Skocz do zawartości

Cześć.. Czy Taki Zestaw jest Dobry... ?


titolandia

Recommended Posts

Witam. Chciałem Poprosić o Opinie Ludzi którzy mają wiedzę na Temat sprzętu grającego, Czy Zestaw składający się z Amplitunera Sony STRDN1080 7.2.1 4K nfc , i Zestaw Głośników Tonsil MAESTRO II 7.1 (2xF180, 4xS, 1xC, 1xAktiv 200 A). Nie znam się i proszę o Opinie. Chcę wiedzieć czy bęndzie ze sobą współgrało i czy ogólnie taki zestaw jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem ne jest.

Bo amplituner jest chwalony tylko przez EISA- dziwne. A kolumny też przeciętne.

Tu bym szedł raczej w sprzet klasyczny

Onkyo, Denon lub Yamaha  i firmowe kolumny a nie Tonsile.

Dali, Monitor audio, Melodika. Zalezy od ceny.

Piotr

A czy w takim Razie możesz mi pomuc, i napisać , twoim zdaniem, czy Opiniom Rynku, Co kupić żeby zestaw był dobry, A przede wszystkim  Jakość niż moc< chodzi mi że Muzyka którą bym puszczał doświadczyłbym Tej muzyki na duszy i miał odczucie że otacza mnie dookoła >. Kwota do Wydania- 9000 zł. Dzięki za Pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, titolandia napisał:

A czy w takim Razie możesz mi pomuc, i napisać , twoim zdaniem, czy Opiniom Rynku, Co kupić żeby zestaw był dobry, A przede wszystkim  Jakość niż moc< chodzi mi że Muzyka którą bym puszczał doświadczyłbym Tej muzyki na duszy i miał odczucie że otacza mnie dookoła >. Kwota do Wydania- 9000 zł. Dzięki za Pomoc

Kolego drogi,

Najczęściej uzyskasz informację, że za dobry dźwięk to trzeba będzie zapłacić bardzo dużo. Nie możesz umówić się z jakimś dystrybutorem i poprosić o wypożyczenie sprzętu do domu?

W tej cenie to możesz popatrzeć na elektronikę Yamaha i głośniki Indiana Line.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny temat, w którym autor sprzętu zamierza używać do słuchania muzyki, wręcz grać nim na duszy, ma do wydania 9k, a chce iść w zestaw KD oparty o 7.1 Tonsila, zamiast postawić na klasyczne stereo w postaci wzmacniacza i dwóch kolumn. O ile w ogóle ten temat jest pisany na serio...

Kolego titolandia, podaj więcej szczegółów dot. samego pomieszczenia i gatunków muzycznych w których preferujesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 9000 absolutnie nie Indiana Line. Tu możesz iść w znacznie wyższe modele kolumn i także polecam Ci wypożyczenie sprzetu od nas na testy.

Onkyio RZ830 + Dali Zensor 7 lub Oberon 7 set.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700  set

Lub Denon X3500 + Monitor Audio Silver 6 set z tyłami FX

Do kompletu sub raczej nie od kompletu. Tu dobralibyśmy coś z dobrym i fajnym zejsciem już na miejscu u Ciebie w pomieszczeniu.

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 08:05, S4Home napisał:

Moim zdaniem ne jest.

Bo amplituner jest chwalony tylko przez EISA- dziwne. A kolumny też przeciętne.

Tu bym szedł raczej w sprzet klasyczny

Onkyo, Denon lub Yamaha  i firmowe kolumny a nie Tonsile.

Dali, Monitor audio, Melodika. Zalezy od ceny.

Piotr

Od kiedy Melodika to firmowe kolumny? To już Tonsil jest bardziej firmowy, przynajmniej maja swoją fabrykę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Od wtedy od kiedy robi lepsze kolumny od Tonsila.

Jakoś nie przeszkadza Wam że Mission (niegdyś brytyjski) też robi kolumny w chinach :) Ba nawet należy do koncernu chińskiego.

