Skocz do zawartości

Klub Heco


Recommended Posts

  • 1 month later...

Zastanawiam się nad zakupem Heco Celan Revolution 3 do pomieszczenia 16 m2  i proszę użytkowników lub osoby które odsłuchiwały te kolumienki o swoje odczucia/spostrzeżenia dotyczące niskich tonów. Nie jestem zwolennikiem ,, dużego , mocnego basu ,, lubię gdy jest zaznaczony przy niezbyt głośnym słuchaniu ale nie dominujący . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 19.02.2019 o 18:04, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jako sympatyczny forumowicz dopisuje się do tego klubu z moimi Heco w kolorze czarne piano. 

 

20180913_160935 (3).jpg

Czy słuchasz ich w takim ustawieniu? Wydają się blisko ścian - ja mam też ciasne miejsce na głośniki i zastanawiam się jak one (statement) albo celany zagrają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ArturXYZ napisał:

Czy słuchasz ich w takim ustawieniu? Wydają się blisko ścian - ja mam też ciasne miejsce na głośniki i zastanawiam się jak one (statement) albo celany zagrają...

Przy normalnym, codziennym użytkowaniu tego pokoju-- tak stoją, ale gdy zachodzi potrzeba to idą do przodu https://postimg.cc/xk7tYD4w

Na drugie pytanie, nie znam odpowiedzi. Jest zbyt wiele zmiennych. ""Gust, oczekiwania, pomieszczenie, sprzęt (kable)""

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przy normalnym, codziennym użytkowaniu tego pokoju-- tak stoją, ale gdy zachodzi potrzeba to idą do przodu https://postimg.cc/xk7tYD4w

Na drugie pytanie, nie znam odpowiedzi. Jest zbyt wiele zmiennych. ""Gust, oczekiwania, pomieszczenie, sprzęt (kable)""

Dzięki wielkie. Naczytałem się informacji w necie, że żeby takie duże kolumny grały poprawnie, to muszą być jakoś nie wiadomo jak daleko od ścian wszelakich. Twój przykład pokazuje mi jednak, że nie muszę mieć sali gimnastycznej by korzystać z tego rodzaju sprzętu. Oczywiście wszystko wymaga sprawdzenia w praktyce, ale widzę że nie muszę się nie wiadomo jak ograniczać z wielkością kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nie do konca bym powiedzial. U mnie Heco Aurora 700 musza byc odsluniete od sciany o te 50-60 cm i z tylu w miejsca 1 odbic dalem absorbery (na niskie tony nic to nie pomaga). W innym wypadku jest spore dudnienie, podbijanie niskich tonow. Pomieszczenie ok 22m2. Wiec to nie jest tak ze wcisniesz je w kat i bedzie super. Grac to bedzie, pytanie czy bedzie grac "fajnie".  Jak sam nie przetestujesz to nie bedziesz wiedzial ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ArturXYZ napisał:

Dzięki wielkie. Naczytałem się informacji w necie, że żeby takie duże kolumny grały poprawnie, to muszą być jakoś nie wiadomo jak daleko od ścian wszelakich. Twój przykład pokazuje mi jednak, że nie muszę mieć sali gimnastycznej by korzystać z tego rodzaju sprzętu. Oczywiście wszystko wymaga sprawdzenia w praktyce, ale widzę że nie muszę się nie wiadomo jak ograniczać z wielkością kolumn. 

No właśnie ... do moich Heco jest policzone ....... 1,5m od tylnie ścianki. Przeliczono wpływ 3x basreflexa i czas odbicia od tylnej ściany średnich tonów, bo u mnie ta komora jest otwarta do tyłu.

Ale poprawny dźwięk to nie tylko kolumny, tu wszystko ma znaczenie, nawet głupi kabel zwany sieciowym.

No! użytkownicy tych kolumn się uaktywnili, ....... w końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

@Bogusław Kożyczkowskiniestety nie byłem użytkownikiem wysokich modeli jak Twój, jednak victa 700,  music style 500 i celan gt302 to już coś 😉 na dziś skończyłem  z tą marka ale nie mówię że na zawsze. Przyzwoity nie drogi produkt oczywiście z tych które wymieniłem. Pzdr

Trochę progresu nie zaszkodzi. Zawsze tak się dzieje, że po pierwszym wow, zaczynamy temat rozumieć (ustalamy właściwy kierunek, pod upodobania), a potem chcemy więcej. Kto stoi w miejscu .. ten się cofa.

