Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora


Recommended Posts

Witajcie, małe dziecko pojawiło się w domu i w związku z tym poszukuję słuchawek bezprzewodowych do telewizora (oglądanie Netflixa, gra na konsoli). Odległość od TV do kanapy dość znaczna, pies pod nogami i plączący się kabel... nie widzę tego. Na razie moim typem są Sony MDR-RF855RK (radiowe, stacja dokująca dla wygody). Tego poziomu cenowego wolałbym nie przekraczać. Moje pytania to:

1) Sony MDR-RF855RK - czy coś z nimi jest nie tak co wykluczałoby zakup, ewentualnie czy są inne konkurencyjne radiówki

2) jakieś słuchawki na Bluetooth - posiadam smart TV Philips 55PUS6561 pod wodzą Android TV. Nie mam możliwości przetestowania jakichkolwiek słuchawek BT, a podejrzewam, że opóźnienie po BT będzie nieprzyjmne. Mój TV posiada procesor Mediatek, więc żadnego aptX raczej nie posiada. Nawet nie wiem która wersja BT tam siedzi... W sumie to po prostu proszę o potwierdzenie, że BT w tej sytuacji nie ma sensu :D

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie słuchawki radiowe z transmisja analogową FM mają sporo zalet. Dobry zasięg, nieosiągalny dla słuchawek bt, wygoda ładowania po ich odłożeniu na stojak. Wadą jest jednak spory poziom szumów , odczuwalny w momentach gdy jest cicho w ścieżce dźwiękowej filmu. Jeśli TV ma wbudowany nadajnik bluetooth wybrałbym raczej słuchawki z takim rodzajem transmisji. Kodek aptX nie jest tu konieczny.. Myślę ze słuchawki takie jak Bluedio TM powinny wystarczyć. Gdyby okazał się potrzebny transmiter to Bluetooth MBL-HD powinien się sprawdzić. Jeśli masz dobre słuchawki przewodowe to stawiałbym raczej na dobry odbiornik bluetooth ze wzmacniaczem słuchawkowym. Astell&Kern AK XB10 można często przy promocjach kupić w cenie do 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radiówki, warto rozejrzeć się za Sennheiserami, ale ominąć te najtańsze modele, lubią płatać figle. W tym budżecie zerknij np. na https://sklep.rms.pl/sennheiser-rs-120-rs120-sluchawki-bezprzewodowe W domu miałam kiedyś Sony (niestety nie pamiętam modelu), służyły dobrze, ale niestety coś z ładowaniem padło. Wymieniłam na Sennheiser i na razie jest ok. Niestety na takim pułapie cenowym nie będzie to szczyt audiofilskiego dźwięku. ;) Szumy o których pisze MobyDick są bardzo zauważalne.

W kwestii słuchawek Bluetooth, to bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na jak największej minimalizacji opóźnień, to warto zastanowić się nad specjalnym transmiterem z obsługą aptX, jednak jesto to pakowanie się w dodatkowe koszta: https://sklep.rms.pl/mee-audio-connect-aft1-aft-1-dedykowany-do-sluchawek-bluetooth-nadajnik-transmiter-sygnalu-bluetooth-z-wejsciem-analogowym-i-optycznym-np-dla-telewizora-amplitunera-komputera

Wówczas dobierzesz do nich każde słuchawki Bluetooth, a wiedząc jaką wersję BT masz w nadajniku, nie musisz przepłacać, wybierzesz model w takiej samej wersji (w tym który podlinkowałam 4.0).

Jeśli zależy Ci na jakości w rozsądnym budżecie, to jednak może warto pokusić się o kontakt z producentem telewizora i próbę odnalezienia informacji o wersji BT ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kombinuję, ale staram się znaleźć możliwie budżetowe rozwiązanie. Pomyślałem o kupnie dwóch takich Mozosów, jeden przy TV jako TX, drugi przy słuchawkach przewodowych jako RX. Opóźnienia nie powinno być, w końcu na obu jest low latency. Nie jest to pewnie najwygodniejsze urządzenie do przypięcia do słuchawek, osobno trzeba ładować itd., ale w tej chwili budżet ma priorytet... Cóż, sprawa jest w toku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Również poszukuję bezprzewodowych słuchawek, ale dla osoby starszej, która oglądając TV rozgłasza dźwięk na full. Myślę, że słuchawki mogłyby pomóc, żeby reszta domowników nie musiała znosić hałasu. Kilka osób namawia mnie na Philips Wireless HiFi Headphone ze względu na długi czas pracy baterii (14 godzin), fajna opcja regulacji i dopasowania do kształtu głowy oraz niewielka waga 0,75 kg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że chyba niekoniecznie. Chyba trochę nieświadomie napisałeś ze ktoś Ci polecił słuchawki bezprzewodowe marki Philips :) i nic więcej, bo tyle się kryje pod tym co napisałeś. Nie napisałeś o jaki model chodzi. Dla przykładu Philips SHD8600UG mogły by się nadać. Tyle że to akurat model już niedostępny. Warto wiedzieć czy TV posiada bluetooth z możliwością transmisji do słuchawek lub głośników. Wiele nowych TV ma coś takiego. Obecnie bardzo popularne sa słuchawki bluetooth i za ~100 zł można kupić już niezłe słuchawki tego typu dobre do tego celu. Jeśli TV nie ma bluetooth do tego to można kupić adapter za ~80 zł, tylko warto wiedzieć czy ma wolne wyjście optyczne lub  przynajmniej słuchawkowe. Istotna jest tu również kwota do wydania bo za większe pieniądze można kupić lepszy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telewizor posiada nadajnik Bluetooth, to sprawdzą się jakiekolwiek słuchawki Bluetooth, warto jednak rozejrzeć się za modelami z aptX, aby zminimalizować opóźnienia. Szkoda, że nie napisałeś w jakim budżecie sprzętu szukamy. Z naszej oferty do telewizji świetnie sprawdzają się MEE Audio z serii Matrix, które posiadają aptX Low Latency, dzięki czemu można komfortowo oglądać telewizje bez lagów między obrazem a dźwiękiem. Dodatkowo bateria działa nawet do 30h.

Ze swojego doświadczenia z osobą starszą, polecam słuchawki radiowe ze stacją dokującą, która od razu posiada funkcję ładowania słuchawek, więc nie trzeba się dodatkowo troszczyć o ładowarki i pilnowanie stanu baterii. Tutaj skierowałabym uwagę na modele Sennheisera, są proste w użytkowaniu, nieskomplikowane do włączania/wyłączania. U mnie w domu się spisują. Kiedyś mieliśmy też Sony, działały naprawdę w porządku jednak żywotność stacji dokującej okazała się być o wiele krótsza niż w przypadku Sennheisera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...