Skocz do zawartości

Coś lepszego od Onkyo TX-8020?


CyberSkay

Recommended Posts

Moje kryteria to każdy musi posiadać Subwoofer Pre-Out, 2 x Toslink (optical in), pilot w zestawie no i oczywiście przyzwoita jakość dźwięku.

Jeśli chodzi o mnie jestem pomiędzy zwykłym użytkownikiem a audiofilem :)

Słucham muzyki najczęściej (elektronicznej, rapu) jakość preferuję między [320k/Flac], często gram na PC, rzadziej filmy

Na celowniku mam;
Yamaha R-N803D amplituner stereo 3300zł
Yamaha R-N602 amplituner stereo 2200zł
Onkyo TX-8250 amplituner stereo 1900zł
Onkyo TX-8270 amplituner stereo 2400zł


aktualnie posiadam Onkyo TX-8020, kolumny podłogowe 2x150W oraz subwoofer 150W, metraż pomieszczenia 20m(2)

Pytanie do was, który dla was byłby odpowiedni, chyba że macie lepsze propozycje, oczekuje fachowych porad!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Syta napisał:

Nie wiem jakie masz kolumny. Z wyżej wymienionych posiadałem R-N602 i byłem na prawde zadowolony. Funkcjonalnie świetny. Dzwięk jest ostry jak żyleta, sporo zależy od kolumn. Z subem dla mnie byłoby za dużo basu do muzyki. 

Masz racje, moim zdaniem dodaje smaczku, ale to zależy dużo od kolumn oczywiście.

 

1 godzinę temu, Arturas napisał:

Ja bym radzil kupić wzmaniacz,a nie amplituner, one oczywiście są bardziej funkcjonalne, ale jak masz z tego co widzę  nawet 3300zł to za ta sumę kupisz  już dobry wzmaciacz i jakość dźwięku będzie o wiele lepsza 

Dokupic do tego oddzielny dac i tyle 

Na razie nie mam 3k ale mogę mieć, też się nad tym zastanawiam, 

32 minuty temu, 1Ender napisał:

Wzmacniacz i przetwornik c/a, najlepiej używane. 

Najpierw musiałbym ten wzmacniacz wybrać, a dopiero szukać używek. Ale oczywiście słuszna uwaga...

10 minut temu, S4Home napisał:

803 jest z tych urządzeń najlepsze. Ale jak się ostatnio okazało na plus wyjdziesz przy wyborze as701 i dodatku wxad10. I cenowo i klasowo.

Do kompletu dodam mr780 od magnata.

Piotr

magnat fajnie wygląda, ale troszkę za drogi, co do 803 ze wzmacniaczy polecają MARANTZ PM6006, ale kompletnie się nie okrętuje na przetwornikach C/A [DAC]. Ceny są różnorodne.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Marantz PM6006 masz już wbudowany DAC, więc o wejście cyfrowe się nie musisz martwić. Inny z DAC ( i to całkiem spoko Wolfson® WM8718 DAC ) i pre-out na subwoofer który polecam ( nieprzypadkowo bo akurat taki sprzedaje ) jest Onkyo A-9130. Dodając do niego np WXAD-10 masz już kompletny system. W 2k się zmieścisz za ten wzmacniacz + streamer. Oczywiście as701 lub mr780 są pewnie lepsze, za czym idzie cena. Dalej nie napisałeś jakie to kolumny i sub.  Dodatkowo podejrzewam,że dzwiękowo Onkyo Ci podejdzie, jeśli przechodzisz z Onkyo. Ja zmieniłem R-N602 na właśnie A-9150.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, CyberSkay napisał:

magnat fajnie wygląda, ale troszkę za drogi, co do 803 ze wzmacniaczy polecają MARANTZ PM6006, ale kompletnie się nie okrętuje na przetwornikach C/A [DAC]. Ceny są różnorodne.. 

Magnat może być w cenie Yamahy 803.

Nawet mniej pewnie.

Ma bardzo dobry DAC w środku, są tu chłopaki na forum którzy testowali go od nas możesz się zapytać jak im się podobał.

PM6006 jest całkiem przyzwoity. Nie jest to jednak demon mocy więc nie pasuje do każdych kolumn.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...