Jesteśmy zasypywani streamerami i Dacami i tu trzeba ostrożnie dawkować kasę bo się już łatwo nie sprzeda. Ale wzmacniacz czy kolumny można zakupić do celowe, co widać właśnie po niektórych sprzętach vintage, które do dziś spoko dają rade.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ja od siebie mogę napisać, że byłem jakiś czas bez subów w kinie. I ustawione miałem basy na fronty. Powiem szczerze, że tragedii wcale nie było. Dawały radę. Oczywiście na dłuższą metę nie koniecznie, jak ktoś jest wychowany na subwooferach. Ale, widać chyba, że te niskie zejścia są.
Ale ja mam Music Style.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

A ja bym bronił Heco Bella-Donna. Uważam że tak właśnie powinny wyglądać niemieckie kolumny podstawkowe hi-end. Trochę drewna, trochę metalu, solidne i nie brak odwagi w ich projekcie plastycznym. Jak się komuś nie podoba, może wybrać włoskie oklepkowane kolumny lub po angielsku surowe stylistycznie kolumny. Tu jest tak jak trzeba, w swoim stylu i bez idiotycznego naśladownictwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wrzucałem w temacie o Revolution 3, ale myślę, że i tu pasuje.

ŚLEPY (!) test 14 monitorów kosztujących 1000-1300 Euro.

1-207870_895ad55c0fbb04fa1c0f09fd1b1f8455-0-1611032634-4973446bbf742738f99c4e35e21d8a05-2-1.thumb.jpg.0a8d5a680d7999deb32ab00d2c8c2160.jpg

 

Próbę przeprowadziła redakcja fińskiego Hifimaailma. Test wyjątkowo wiarygodny, bo nie dość, że ślepy, to jeszcze przeprowadzony niezależnie przez trzech testerów. Można się zastanawiać, czy jeśli testerzy wiedzieliby co gra, to czy wtedy też Heco mogłyby liczyć na zwycięstwo? Może audiofilska aureola przeważyłaby szalę na stronę któregoś bardziej szanowanego konkurenta? 

 

Szczegółowa kolejność ustalona na podstawie ocen wystawionych przez trzech testerów przedstawia się tak:

1. HECO CE­LAN RE­VO­LU­TI­ON 3 - (oceny testerów: 3,5 / 4+ / 3,5)

2. RE­VEL CON­CER­TA2 M16 - (3 / 4 / 3,5)

3. FO­CAL ARIA 906 - (3,5 / 3 / 3,5)

4. SVS ULT­RA BOOKS­HELF - (3,5 / 3,5 / 3)

5. AMP­HI­ON AR­GON1 - (3+ / 2,5 / 3,5)

6. DALI OP­TI­CON 2 - (3- / 3 / 3+)

7. MO­NI­TOR AU­DIO SIL­VER 100 - (3 / 3 / 3)

8. SO­NUS FA­BER CHA­ME­LE­ON B - (3+ / 3- / 3-)

9. DE­FI­NI­TI­VE TECH­NO­LO­GY DE­MAND D11 - (3/ 3- / 3)

10. B&W 707S2 - (2,5 / 3,5 / 2,5)

11. AU­DI­O­VEC­TOR QR1 - (3+ / 3- / 2,5)

12. TAGA HAR­MO­NY PLA­TI­NUM B-40 SE V.2 - (2+ / 3 / 3)

13. AU­RE­LIA MA­GEN­TA 2 ISO­MAT­RIX - (2,5 / 3+ / 2)

14. ATC SCM7 - (3 / 2,5 / 2)

 

https://www.hifimaailma.fi/tuoteesittely/kamppailu-keskiluokassa-6.108.122673.1b5768f6fb

1-207870_895ad55c0fbb04fa1c0f09fd1b1f8455-0-1611032634-4973446bbf742738f99c4e35e21d8a05-2-4.thumb.jpg.f83eed794ac5defc5e72f63828c7194e.jpgH18.png.97239843e8e8bccfb09e9906da5723cb.png

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...