Skocz do zawartości

Dobór głośników do Sony LBT-D905


Mick7

Recommended Posts

Witam. 

Jest to mój pierwszy temat na forum więc jeśli nie ten dział z góry przepraszam:) posiadam wzmacniacz sony TA-D905, procesor SDP-D905 i gramofon PS-D905. Szukam głośników podstawkowych (używanych z racji na budżet) bo te które teraz mam (jamo studio 180) są po pierwsze za duże a po drugie brzmienie pozostawia wiele do zyczenia. Pomieszczenie w którym sprzęt stoi nie jest duże (3m x 3,5m nieregularne ściany ). Słucham praktycznie tylko płyt winylowych, głównie różne odmiany rocka, czasami muzyka elektroniczna. Z racji małego pokoju i nieregularnych ścian ciężko będzie o ustawienie głośników w jakiś sensowny sposób, więc pomyślałem o kolumnach podstawkowych bo zajmują mniej miejsca ale kompletnie nie znam się na głośnikach. Jamo które teraz mam  "dudnią" natarczywym basem, więc chciałbym żeby nowe kolumny grały bardziej górą z delikatnym ale wyczuwalnym basem. Dopiero zaczynam swoją przygodę ze sprzętem grającym więc przepraszam za nie branżowe slownictwo:) budżet na kolumny to 600-700 zł.  Może któryś z Forumowiczów mógłby mi napisać coś więcej o zestawie Sony który posiadam bo ciężko znaleźć jakieś info o nim. Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady, pomysly. 

Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mick7 

W tej cenie z kolumn podstawkowych z dobrym basem (szybszym i dającym się lepiej kontrolować) i do rocka do Sony możesz spróbować Acoustic Energy Evo One, Jamo E825 (to dużo wyższa półka niż Studio 180), a sporo taniej kupisz Magnat Supreme 200/202 (około 450złza nowe, ale to już niższa klasa).
Nie napisałeś  czy kolumny mają być nowe - czy również dopuszczasz używane (wtedy można kupić coś lepszego).

Jamo które masz są wg za duże jak na Twoją powierzchnię, poza tym to dość słaby model, a i Soniak nie daje sobie z nimi rady (bas jest raczej rozwlekły i kiepsko kontrolowany).

Natomiast o Twoim Soniaku napisze następnym razem... Nie jest to zbyt mocny model i nie pociągnie odpowiednio dużych kolumn.

Pozdrawiam

PS. Przeniosłem Twój wątek do bardziej odpowiedniego działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...