Skocz do zawartości

Dobór głośników 5.1 do kina domowego i muzyki


yahoo111

Recommended Posts

Oj no to zdecydowanie zmieniasz opcje.

Z zaproponowanych przez ciebie klipsch to na prawdę dobra opcja. Te płaskie kolumny grają dynamicznie, mocno, bardzo kinowo. Fajnie.

Natomiat dali stoi tu o półkę wyżej. Nie mówiąc o rubicon który jest świetny. Nawet seria Opticon zagra lepiej. I to bym ci proponowal wybrać. Oberon i fazon już nie.

Z tym że do opticona polecam albo sub k14 albo lepiej tannoy ts2.12 lub głęboki dynamiczny velodyne eqmax10. Ma świetną kalibrację do suba. Znacznie lepsza od tej wbudowanej w amplituner.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziękuję za odpowiedź.

Co sądzisz o Monitor Audio Sound Frame i o Cantonach Atelier? "Na papierze" wydają się mieć lepsze parametry od pozostałych. Wiem, że parametry to nie wszystko, ale kolumny są dużo większe od Klipscha i Dali, a zarówno Canton, jak i Monitor Audio są raczej uznanymi firmami i badziewia by nie zrobiły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A te podłogowe kolumny to niby jak powieszę na ścianie? Jak już odpowiadacie na takie stare wątki, to może chociaż z sensem?

Ale czego się spodziewać po trollach z stx?

Przy okazji, brałem stx pod uwagę i były niby kolumny podstawkowe Foton MX-140 oraz zwykle MX-140, ale w żadnym sklepie ich nie było ani nawet się nie dało zamówić, więc nie ma o czym mówić.

Koniec końców kupiłem Monitor Audio Soundframe 2. Jeszcze zostaje kupienie subwoofera, centralnego i satelit, ale to sobie spokojnie czeka. Brałem pod uwagę alternatywy (Dali, Sonus Faber, Canton, Taga i inne), ale nie dało się odsłuchać, a do tego doszła obojętność, a może i indolencja dystrybutora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, kontaktowałem się z przedstawicielem polskim i bezpośrednio z Anglikami, bo miałem pytania techniczne.

Ale pytałem też, które centralne i satelity będą zgrane tonalnie z SF2.

Polski dystrybutor: Radius i Silver

Producent: Radius i Bronze

I tu mam pytanie do was: szukać używanych/powystawowych Silver 5G, czy brać Bronze albo Radius? Pokój, przypomnę, 17 m². 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2019 o 19:46, yahoo111 napisał:

A te podłogowe kolumny to niby jak powieszę na ścianie? Jak już odpowiadacie na takie stare wątki, to może chociaż z sensem?

Ale czego się spodziewać po trollach z stx?

Przy okazji, brałem stx pod uwagę i były niby kolumny podstawkowe Foton MX-140 oraz zwykle MX-140, ale w żadnym sklepie ich nie było ani nawet się nie dało zamówić, więc nie ma o czym mówić.

Koniec końców kupiłem Monitor Audio Soundframe 2. Jeszcze zostaje kupienie subwoofera, centralnego i satelit, ale to sobie spokojnie czeka. Brałem pod uwagę alternatywy (Dali, Sonus Faber, Canton, Taga i inne), ale nie dało się odsłuchać, a do tego doszła obojętność, a może i indolencja dystrybutora.

Sorki, nie zwróciłem uwagi, że temat dotyczy podwieszanych na ścianę, odpisywałem na nowsze posty ;)

Jak w sklepach stacjonarnych nie było to zawsze ze strony producenta na stx.pl możesz zamówić.

PS. Miałem kiedyś okazję uzywać jedną z Twoich alternatyw - Canton. Niestety jakość nie spełnia oczekiwań tym bardziej patrząc na stosunek cena-jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariopo napisał:

Sorki, nie zwróciłem uwagi, że temat dotyczy podwieszanych na ścianę, odpisywałem na nowsze posty ;)

Jak w sklepach stacjonarnych nie było to zawsze ze strony producenta na stx.pl możesz zamówić.

PS. Miałem kiedyś okazję uzywać jedną z Twoich alternatyw - Canton. Niestety jakość nie spełnia oczekiwań tym bardziej patrząc na stosunek cena-jakość.

Powiedz jaki to model Cantonów zagrał gorzej od STX KD-200.

Poza tym szczerze gratuluję superpomocy,polecać zakup ze strony producenta bez wcześniejszego odsłuchu.Proszę nie doradzają więcej początkującym bo tylko się zrażą do tego forum i utopią kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...