 

Nie lubisz tego Missiona :P Właścicelem jest IAG, które ma m.in. Audiolaba, Castle itd. 

Wiadomo, że w budżetowych kolumnach wszystko jest robione tam gdzie koszta produkcji są zupełnie inne, ale nie o to chodziło. Melodika to nie jest firma od kolumn, tylko kupiony projekt starych Rothów. Stawianie ich w jednym szeregu z Monitor audio i Dali jest trochę nie na miejscu- zaznaczam, że nie chodzi tu o brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Za 9000 absolutnie nie Indiana Line. Tu możesz iść w znacznie wyższe modele kolumn i także polecam Ci wypożyczenie sprzetu od nas na testy.

Onkyio RZ830 + Dali Zensor 7 lub Oberon 7 set.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700  set

Lub Denon X3500 + Monitor Audio Silver 6 set z tyłami FX

Do kompletu sub raczej nie od kompletu. Tu dobralibyśmy coś z dobrym i fajnym zejsciem już na miejscu u Ciebie w pomieszczeniu.

 

Zapraszam

Piotr

Dziękuję za Konkretną Odpowiedź. Może ktoś jeszcze Powie mi Jakieś inne Kombinacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę w jakim metrażu te kino ma grać?

11 godzin temu, S4Home napisał:

Onkyio RZ830 + Dali Zensor 7 lub Oberon 7 set.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700  set

Lub Denon X3500 + Monitor Audio Silver 6 set z tyłami FX

Do listy dopisz jeszcze 

Onkyo 686 lub Denon x2500+Polk Audio Signature s55 Set.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polka deczko lepiej Denona ale tak dopisz go do listy.

14 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Nie lubisz tego Missiona :P Właścicelem jest IAG, które ma m.in. Audiolaba, Castle itd. 

Wiadomo, że w budżetowych kolumnach wszystko jest robione tam gdzie koszta produkcji są zupełnie inne, ale nie o to chodziło. Melodika to nie jest firma od kolumn, tylko kupiony projekt starych Rothów. Stawianie ich w jednym szeregu z Monitor audio i Dali jest trochę nie na miejscu- zaznaczam, że nie chodzi tu o brzmienie.

Nie to że ich nie lubię. Lubię, nawet często proponuję używane M34 i M35i. Chodzi o projekt jak słusznie zauważyłeś. Kupili go, wzięli nie wiem od Rotha i tłuką kolumnę już wersję MKIII. A Roth zmienił koncepcję i sprzedaży już nie ma.

Owszem Historia mówi Dali ją ma, Monitor audio ją ma a Melodika jej nie ma. Ale po co dałem ten przykład. W audio od wielu lat nie ma totalnie znaczenia historia.

Przykład 1: Melodika, bardzo dobrze brzmiące kolumny z zerową historią.

Przykład 2: Mission, ma historie ojej i to jaką !! Ale jest chiński i historie ma daleko za sobą.

Przykład 3: NAD. Starsze NAdy 326,356,375 a nowe 368,388, Ktoś miał starego znanego "historycznego" nie wybierze nowego. Firma zostawiła historyczne doświadczenie z tyłu. Poszła w coś innego.

Przykład 4: KRELL po odejściu Dagostino jednak firma nie jest już tak prestiżowa jak dawniej. Historia HIENDU! pełną gębą i kto widział nowe! wartościowe klocki?

Przykład 5: Sonus faber......

i tak dalej

Owszem zestawiłem Melodike obok firm bardziej znanych. Ale wiemy że obecnie historia nie ma tu nic do rzeczy.

No i Missiona QX jak najbardziej polecam. Dobrze zrobione kolumny. Nieco u nas za drogie ale odsłuchać warto.

Nie kłóćmy się bo to taki sprór kto jest większym centusiem Kraków czy Poznań :P Hehe

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...