy już wygrzane? Czy już sprzedane?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ich słuchałem. Są w drugim mieszkaniu. Grają ze wzmacniaczem Technics SU-V500 i Google Chromecast Audio. Nie są optymalnie ustawione i grają w pomieszczeniu bez aranżacji, a mimo to nie dudnią i dają całkiem przyjemny dźwięk, z odczuwalnym już od niskich poziomów głośności basem. Nawet jestem tym faktem trochę zaskoczony, bo myślałem, że w zaistniałej sytuacji będzie gorzej. Jest to tym bardziej dziwne, że napędzający je Technics uchodzi w sieci za straszną padakę (ofert jest mnóstwo, a ceny śmieszne - ten kosztował 200 zł). Nie chcę to zaczynać dyskusji, ale wygląda na to, że teoria o tym, iż najważniejsze są kolumny, a reszta już mniej, się potwierdza;).

Ogólnie jeszcze ich dobrze nie odsłuchałem, bo najpierw długo szukałem taniego wzmacniacza, a potem czekałem na dostawę Chromecasta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszyć że jesteś "happy" tym bardziej że korzystasz z wzmocnienia, nie potrafiącym dobrze pilnować membran niskotonowych. Jak wiesz nigdy się nie skarżyłem na dudniący bas, pomimo zwykłego pokoju bez bastrapów, absorberów czy rozpraszaczy,  a ten mod na 40Hz własnie dobrze uzupełnia niskie tony przy słuchaniu po 20-ej, tak od 15-12% volume na display`u Mac`a i nie wiem czy chce go kasować, jak go zredukowałem bas zrobił się bardziej pusty i płytki, ale sprawa Dirac Live room correction* nadal otwarta jest.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zestaw z Heco służy do plumkania w tle. Nikt nie wymaga tu cudów. Oprócz niego użytkuję jeszcze trzy inne systemy (nie licząc słuchawek) i tylko jeden z nich dopieszczam. Reszta ma po prostu ładnie grać towarzyszącą życiu muzyczkę. 

U mnie kwestia Dirac Live również pozostaje otwarta. Jeszcze spróbuję co się da (w założonych ramach) poprawić ustrojami, a potem sięgnę po broń ostateczną, czy korekcję DSP. Prawdopodobnie będzie to własnie DL, chyba, że w międzyczasie ktoś zaproponuje coś konkurencyjnego. Trzymam rękę na pulsie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...